שתף קטע נבחר

חיזוק למחאה מול בית רה"מ: עוד ראש מועצה - וחוטובלי

ראש מועצת גוש עציון יעביר אף הוא את לשכתו אל מול בית ראש הממשלה, כפי שעשה ראש מועצת שומרון יוסי דגן. "נתניהו לא דיבר איתי, אבל אני לא מצפה לשיחה אלא לפתרון", אמר דגן. עשרות צעירי העבודה הפגינו גם: "נתניהו נכשלת, לך הביתה"

המחאה נמשכת: גם היום (א') ממשיך לעמוד יציב אוהל המחאה שהציב ראש מועצת שומרון יוסי דגן מחוץ לבית ראש הממשלה בירושלים בדרישה לפעול לאור גל הטרור שפוקד את יהודה ושומרון וירושלים. דגן מבהיר גם היום כי אין בכוונתו לשוב לביתו ללא תשובות. החל ממוצאי החג יעביר גם יו"ר המועצה האזורית גוש עציון דוידי פרל את לשכתו אל מול בית ראש הממשלה.

 

"הפיגועים הרצחניים הם חלק ממלחמה כוללת של הסתה ואין ספור ניסיונות לרצח בירושלים ובכל יהודה ושמרון", אמר ראש המועצה פרל. "חייבים שינוי. אי אפשר להמשיך ולטמון את הראש בחול. צריך להשיב מלחמה ולהכריע אותה. חייבים שינוי בתפיסה ובחיזוק ההתיישבות".

 

סגנית שר החוץ ציפי חוטובלי הודיעה כי תצטרף מחר אף היא למאהל המחאה שקם מול בית ראש הממשלה, כדי להביע הזדהות ולשמוע את הקשיים הביטחוניים בחיי היום יום של תושבי יהודה ושומרון. שעה לאחר שפרסמה הודעה זו, הבהירה חוטובלי כי "אין כאן קריאת תיגר על תפקוד הממשלה והעומד בראשה, אלא להפך - יש כאן אחריות של חברת ממשלה שמגיעה לדון ולשמוע את הבעיות הביטחוניות של אזרחי יו"ש מתוך הזדהות ואכפתיות ומתוך הרצון להחזיר את בטחון התושבים".

 

דגן ששוהה במקום כבר מיום שישי האחרון מתכוון לשהות גם במהלך החג נגד אוזלת היד של הממשלה. לדבריו ראש הממשלה בנימין נתניהו לא יצר עמו קשר מאז הפיגוע. "אני לא מצפה לשיחה אלא לפתרון", אמר דגן ל-ynet. "אני מכיר היטב את נתניהו ומאמין שהוא מסוגל להילחם בטרור".

 

ומה הוא מבקש? "אני מצפה לבנייה מסיבית כתשובה לטרור ולהפסיק להתרפס כדבריו, בפני האיחוד האירופי. ראש הממשלה הוא מנהיג שלנו ולא מנהיג של האיחוד האירופי, הוא לא נבחר על ידי האיחוד האירופי".

דגן באוהל המחאה מחוץ לבית ראש הממשלה (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
דגן באוהל המחאה מחוץ לבית ראש הממשלה(צילום: אלי מנדלבאום)

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

גם צעירי העבודה הפגינו (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
גם צעירי העבודה הפגינו(צילום: אלי מנדלבאום)

לאחר הצבת האוהל ביום שישי אמר דגן: "לא אחזור הביתה אחרי הרצח. מבחינתנו, ומבחינת עם ישראל כולו, נחצה קו אדום", הסביר דגן את החלטתו על מחאה לזמן בלתי מוגבל לאחר רצח איתם ונעמה הנקין סמוך לבית פוריק ביום חמישי.

 

"לא נשתוק ולא נעבור לסדר היום. משפחה מאושרת הפכה במחי החלטה של רוצח אחד למשפחה שלעולם לא תחזור להיות מה שהייתה. אני מקווה שזו תהיה מלחמה קצרה, אולם אני מתכוון לנצח בה".

 

במקביל, עשרות מצעירי מפלגת העבודה הפגינו גם הם מחוץ לבית ראש הממשלה. "נתניהו נכשלת, לך הביתה", קראו המפגינים ונשאו שלטים עם משפט זהה. המפגינים קראו לנתניהו להתפטר בשל כישלונו ואמרו כי "סכסוך לא מנהלים, סכסוך פותרים".  

 


פורסם לראשונה 04/10/2015 14:23

 

אטילה שומפלבי השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
הפגנת צעירי העבודה
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים