שתף קטע נבחר

ברייסי רייט: "המטרות: לשמור על האליפות ולפחות חצי גמר יורוקאפ"

גארד הפועל ירושלים דיבר על הכל לקראת פתיחת העונה החדשה ולא פחד לפזר הצהרות. "הרבה קבוצות דיברו איתי, אבל הגענו להבנה שאשאר כאן". על פרנקו: "לא תמיד מערכת היחסים בינינו הייתה טובה". ועל עצמו: "כדי להגיע לרמות הגבוהות, אתה חייב שיהיה לך אגו"

לאורך שלבים ארוכים של העונה היו לברייסי רייט חילוקי דעות לא קטנים עם מאמנו, דני פרנקו, מה שגרר לירידה ביכולת המקצועית והמנטאלית. יחד עם זאת היו לא מעט בעיות מחוץ למגרש כשביניהן הגיעה השעייתו ממשחק אחד וקנס כספי לאחר שהחליט מיוזמתו לא להגיע לפעילות למען הקהילה.

 

אבל לקראת סוף העונה, אחרי שרייט התאושש מהפציעה שסחב בעינו, החליט הגארד לשים את המשקעים בצד ולהילחם למען תואר האליפות. את שני משחקי הגמר מול הפועל אילת סיים רייט עם ממוצע של 19 נקודות, 3 ריבאונדים ו-3 אסיסטים ואף נבחר ל-MVP.

 

אחרי הזכייה באליפות ההיסטורית ועם לא מעט עליות וירידות במהלך העונה שעברה, ברייסי רייט יפתח בעוד כפחות משבוע את עונתו השלישית בהפועל ירושלים, אותה הוא מקווה לסיים בדיוק כמו את העונה הקודמת.

 

איך אתה מסכם את העונה שהייתה?

  

"תלוי איך מסתכלים על העונה הזו. התקשנו מאוד בהתחלה, בטח באירופה כשהודחנו בשלב מוקדם אחרי מאזן לא טוב של שני ניצחונות ושמונה הפסדים. כמובן שהיו ציפיות גבוהות יותר, אבל הגענו לסוף העונה חזקים. שחקנים אצלנו היו יותר בריאים מאשר במהלך העונה. מצאנו את הקצב שלנו מאוחר, אבל בדיוק בזמן לליגה הישראלית. לזכות באליפות אחרי הקשיים שהיו לנו בתחילת ואמצע העונה זה מתגמל מאוד ומתוק כי השגנו את המטרה המרכזית של העונה”.

 

החלטת להישאר לשנתיים נוספות, הרבה אנשים מסביב הופתעו מההחלטה.

 

"לא ידעתי מה יהיה בקיץ. הייתה סיטואציה ביני לבין המועדון במהלך הקיץ, אבל בסוף הגענו להבנה שאשאר כאן. אני לא יכול להגיד שזו ממש הפתעה כי היה לי חוזה לעוד שנתיים. אעשה את העבודה שלי בצורה הכי טובה, כל השאר לא מעניין”.

 

"הגענו להבנה שאשאר כאן". רייט (צילום: יובל חן) (צילום: יובל חן)
"הגענו להבנה שאשאר כאן". רייט(צילום: יובל חן)

 

היו לך הרבה חילוקי דעות עם דני פרנקו, לא הפריע לך להישאר לשחק תחתיו?

 

"ברור שלא כולם רואים את אותם הדברים בצורה זהה, ולא תמיד מערכת היחסים בינינו הייתה הכי טובה, אבל אנחנו מכבדים אחד את השני מאוד. היו דברים שהשפיעו עליי וגם עליו, אבל אני לא חושב שהוא עשה משהו בכוונה, או אני עשיתי בכוונה כדי להגיע לסיטואציה שזה לא יעבוד. הוא מבין אותי עד לנקודה מסוימת ואני מבין אותו, כל עוד נמשיך להיות באותו הדף נוכל לחיות יחד ולהביא עוד אליפויות לקבוצה".

 

הבעיות התחילו כשלא פתחת בחמישייה.

 

"כשהגעתי לקבוצה לפני שנתיים ידעתי שאעלה מהספסל כי הגעתי באמצע העונה לקבוצה שכבר רצה. אבל בעונה האחרונה חשבתי שמגיע לי לעלות בחמישייה בגלל היכולת שלי, אני יודע מה אני יכול להביא לקבוצה, לי היה ברור שאני צריך לפתוח בחמישייה”.

 

ליבנו את המחלוקות ביניהם. עם פרנקו (צילום: עמית שאבי) (צילום: עמית שאבי)
ליבנו את המחלוקות ביניהם. עם פרנקו(צילום: עמית שאבי)

 

ואם העונה זה יהיה אותו הדבר, זה עדיין יפריע לך?

 

"העונה אני לא יודע מה יהיה. נראה בקרוב אם אעלה בחמישייה או לא”.

 

היו לך מחשבות לא להישאר? היו שמועות על דיבורים עם מכבי ת״א.

 

"תמיד יש דברים ששומעים וקורים, אבל בסוף היום אני כאן בירושלים. אחרי שאתה מסיים עונה עוברות לך בראש מחשבות מה יהיה איתך בעתיד. היו דיבורים עם כמה קבוצות, אבל אלה היו רק דיבורים, לא מעבר לכך. שמחתי מאוד לחזור לירושלים ולהיות סביב החברים שלי לקבוצה, הם הסיבה המרכזית לחזרה שלי. יש לנו כימיה מצוינת בחדר ההלבשה ויש אווירה חיובית, זה מחק הרבה דברים אחרים, אולי פחות טובים שקרו מחוץ לחדר ההלבשה".

 

"יש לנו כימיה מצוינת בחדר ההלבשה". רייט (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
"יש לנו כימיה מצוינת בחדר ההלבשה". רייט(צילום: יאיר שגיא)

 

במשחקי הגמר הצלחת לשים את כל הכעסים בצד, וחזרת להיות ברייסי רייט שכולם מכירים מבחינת היכולת, מה היה ההבדל?

 

"הרבה אנשים קיבלו מידע שגוי בנוגע למה שקורה איתי. היו כמה נושאים ביני לבין המועדון, זה לא סוד, כולם יודעים את זה. אבל אנשים לא מבינים עד כמה הפציעה שלי בעין הייתה רצינית. במשך שלושה חודשים לא ראיתי בעין אחת וככה שיחקתי, בגלל זה נאבקתי בפלייאוף, לא רציתי לשבת בצד אחרי שעבדתי כ"כ קשה כדי לחזור".

 

אתה חושב שאחרי שהמועדון זכה באליפות אחת הלחץ יתחיל קצת לרדת?

 

לא, אני לא חושב כך, הרבה אנשים חשבו שהיה לנו מזל שקיבלנו את אילת וציפו שמכבי תהיה בגמר, יהיה עלינו הרבה לחץ העונה להראות שהאליפות לא הייתה חד פעמית, גם כל הנושא ששיחקנו מול אילת בגמר ולא מול מכבי בטח שוב יעלה, בעיקר הלחץ יהיה גדול באירופה אחרי ההדחה המוקדמת שלנו בעונה שעברה".

 

נאבק בפציעה טורדנית בפלייאוף. כיכב בגמר. רייט עם רענן כ"ץ (צילום: ראובן שוורץ) (צילום: ראובן שוורץ)
נאבק בפציעה טורדנית בפלייאוף. כיכב בגמר. רייט עם רענן כ"ץ(צילום: ראובן שוורץ)

 

איך אתה מתמודד עם כל הלחץ הזה, עכשיו כשאתה מגדל את שני הילדים שלך לבד?

 

"זה דבר מיוחד מאוד לגדל את הילדים לבד. אני מאוד גאה בעצמי וגם בהם על כך שאנחנו מצליחים לעשות את זה. אני משתדל לא להביא את העבודה הביתה, מנגד זה לא משפיע עליי במגרש”.

 

מה אתה חושב על השחקנים החדשים שהגיעו?

 

"את רולנד אני מכיר הרבה זמן. שיחקנו יחד ושיחקנו אחד נגד השני, יש לי הערכה רבה לצורה בה הוא משחק. את ד'יאור אני פחות מכיר, אבל שיחקתי מולו בעונה שעברה וראיתי שמדובר בשחקן טוב”.

 

מעריך את סגנון המשחק שלו. רייט על רולנד (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
מעריך את סגנון המשחק שלו. רייט על רולנד(צילום: יאיר שגיא)

 

אתה חושב שיש לכם בקבוצה בעיית אגו בין השחקנים?

 

"בתור ספורטאי מקצועני חייב להיות לך אגו. אתה חייב לחשוב שאתה טוב יותר מאלפי כדורסלנים אחרים שמתחרים איתך. כדי להגיע לרמה הגבוהה אתה חייב אגו. מה שמיוחד בקבוצה שלנו העונה זו הבגרות. רוב השחקנים בני 30 פלוס ובשלב הזה בקריירה שלנו האגו לא יעמוד בדרך כי הרצון הוא ליהנות מהשנים האחרונות שלנו בקריירה. השחקנים המבוגרים בקבוצה כבר הראו מי הם והוכיחו את עצמם".

 

גם דונטה סמית׳?

 

"האגו של דונטה זהה לשלי, ההבדל הוא שדונטה בחור יותר קולני ממני. אני בחור שקט והוא אוהב לדבר. שנינו לא מפחדים להגיד את מה שאנחנו חושבים, אבל כל אחד אומר את הדברים בצורה שלו”.

 

"האגו של סמית' זהה לשלי". רייט על דונטה (צילום: יאיר שגיא) (צילום: יאיר שגיא)
"האגו של סמית' זהה לשלי". רייט על דונטה(צילום: יאיר שגיא)

 

מה אתה חושב על היריבה המושבעת, מכבי ת״א, הם זכו בגביע ווינר, טורניר בו אתם הודחתם כבר ברבע גמר מול הפועל ת״א.

 

"מכבי בסך הכול זכו בטורניר הכנה. אני בטוח שהם בנו קבוצה טובה, אבל מה שחשוב זה להיראות טוב בחודשים אפריל-יוני. רצינו לנצח את הפועל ת"א, אבל זו לא הייתה הדאגה העיקרית שלנו.

זה היה טוב עבורנו להפסיד כדי להבין שיש דברים שאנחנו חייבים עדיין לתקן. גם אם מכבי ינצחו את כל הקבוצות הם עדיין יצטרכו להגיע לירושלים ולקחת מאיתנו את צלחת האליפות”.

 

אז מה המטרה העיקרית לעונה הזאת?

 

"המטרה המרכזית שלנו היא לשמור על תואר האליפות. לאחר מכן חשוב לנו להשתפר במסגרת האירופית ולהעפיל לחצי גמר היורוקאפ לפחות. כדי לעשות את זה נצטרך גם להיות בריאים ברגעים החשובים של העונה, עם כמה שפחות פצועים".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
ברייסי רייט
צילום: אורן אהרוני
מומלצים