שתף קטע נבחר

המשטרה תחקור חשד לאונס במועדון אלנבי 40

הפרקליטות משנה כיוון: בעקבות הסרטון שבו תועדו גברים מקיימים יחסי מין עם צעירה שתויה, והמחאה שנלוותה לכך, תיפתח חקירה על אונס ולא רק על פרסום תועבה. בהפגנה שמתקיימת מול המועדון דורשים המוחים לסגור אותו

 

 

ההפגנה לסגירת מועדון אלנבי 40, הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ההפגנה לסגירת מועדון אלנבי 40, הערב(צילום: מוטי קמחי)

המשטרה תחקור חשד לאונס במסגרת האירוע שתועד לפני כמה חודשים במועדון אלנבי 40, ובו צולמה מבלה שתויה ומטושטשת מקיימת יחסי מין עם כמה גברים על הבר במקום. כך נמסר היום (ג') מהפרקליטות. הערב משתתפים מאות בני אדם בהפגנה מול המועדון בדרישה לסגור אותו על רקע האירוע.

 

מפרקליטות מחוז תל אביב (פלילי) נמסר הערב: "התיק הגיע לפרקליטות בחשד לעבירה של פרסום תועבה ולא עבירת אינוס. משהסתבר בימים האחרונים כי קיימת אפשרות שמדובר בחשד לעבירת אינוס, ביקשה הפרקליטות מהמשטרה לבצע השלמות חקירה בהקדם".

 

הסרטון, שצולם על ידי מבלים באותו ערב, פורסם בשבוע שעבר בערוץ 10. הצעירה, שהייתה שיכורה לחלוטין, עלתה לבר בבגד ים שבהמשך הופשט ממנה. בהמשך עלו על הבר גברים בזה אחר זה, והנוכחים נשמעים מעודדים אותם. בתחילה טענה הצעירה כי דבר לא נעשה בניגוד לרצונה, אם כי הדגישה ששיקול דעתה נפגע מן הסתם על רקע מצבה.


 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)

 (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
(צילום: מוטי קמחי)
 

 

בראיון לחדשות ערוץ 2 סיפרה הצעירה: "מה שעבר לי בראש זה איפה אני? מה אני עושה? אני לא יודעת איך הגעתי למצב כזה שאני שותה אלכוהול. הגעתי למצב שאני לא יודעת איפה הייתי. הסכמתי לעלות עם הבגד ים שלי. באיזשהו שלב, כשכבר לא הייתי מודעת, פשוט הורידו לי את הבגד ים, אחת הבחורות על הבר משכה לי את החוטים של החזייה, משכה לי את החוטים של הבגד ופשוט נשארתי עירומה וללא בגדים".

 

על יחסי המין אמרה: "אולי באותו הרגע הסכמתי. ההסכמה לא הייתה כשהייתי שפויה".

 

דנה נחשון, ממארגנות ההפגנה: "בעקבות הזעזוע העמוק שחשנו מהאירוע הזה נכתבה עצומה. ההיענות הגדולה לעצומה הביאה אותנו לארגון הפגנה שקוראת לסגור לצמיתות את המועדון שנתן חסות למעשים. אנחנו קוראים לסגור את המועדון ולהפסיק את אלימות המינית במדינה".

 

ח"כ מרב מיכאלי שהגיעה להפגנה הוסיפה: "אני רוצה להודות למשטרה שאפשרה להפגין מול המקום שבו בוצעה העבירה. בהתחלה אמרו שזו הפרעה לסדר הציבורי, ואני אומרת שזה בדיוק הסדר הציבורי שאנחנו רוצות להפריע לו. בימים האחרונים רבים חשים בחוסר הביטחון בירושלים ובישראל. אני רוצה להעביר את התחושה של חוסר הביטחון האישי שעובר על כל אשה ואשה.

עלינו להגיע למצב שבו כל אחת ואחד יחושו את הביטחון העצמי בכל מקום".

 

ח"כ רויטל סויד ספרה שפגשה בצעירה: "היא ממוטטת. היא לא יודעת כיצד היא תמשיך כך את חייה. היא הגיעה למקום הזה, שתתה לשוכרה וזה לא נותן לאף אחד זכות לאנוס אותה. המשטרה חייבת לחקור את בעלי המקום ואת כל מי שצילם והעביר את הסרטון. בוצעו כאן עבירות פליליות יש להגיע למיצוי חקירת המקרה".

 

יו"ר ארגון נעמת גליה וולוך: "עצוב מאוד שהיינו צריכות לצאת לרחובות להפגין כדי לבקש לסגור את המועדון. עסקים בישראל נסגרים על הרבה פחות מזה. במועדון שאנסו אישה במשך ערב שלם ובעלי המקום לא מצאו לנכון לעצור את זה, ולא היה צדיק או צדיקה אחת בכל הערב שניסו לעשות סוף לטירוף הזה, זו בושה לכל החברה".

 

ממשטרת מרחב ירקון נמסר: "בחודש יוני התקבלו חומרים המעידים על ביצוע עבירה לכאורה שבוצעה בחודש מאי באחד המועדונים במרכז תל אביב. בעקבות החומרים נפתחה חקירה וכמה מעורבים נחקרו בחשד להשתתפות והעלאת מופע תועבה. בסוף יולי, עם סיום איסוף חומר הראיות, נשלח התיק לפרקליטות לצורך עיון והחלטה על המשך ההליך. היום, לאחר בחינת הפרקליטות, ולאחר שמי מהמעורבים מסר באמצעות התקשורת פרטים חדשים, הוחלט על ידי הפרקליטות להשיב את התיק ליחידה החוקרת ולחקור את המעורבים בגין חשד לביצוע לכאורה של עבירת אינוס".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ההפגנה לסגירת אלנבי 40, הערב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים