שתף קטע נבחר

חברת ApiFix מציעה חלופה זעיר פולשנית לטיפול בעקמת נעורים

פיתוח ישראלי חדשני בטכנולוגית ניתוח זעיר פולשנית המבוצע בימים אלו, מאפשר למטופלים הסובלים מעקמת נעורים לעבור פרוצדורה קצרה לתיקון העקמת כשהשיקום הוא פשוט ומהיר באופן יחסי

כ-3% מבני הנוער סובלים מעקמת נעורים, המופיעה, לרוב, בטווח הגילאים 8-14 שנים. אצל חלק מהנערים והנערות הסובלים מהתופעה ניתן לפתור את הבעיה בטיפול לא פולשני, אולם אם העקמת מחמירה, פעמים רבות יש צורך בניתוח גדול ומסובך. טיפול חדש, פרי פיתוח ישראלי, מהווה פריצת דרך בתחום זה.

 

פיתוח ישראלי חדשני בטכנולוגית ניתוח זעיר פולשנית מבוצע בימים אלו ע"י פרופסור יזהר פלומן מהמרכז הישראלי לניתוחי עמוד השדרה, באמצעות שתל חדשני שפיתחה חברת ApiFix הישראלית. הטיפול מאפשר למטופלים הסובלים מעקמת נעורים לעבור פרוצדורה קצרה וזעיר פולשנית לתיקון העקמת.

 

לשתל אישור CE, הוא מצוי כבר שלוש שנים בשימוש בבתי חולים באירופה ועשרות נערות ונערים עברו טיפולים מוצלחים בעזרתו. השתל מהווה חלופה יעילה לניתוח הסטנדרטי והמורכב, המקובל כיום בארץ והוא תופס תאוצה בעולם.

טיפול בשתל אפיפיקס: מצד ימין לפני הפרוצדורה, משמאל - אחרי ()
טיפול בשתל אפיפיקס: מצד ימין לפני הפרוצדורה, משמאל - אחרי
 

הטיפול הניתוחי המקובל כיום בעקמת נעורים (AIS) מבוסס על קיבוע מספר רב של חוליות באמצעות מוטות מתכת וכ-20 ברגים המוחדרים אל החוליות. הניתוח, האורך 5-6 שעות, הינו ארוך ומסובך, ועלותו גבוהה (כמאה אלף דולר בארה"ב).

 

ניתוח זה גורם למטופל לאבד לצמיתות חלק ניכר מגמישות הגב ועלול לגרום לסיבוכים וקשיים לאורך החיים. חברת ApiFix, פיתחה שתל חדשני, המתחבר אל לב העיקום המרכזי של עמוד השדרה בפרוצדורה זעיר פולשנית, תוך שימוש ב-2 ברגים בלבד. ניתוח זה הינו פשוט וקצר ואורכו כשעה בלבד.

 

לאחר הפרוצדורה עובר המטופל סדרת טיפולי פיזיותרפיה, במהלכם מתבצע תיקון הדרגתי לאורך מספר חודשים כאשר השתל "זוכר" ומקבע כל תיקון שמושג בטיפול ולכן גם השיקום מהניתוח הזעיר פולשני הוא פשוט ומהיר באופן יחסי. בהרבה מהמקובל כיום.

 

פרופ' יזהר פלומן, מנהל המרכז הישראלי לניתוחי עמוד שדרה, בי"ח אסותא, מציין כי "הטכנולוגיה החדשנית שפיתחה ApiFix יוצרת מעין "מחוך פנימי" ומאפשרת להימנע מביצוע קיבוע ארוך ובלתי הפיך של קטע משמעותי של עמוד השדרה, כפי שנעשה עד היום".

 

לאחר הפרוצדורה עובר המטופל סדרת טיפולי פיזיותרפיה ברוח 'שיטת שרוט', במהלכם מתבצע תיקון הדרגתי לאורך מספר חודשים כאשר השתל "זוכר" כל תיקון שמושג בטיפול.

 

החברה קיבלה לפני כשנתיים וחצי אישור CE ומאז מצוי השתל שפיתחה בשימוש במדינות אירופה. עד כה עברו את הניתוח יותר מ-50 חולים. התוצאות מרשימות, כל המטופלים שעברו את הניתוח החדשני חזרו לתפקוד מלא לאחר שבועות ספורים בלבד ותוך שמירה על גמישות של עמוד השדרה.

 

אורי ארנין, מנכ"ל ApiFix: "השתל שפיתחנו מהווה אלטרנטיבה זעיר פולשנית ופשוטה, המשמרת את מירב הגמישות בעמוד השדרה בהשוואה לניתוח המסורתי המחייב קיבוע בלתי הפיך".

  

ApiFix הוקמה בתחילת 2011 במסגרת החממה הטכנולוגית טרנדליינס מדיקל (משגב) על ידי פרופ' יזהר פלומן, מנתח עמוד שדרה ידוע ואורי ארנין, יזם בעל ניסיון רב בתחום של שתלים בעמוד השדרה וזכתה בתואר סטארטאפ השנה בישראל, לשנת 2013.

 

רוצים לדעת עוד? כנסו לאתר

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים