שתף קטע נבחר

משפחת הנרצח זועמת: מריצים על שמנו קמפיין צדקה

קמפיין מימון המונים, לכאורה למען משפחתו של הרב נחמיה לביא, הציג את האלמנה וילדיה כ"רעבים ללחם". אך אלקנה בר איתן, גיסו של הנרצח, מבהיר: "זה שקר מוחלט". לדבריו, המשפחה חשה השפלה - והיא זקוקה לתמיכה רגשית, אך לא לכסף. "זה הפוך לאופיו של נחמיה. גם מבחינה פרטית וגם מבחינה לאומית אנחנו מזועזעים וכעוסים"

 

זעם במשפחתו של הרב נחמיה לביא, שנרצח במוצאי השבת בירושלים : קמפיין מימון המונים באתר JEWCER, לכאורה למען משפחת הנרצח – נפתח לדבריהם, מבלי שפנו אליהם – והציג את האלמנה וילדיה כ"רעבים ללחם". המשפחה, למותר לציין, גם לא קיבלה את הכסף - ככל הנראה אלפי דולרים שנתרמו.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הרב נחמיה לביא נרצח בשעה שניסה להגן על נפגעי הפיגוע בסמוך לביתו. אלקנה בר איתן, גיסו, מספר כי אתמול הגיעו אליו שמועות בדבר "גיוס חירום" עבור המשפחה, באתר הפופולרי דובר האנגלית – כשהפונים שחתמו בשם עמותת "יד עזרה ושולמית" - לא בחלו בשימוש בתמונת הנרצח, בפנייתם הנרגשת ליהדות דוברת האנגלית שיתרמו עבורם.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"זה באמת הזוי אנחנו פשוט בשוק", הוא אומר ל-ynet. העמותה החתומה על הקמפיין, הציגה את המשפחה כ"רעבה ללחם", אך בר איתן מבהיר כי "זה שקר מוחלט".

 

"גם אם הכוונות טובות - מרגישים השפלה"

לדבריו, "אין פה שום עניין של מצב חירום. המשפחה מוקפת בבני משפחה וחברים. המצב אכן קשה, ואנו בשוק המטרגדיה - אך אנחנו מאוחדים ומסתדרים, ובטח שלא דואגים כרגע מביחינה כלכלית. אין לזה שום קשר למציאות".

 

לדברי בר איתן, "אנחנו לא באמת יודעים מי העלה את זה. איש לא פנה אלינו. שמענו שמועות על אנשים שונים שעוסקים בזה, ומוזכרת שם עמותה, אבל אין לנו מושג מה עומד מאחורי זה".

 

 

בר איתן מבהיר כי "אנחנו לא יודעים מה היו הכוונות, ואולי יש פה אנשים עם כוונות טובות. אבל גם אם הכסף היה צריך להגיע למשפחה – למרות שאנחנו לא יודעים מזה - אנו מרגישים השפלה". המשפחה, למורת לציין, לא קיבלה את הכסף שהותרם.

 

"ראשית, זה הפוך מאופיו של נחמיה", בר איתן מסביר. "הוא היה אדם מסודר שתמיד דאג ללדיו ולאשתו. רק המחשבה שתמונתו עטופה בטלית שוכבת ככה, כשמתחת כתוב שמבקשים לגייס כסף - זה מכעיס נורא. אנחנו יודעים שהוא לא היה רוצה את זה. זוה רחוק הממציאות".

 

גיסו של הרב לביא מספר כי המשפחה מנסה להרחיק את תמונות הקמפיין מהאלמנה והילדים "אנחנו כל כך לא רוצים שהם יראו את זה. זה משפיל, וזה לא המצב. הם צריכים תמיכה רגשית ומשפחתית - אבל לא התרמת חירום".

 

בר איתן מדבר גם על "ההשפלה הלאומית: אנו אזרחים במדינת ישראל, שודאגת לנפגעי הטרור, ואנו לא מתעסקים בזה. אנחנו בטוחים שיש מספיק מוסדות מסודרים במדינה שיודעים לטפל בעניין - וזה חוץ מזה שנחמיה היה גם מבוטח באופן פרטי. גם מבחינה פרטית וגם מבחינה לאומית אנחנו מזועזעים וכעוסים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אדם מסודר שדאג למשפחתו". הרב נחמיה לביא ז"ל
אלקנה בר איתן
מומלצים