שתף קטע נבחר

השוטר שנפצע בפיגוע: "ביקשתי שלא יירו במחבלת"

סייר התנועה משה חן לא הבין מדוע יוצא עשן ממכוניתה של הנהגת שעצרה בצד הדרך לאחר שנסעה בצמוד אליו. "רציתי להביא מטף כיבוי, ואז היה פיצוץ", סיפר מבית החולים שם הוא מאושפז במצב קל. המחבלת נפצעה קשה. "ביקשתי מהם, חבר'ה לא לירות, הסכנה חלפה"

 

 

המכונית של המחבלת אחרי הפיצוץ, הבוקר (צילום: מלי חפצדי) (צילום: מלי חפצדי)
המכונית של המחבלת אחרי הפיצוץ, הבוקר(צילום: מלי חפצדי)

 

רב-סמל בכיר משה חן, סייר תנועה במחוז ש"י, שחזר היום (א') בבית החולים שערי צדק בירושלים את השתלשלות האירועים במהלך פיגוע התופת בבוקר במחסום א-זעים שליד מעלה אדומים. "ראיתי את האנשים באים להגיש לי סיוע", סיפר השוטר שנפצע קל. "הוצאנו נשקים. ביקשתי מהם, 'חבר'ה, לא לירות, האישה כבר שכובה, פצועה, הסכנה חלפה'".

 

הפיגוע התרחש בסביבות 7:30 הבוקר: תושבת מזרח ירושלים הגיעה עם מכונית למחסום סמוך למעלה אדומים, וכשנעצרה לבדיקה על ידי רס"ב חן – פוצצה בלון ג. היא נפצעה קשה.

 

"יצאתי מהרכב, למזלי עם שכפ"צ, ואמרתי לה 'גברת, את עוברת עבירת תנועה'. היא לא הבינה בדיוק מה קורה אז היא דיברה איתי בערבית, ואז היא התחילה להגיד 'אללה אכבר, אללה אכבר' ואז גם הבחנתי שיוצא מהרכב עשן. כשיצא עשן מהרכב אמרתי בטח נשרף לה איזה משהו ברכב, רציתי להביא מטף כיבוי, יכול להיות משהו עם המצית, משהו כזה, ואז היה פיצוץ.

 

"היא הייתה לבושה עם מטפחת על הראש, דיברה בגמגום והייתה עצבנית. אחרי שהתפוצצה ביקשתי מכל האנשים באזור להתפזר. ראיתי את האנשים באים להגיש לי סיוע".

 

- הרגשת בכלל שנפצעת?

"כן, הפנים שלי נורא שרפו".

 

 

בהקלטת רשת הקשר מאותם רגעים נשמע רס"ב חן אומר: "מכיוון מחלף אדומים לכיוון א-זעים הבחנתי בנהגת חשודה. היא היתה לבד בנתיב הציבורי. לפתע ראיתי שהנהגת מתקרבת בצורה חשודה וצועקת אללה אכבר. היא הפעילה כנראה מטען ואני פצוע קל. יש נהגת עכשיו על הרצפה, הרכב נשרף... אני לא יודע אם נפצעתי קל, אני עדיין בהלם, יש עליי כוויות בגוף".

 

מהצד השני של הרשת נשאל חן: "משה, המטען הופעל? היא הפעילה את המטען?".

 

חן: "חיובי, חיובי ביותר, אני פצוע קל, כרגע הכביש חסום. כמה שיותר מהר אני זקוק לסיוע של מד"א. אם אתם יכולים להכניס את הכוחות מכיוון מחסום א-זעים בניגוד, הכביש פתוח לכיוון... כמה שיותר מהר כי אני מרגיש כוויות בגוף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מלי חפצדי
זירת פיגוע, שניות אחרי הפיצוץ
צילום: מלי חפצדי
מומלצים