שתף קטע נבחר

הרב סתיו: לא לחסל מחבל שנוטרל. "קלקול מוסרי"

בקריאה שהוציא ראש רבני "צהר", הוא הזהיר מפני פגיעה גם בערבים חפים מפשע - והבהיר כי על אף הזעם על המפגעים, "אין לפגוע במי שאינו מהווה עוד סכנה", כדבריו. "אנחנו לא נרד לשפלותם של אויבינו, ולא נזהם עצמנו בקלקול מוסרי"

 (צילום: דוברות מד"א) (צילום: דוברות מד
(צילום: דוברות מד"א)

 

תמונות המחבלים המנוטרלים מעוררות רקיאות זעם ונקמה – וראש רבני "צהר" מזהיר: אל תפגעו בהם. זה קלקול מוסרי. בקריאה שהוציא היום (ג') הרב דוד סתיו, ראש רבני "צהר" ורבה של העיר שהם – הבהיר כי על אף הזעם המוצדק על הערבים הישראלים המפגעים ביהודים, "אין לפגוע במי שאינו עוסק בפעילות רצחנית ובמי שאינו מהווה עוד סכנה", כדבריו.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"הדם רותח כשרואים כיצד ערבים ישראלים, צעירים ומבוגרים שקיבלו את פרנסתם מיהודים,רוצחים ללא הבחנה ילדים, חיילים נשים וגברים, ללא שמץ של הכרת הטוב", אמר – אך הוסיף כי "דווקא בימים אלה עומדים חוסנה וייחודה של החברה הישראלית למבחן".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

"בימים אלה שבהם הדם הרותח מתערבב בנכונות ובתושייה האזרחית - חשוב לשמר את עליונותנו המוסרית: לא לפגוע במי שאינו מעורב בפעילות רצחנית, ולא לפגוע באלה שכבר נוטרלו ואינם מהווים סכנה".

 

"זו אינה דרכנו"

הרב סתיו הבהיר כי "לא בגלל שהם אינם בני מוות. הם ראויים לכך - אבל זו אינה דרכנו. פגיעה בטרוריסט

שנוטרל מהווה נזק כפול: הנזק המשני הוא כשתמונות אלו מופצות, והנזק העיקרי הוא הפגיעה בנורמות המוסריות שלנו", קבע. "אנחנו לא נרד לשפלותם של אויבינו, ולא נזהם עצמנו בקלקול מוסרי".

 

ראש רבני "צהר" הוסיף כי "מעודד לראות כיצד העם ממשיך לחיות את חייו בגבורה, ואזרחים מגלים תושייה מדהימה באירועי דמים".

 

שעות לפני שגל הפיגועים היכה היום בירושלים וברעננה, נפוצו שקרים פלשתיניים ברשת בנוגע לחיסולם של המחבלים. גורמים פרו-פלשתינים ברשת טענו כי מדובר ב"נערים חפים מפשע", תוך שהפלשתינים משתמשים בתמונות מלכידתם "להוכיח" שישראל צדה ילדים פלסטינים, כל זאת מבלי שהוזכרה מעורבותם בפיגועי הטרור.

 

מוקדם יותר היום בוטל טקס "מעמד הקהל" שתוכנן להתקיים בכותל המערבי, בהשתתפות עשרות אלפי תלמידי החמ"ד (חינוך ממלכתי-דתי), שרים, רבנים ואישי ציבור. משרד החינוך הסביר כי הוחלט לדחות את הטקס למועד אחר בשל "קשיי ההגעה לעיר".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוסי זליגר
הרב דוד סתיו
צילום: יוסי זליגר
מומלצים