שתף קטע נבחר

שייח'ים ורבנים: די לשפיכות הדמים

בעיצומם של אירועי הטרור - כינוס חירום של ראשי הדתות בירושלים בניסיון להנמיך את הלהבות, ואמירה ברורה מצד מנהיגי דת מוסלמיים: "אסור לאף אחד לקחת את החוק לידיים ולשלוף סכינים"

 

 

בעיצומם של אירועי הטרור – כינוס חירום של ראשי הדתות בירושלים, ואמירה ברורה מצד מנהיגי דת מוסלמיים: "אסור לאף אחד לקחת את החוק לידיים ולשלוף סכינים". את הכינוס נערך ב"מרכז פרס לשלום", יזם היום (ג') הנשיא לשעבר, שמעון פרס – במטרה לצאת בקריאה משותפת נגד הטרור בשם הדת. השתתפו בו רבה הראשי של ירושלים, ואנשי דת בכירים מוסלמים, נוצרים ודרוזים. עם סיום הכינוס נשאו כלל נציגי הדתות תפילה משותפת, ושרו "עושה שלום במרומיו".

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

"באנו להתפלל יחד ולומר בקול רם שאין אלוהים המצווה על רצח", אמר פרס, שקרא "לשבת ולדבר. אלימות לא תפתור דבר".

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

 

הרב שלמה עמאר, הרב הראשי לשעבר ורבה של ירושלים, הוסיף כי "מהאלימות לא יצא שום דבר טוב. אין דת בעולם שמתירה שפיכות דמים. הציווי 'לא תרצח' חי וקיים בכל הדתות. אף אדם לא יכול לבטל את הציווי האלוהי".

 

קריאות להרגעת השטח

השייח' חמאד כיוואן, יו"ר איגוד אנשי הדת המוסלמית אמר כי הגיע לכינוס "למרות הסכנה המוחשית לחיי", כדבריו. "לא ניתן ולהתעלם מהאירועים היומיומיים. החלטתי להגיע לפה ולומר לכולם: אסור לנו לקחת את החוק בידיים ולשלוף סכינים". הוא פנה לפוליטיקאים ואמר כי "אין לנו מנוס, אלא לחיות יחד בישראל. אל תלחצו על ההדק, עלינו לפעול להרגעה ולשמור זה על זה".

 

 (צילום: מרכז פרס לשלום) (צילום: מרכז פרס לשלום)
(צילום: מרכז פרס לשלום)

 

גם השייח' סלימאן סאטל מיפו קרא להרגעת השטח, ואמר כי "יפו היא דוגמה לדו-קיום, ועלינו לשמור עליו מכל משמר. עלינו לכבד כל אדם על פי אמונתו ודתו - ולכבד את המקומות הקדושים לכל הדתות".

 

השייח מואפק טאריף, ראש העדה הדרוזית ציין את "תפקידם המכריע של אנשי הדת בהרגעת הרוחות", ואמר כי "אנו חייבים להתגייס יחד ולהפסיק את האלימות וקריאות הגזענות".

 

פרס הוציא קריאה משותפת להפסקת הטרור והאלימות. "כולנו צריכים לחיות יחד זה לצד זה כאחים וכמאמינים. חייבים לשבת ולדבר. כל דרך אחרת רק תוביל לעוד צער ואלימות. אנו מבקשים להפסיק את שפיכות הדמים שמתקיימת ללא צורך".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרכז פרס לשלום
"שום דבר טוב לא יוצא מאלימות". הרב עמאר
צילום: מרכז פרס לשלום
מומלצים