שתף קטע נבחר

צפו: טלסקופ בגודל מגרש כדורגל יחפש חייזרים

המאמץ למצוא תשובה לשאלה האם אנחנו לבד ביקום - עושה בימים אלה צעד אחד קדימה. רדיו-טלסקופ ענק ומשכולל עליו עובדת סין מזה 4 שנים ונמצא בשלבי סיום, מעלה את הסיכויים למצוא את התשובה

סין נמצאת בעיצומו של בניית הרדיו-טלסקופ הגדול בעולם שממוקם בעמק מרוחק בדרום המדינה והבנייה צפוייה להסתיים באמצע 2016. כמה הוא גדול? צורתו תהיה כקערה ענקית שתורכב מ-4,450 צלחות לווין (reflector panels) ובסיום הבנייה יגיע הטלסקופ לגודל של כ-30 מגרשי פוטבול - קוטר של 500 מטרים (קצת יותר גדול מסמי עופר). הפיתוח החשוב הזה יעזור למדענים וחוקרים לאסוף אותות רדיו ממרחק של מיליארדי שנות אור מכדור הארץ.

 

 
על פי Dawning Information Industry - אחת מהחברות השותפות בפיתוח הטלסקופ ה-FAST (שמו המקוצר של הטלסקופ) יעבור בגודלו את מצפה הכוכבים ארסיבו שבפורטו ריקו שקוטרו 300 מטרים. מחשב העל Skyeye-1, שמסוגל לבצע קודריליון פעולות חישוב בשנייה והמהירות שלו מגיעה ל-100 גיגה בייט לשנייה יתמוך במחקר שיבוצע בזכות המידע.
 
רדיו-טלסקופ ממש גדול (צילום מסך ) (צילום מסך )
רדיו-טלסקופ ממש גדול(צילום מסך )
 
אות רדיו גם במרחק של מיליארדי שנות אור מאיתנו יוכל להקלט על ידי הטלסקופ הסיני - מה שירחיב את היקף יכולת המחקר שלהם מעבר למסלול הירח. "גלי רדיו הם מאוד חשובים ורגישים. אפילו האות הכי חלש יכול להקלט על ידי הטלסקופ, זהו מכשיר מאוד יעיל" מספר פרופ' שו רנשין מהמחלקה לאסטונומיה של אוניברסיטת פקינג.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מסך
טלסקופ יותר גדול מסמי עופר
צילום מסך
מומלצים