שתף קטע נבחר

בת 65 נפצעה בפיגוע בתחנה המרכזית בירושלים

הטרור ממשיך להכות בבירה. מחבל חמוש בסכין, בן 24 ממזרח ירושלים, דקר אישה ברחוב יפו וניסה לעלות לאוטובוס, אך הנהג מנע זאת ממנו ושוטר מג"ב ירה בו למוות. התחנה פונתה ובמקום נערכו סריקות, כ-30 לקו בחרדה

גל הטרור נמשך: מחבל דקר הערב (יום ד') אישה בת 65 ברחוב יפו, סמוך לתחנה המרכזית בירושלים. היא נפצעה באורח קל עד בינוני. לאחר מכן ניסה המחבל לעלות לאוטובוס אגד. שוטר יס"מ שהגיע למקום הבחין בו וירה לעברו. 

 

 

 

 (צילום: google maps) (צילום: google maps)
(צילום: google maps)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)


זירת הפיגוע  ()
זירת הפיגוע

 (צילום: הלל מאיר, TPS) (צילום: הלל מאיר, TPS)
(צילום: הלל מאיר, TPS)

דובר משטרת ירושלים סנ"צ אסי אהרוני דיווח כי נהג האוטובוס שאליו ניסה המחבל להיכנס, איפשר לפצועה להיכנס אליו ואז סגר את דלתות האוטובוס ומנע מהמחבל להיכנס אליו. המחבל, כבן 24 מראס אל-עמוד, נורה על ידי שוטר יס"מ שזיהה אותו, וחוסל.

 

לחדרי המיון של הדסה ען כרם, הר הצופים ושערי צדק פונו כ-30 נפגעי חרדה מהזירה, כולם במצב קל. בתחנה המרכזית ניכרה המולה רבה, רבים רצו וצעקו. כוחות גדולים סרקו את המתחם ופינו אותו, במטרה לזהות חשודים נוספים. תנועת הרכבת הקלה הופסקה באזור.

 

מתנדב מד"א ד"ר יוני אלשטיין שהיה במקום סיפר: "בתוך האוטובוס במושב סמוך לנהג ישבה אישה בהכרה מלאה, סבלה מפצע דקירה בפלג גופה העליון. הענקנו לה טיפול רפואי ראשוני ופינינו אותה לבית חולים". 

 

אחד הנוכחים במקום סיפר ל-ynet: "ראיתי את המחבל ממש רץ... רצנו לכיוונו ואז השוטר ירה בו שישה-שבעה כדורים". הוא סיפר כי רבים מהנוכחים "ישבו פה ובכו, זה קשה". 

 

סגן מפקד המחוז, תת ניצב אבשלום פלד, שיבח את השוטר:"שוב תגובה מהירה, מקצועית ונחושה הביאה לסיומו המהיר של האירוע ולמניעת פגיעה בחפים מפשע". הוא הדגיש כי "הפריסה המבצעית לצד נחישות ומסירות הנפש של השוטרים ניכרת בכל אירוע, בין אם במניעת הפיגוע כפי שקרה שעתיים קודם בשער שכם ובין אם שניות ספורות מקרות האירוע וניטרול המחבל".

 

מוקדם יותר סוכל ניסיון פיגוע בשער שכם בבירה. תחקיר ראשוני של המשטרה העלה כי כוח שוטרי מג"ב הבחין בצעיר יושב סמוך לשער שכם, לבוש בגדים מנומרים. הוא נראה לחוץ והעלה את חשדם. הם ניגשו לבדוק אותו אך שמרו על מרחק ביטחון. עם הגיעם אליו, הוא שלף סכין וזינק לעברם בניסיון לדקור אותם. המשטרה מסרה עוד כי השוטרים הגיבו מיד וירו לעברו. המחבל המשיך לרוץ לעבר כוח שוטרים שהיה בשער שכם כשהסכין בידו. הם זיהו אותו עם הסכין, ולאחר שכוח

מג"ב הזהיר אותם כי מדובר במחבל הם ירו בו למוות.

 

הקבינט המדיני ביטחוני דן באפשרויות העומדות בפני ישראל לשלול מתושבי קבע או אזרחים שביצעו פיגועים, את תושבותם או אזרחותם. וגם מבני משפחותיהם. השרים בחנו אפשרויות משפטיות לחלוט רכוש של מפגעים. גורמי הביטחון הציגו בפני הקבינט את מימושם בפועל של הצעדים עליהם הוחלט עד כה: בין השאר הוחלט כי המסיתים בהר הבית ייעצרו וכי תוגבל כניסתם של ח"כים למתחם.

 

אטילה שומפלבי ויעל פרידסון השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הלל מאיר, TPS
זירת הפיגוע
צילום: הלל מאיר, TPS
מומלצים