שתף קטע נבחר

השקר של אבו מאזן: "בן ה-13 הוצא להורג"

יו"ר הרשות הפלסטינית נשא נאום מאכזב שבו לא גינה את פיגועי הטרור וטען כי מחבל פלסטיני בן 13 שנוטרל ונפצע קשה, הוצא להורג. "המתקפה הישראלית עלולה להוביל למלחמת דת שתתפשט בעולם כולו", הזהיר. לשכת נתניהו: אבו מאזן מסית, משקר, עושה שימוש ציני בדת וגורם לטרור

אבו מאזן. לא התייחס לפיגועים ולא גינה אותם (צילום: AFP) (צילום: AFP)
אבו מאזן. לא התייחס לפיגועים ולא גינה אותם(צילום: AFP)

כגודל הציפיות - גודל האכזבה מנאומו הערב (יום ד') של אבו מאזן. יו"ר הרשות שיגר אמש לציבור הפלסטיני נאום מוקלט ומאכזב שבו הוא בעיקר מחזר את דבריו מהצהרות ונאומים קודמים שלו. אבו מאזן לא ניסה להרגיע את השטח הבוער בנאום, אלא המשיך בקו שמלבה את העימותים ולפיו ישראל מפרה את הסטטוס קוו בהר הבית.

 

"המתקפה הישראלית נגד בני עמנו, אדמתם והמקומות הקדושים להם מאיימת על השלום ועל היציבות", אמר המנהיג הפלסטיני, ושב והזהיר כי ההסלמה עשויה להצית את הפתיל שיוביל למלחמת דת שתשרוף את הכול, לא רק באזור הזה אלא בכל העולם כולו. הוא קרא לקהילה הבינלאומית להתערב בנעשה לפני שיהיה מאוחר מדי.

  

 

אבו מאזן נמנע בנאומו מלצאת נגד פיגועי הדקירה הרבים בישראל או להתייחס אליהם. הוא גם לא קרא לפלסטינים שלא להסלים את המצב בניגוד לשתי הקריאות הקודמות שלו בשבועיים האחרונים. נראה כי אבו מאזן מבין כי הוא אינו יכול לצאת בפומבי נגד דעת הרחוב שזוכה לתמיכה גורפת על ידי מרבית האוכלוסייה הפלסטינית.

 

אבו מאזן התייחס בנאומו למסגד אל-אקצה. "אנו אומרים בצורה ברורה – לא נקבל שינוי בסטטוס קוו במסגד אל-אקצה אשר יפגע בקדושתו ובאופיו", אמר. הוא גם הבהיר כי הפלסטינים לא ייכנעו לתוקפנות הישראלית נגד העם הפלסטיני, המקומות הקדושים לו, בתיו וההוצאות להורג של ילדיו כמו אחמד מנאסרה (הנער בן ה-13 שביצע את פיגוע הדקירה בפסגת זאב). אבו מאזן, שנפנף בתמונת המחבל הצעיר שרוע על הכביש, שכח להזכיר כי מנאסרה עודנו חי ומאושפז בבית חולים בישראל.

 

אבו מאזן הוסיף כי "זוהי זכותנו להיאבק בדרכי שלום כדי להשיג עצמאות והניצחון יגיע". הוא איים כי הפלסטינים ימשיכו להצטרף לארגונים בינלאומיים וכי הם ימשיכו להגיש תיקים נגד ישראל לבית הדין הבינלאומי בהאג. "מי שמפחד מהחוק הבינלאומי ומעונשים – שיפסיק לבצע פשעים", אמר.

 

בנוגע לפרסום בערוץ 10 כי ארצות הברית החלה במגעים לקיום פסגה בין נתניהו, אבו מאזן וקרי, אמר גורם מדיני ברמאללה כי יש פעילות אמריקנית מאומצת בשבוע האחרון מול הירדנים, מול ישראל ומול הרשות הפלסטינית, אבל לא עלתה עד כה שום הצעה שהוגשה לפלסטינים בנוגע לפסגה עם נתניהו. המקור העריך כי מדובר בדרך אמריקנית מוכרת שבה הם עושים ספין תקשורתי עוד לפני שהם מציעים לפלסטינים או לישראל את הצעת הפסגה, כדי ליצור לחץ שיוביל בסופו של דבר לקיומה.

 

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

תעוד הפיגוע בפסגת זאב שבו השתתף מנאסרה (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
תעוד הפיגוע בפסגת זאב שבו השתתף מנאסרה(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 

הנער הפלסטיני אחמד מנאסרה שנפצע לאחר שביצע פיגוע בגבעת זאב ()
הנער הפלסטיני אחמד מנאסרה שנפצע לאחר שביצע פיגוע בגבעת זאב

מעורבות הנערים הפלסטינים בפיגועים בימים האחרונים מנוצלת ביתר שאת לטובת התעמולה הפלסטינית. סרטון שהציג את מנאסרה עם בן דודו חסן מנאסרה (15) בפיגוע בפסגת זאב זכה לשיתופים רבים ברשתות החברתיות. שני הנערים הפלסטינים דקרו נער יהודי בן 13 ופצעו אותו באורח אנוש וכן את יוסף בן שלום (21) שנפצע קשה.

 

אחמד נפצע קשה בפעולת כוחות הביטחון לנטרולו וחסן חוסל. הסרטון הציג את אחמד שוכב על הרצפה, פצוע ומוקף באנשי כוחות הביטחון, שנראים כמי שלא מעניקים לו סיוע רפואי. בעקבות הסרטון

נפתח האשטאג תחת השם #ילד_פלסטיני_הוצא_להורג. בכל ההתייחסויות לנער הדוקר לא צוין דבר בנוגע לפיגוע שביצע.

 

דוברו של אבו מאזן, נביל אבו רודינה, השווה בין חיסול חסן מנאסרה לבין הרג מוחמד א-דורה באינתיפאדה השנייה. הוא כינה את חיסול המחבל "הוצאה להורג" וקרא לממשלת ישראל לעצור את היורים בו. אבו רודינה אף הזהיר כי המשך ההסלמה יוביל לאובדן שליטה של המצב. ככלל, המחבלים שנתפסים מוצגים כקורבנות של מדיניות אנטי-ערבית מצד כוחות הביטחון הישראליים. לטענת מעבירי המסרים הפלסטיניים, חיילי צה"ל והשוטרים מחפשים לפגוע בתושבים ערבים תמימים, בעיקר בילדים ובנשים.

 

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לנאום כי דבריו של אבו מאזן הערב הם דברי הסתה ושקר. "הנער שעליו הוא מדבר חי ומאושפז בהדסה לאחר שדקר ילד ישראלי בזמן שרכב על אופניו. בעוד ישראל שומרת על הסטטוס קוו בהר הבית, אבו מאזן בדברי ההסתה שלו עושה שימוש ציני בדת וכך גורם למעשי טרור".

 

גם יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד הגיב לנאום, ואמר כי "אבו מאזן ממשיך במסע ההסתה והשקרים שלו. הוא בחר להעלות מופע עלוב, של חוסר מנהיגות ופחדנות ברמה הנמוכה ביותר".

 

מהמחנה הציוני נמסר: "דבריו של אבו מאזן הם דברי בלע חמורים המעוותים את המציאות, גובלים בחוסר אחריות מוחלט, ומלבים עוד יותר את הייאוש והשנאה באזור".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן
צילום: רויטרס
מומלצים