שתף קטע נבחר

סוכלו ניסיונות פיגוע בירושלים ובחברון; המחבלים חוסלו

הטרור נמשך גם בשבת. מחבל בן 16 ניסה לדקור שוטרי מג"ב בשכונת ארמון הנציב בירושלים. השוטרים ירו בו והרגו אותו. קצין מג"ב נפצע קל. זמן קצר לפני כן ביישוב היהודי בחברון ניסה מחבל פלסטיני בן 18 לדקור יהודי שחזר מתפילה במערת המכפלה. הגבר שהותקף ירה בו והרג אותו

 

 

 

שני ניסיונות פיגוע סוכלו הבוקר (שבת) בירושלים וביישוב היהודי בחברון. בירושלים שוטרי מג"ב ניגשו לבדוק גבר ערבי בשכונת ארמון הנציב. החשוד שלף סכין וניסה לדקור אותם. השוטרים ירו בו והרגו אותו. קצין מג"ב נפצע קל.

זירת ניסיון הפיגוע בירושלים (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
זירת ניסיון הפיגוע בירושלים(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
 

שוטר מג"ב שנפצע בפיגוע (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
שוטר מג"ב שנפצע בפיגוע(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

הסכין ששימשה את המחבל (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
הסכין ששימשה את המחבל(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

מפקד מרחב קדם ניצב משנה חיים שמואלי אמר כי "סמוך לשעה 9:00 בבוקר אזרח יהודי שעסק בפעילות ספורטיבית פנה לצוות מג"ב שפועל בגזרה במסגרת ההיערכות המוגברת ודיווח על נער בן 16 שמסתובב בצורה חריגה. הצוות מיד פתח בסריקות, איתר את הנער ברחוב רב חובל בשכונת ארמון הנציב וביקש ממנו תעודת זהות.

 

"הנער הגיש את תעודת הזהות ומיד שלף סכין גדולה וניסה לדקור את השוטרים. הקצין נפגע קל בידו. הצוות נטרל את הנער ומיד פתח בסריקות לאיתור חשודים נוספים. ממה שאנחנו מבינים עד כה מדובר בנער בן 16 תושב ג'בל מוכבר. אני קורא להורים לגלות אחריות כלפי ילדיהם ולדווח על על התנהגות חריגה כדי שנטפל בהם ולא נגיע למצב שנצטרך לאתר אותם ברחובות ולנטרל אותם.

 (צילום: google maps) (צילום: google maps)
(צילום: google maps)
 

שמו של המחבל הוא מועתז אחמד עוויסאת. "זה ילד שככל הנראה גמלה בלבו החלטה לבצע פיגוע ויצא הבוקר לבצע את זממו", אמר מפקד המרחב ששיבח את האזרח שגילה ערנות ודיווח על החשוד לשוטרים.  

 

זמן קצר לפני כן מחבל פלסטיני ניסה לדקור אדם יהודי ביישוב היהודי בחברון, סמוך לבית הדסה. המחבל תקף יהודי שעבר במקום לאחר שהתפלל במערת המכפלה. הוא שלף סכין וניסה לדקור אותו. הגבר שהותקף ירה במחבל שלושה כדורים והרג אותו. האזרח שהותקף היה במקום במסגרת ביקור משפחתי. שמו של המחבל הוא פדל מוחמד עוואד אל-קוואסמה, בן 18.

המחבל לאחר שנוטרל בחברון (צילום: "חדשות 24/7") (צילום:
המחבל לאחר שנוטרל בחברון(צילום: "חדשות 24/7")
  

כוחות גדולים של צה"ל קפצו לנקודה וביצעו סריקות בשכונות הפלסטיניות הסמוכות לזירה. מדובר בנקודת חיכוך אלימה בין מיידי אבנים ומחבלים לחיילים ומתנחלים בשל הקירבה של בתי הפלסטינים, השוק ובית הספר הפלסטיני לבתי היהודים.

הסכין בזירת ניסיון הפיגוע בחברון (צילום: "חדשות 24/7") (צילום:
הסכין בזירת ניסיון הפיגוע בחברון(צילום: "חדשות 24/7")

המחבל פדל מוחמד עוואד אל-קוואסמה ()
המחבל פדל מוחמד עוואד אל-קוואסמה

 

המחבל מועתז אחמד עוויסאת ()
המחבל מועתז אחמד עוויסאת

 (צילום: google maps) (צילום: google maps)
(צילום: google maps)
 

 

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

 

אירועי הפרות הסדר והטרור לא נפסקו גם בסוף השבוע. גורמי רפואה פלסטינים דיווחו אמש על שני הרוגים מאש צה"ל בגבול רצועת עזה. הרוג אחד, יחיא פרחאת, הוא לדברי חמאס לוחם "גדודי עז א-דין אל-קסאם", הזרוע הצבאית של הארגון. הוא נהרג ליד מעבר ארז. ההרוג השני, מחמוד חמידה, נהרג לא הרחק משכונת סג'עייה. בשורה של עימותים עם צה"ל בגבול הרצועה, נפצעו לדברי הפלסטינים עוד 126 מאנשיהם. לדברי הפלסטינים פלסטיני נוסף נהרג באזור שכם.

 

אתמול בצהריים חייל נדקר על-ידי פלסטיני בצומת הזית, ליד קריית ארבע, ונפצע באורח בינוני. המחבל שדקר אותו, איאד אל-עואודה (בן 26 מאזור חברון) חוסל על ידי חיילי גדוד צבר של חטיבת גבעתי בפיקודו של המג"ד סא"ל קובי בראל. המחבל התחזה לצלם עיתונות - לבש אפוד עם הכיתוב press ונשא מצלמות. ההשתלטות על המחבל, שניות לאחר הדקירה, תועדה במצלמות ערוץ הטלוויזיה "אל קודס" המזוהה עם חמאס.

 

 

זמן קצר לפני הפיגוע ליד חברון נורתה מרצועת עזה אש, בפעם השנייה השבוע, אל רכב צה"לי. דחפור D-9 ממוגן נפגע מהירי, אך הכוחות לא השיבו באש. בתחילה דווח כי נשמע ירי באזור, ואחר כך אותר קליע על שמשת הדחפור, שנע בגבול במרכז הרצועה.

 

מוקדם יותר אתמול בבוקר התגלה מטען צינור במחסום ליד עיסאוויה. במסגרת ההיערכות המבצעית הרחבה בירושלים ופריסת הכוחות של מג"ב, הגיע רס"מ ארז כהן עם הכלב "טאז" לסייע לכוחות בעיסאוויה. במהלך הסריקה המבצעית שביצע איתר הכלב מטען נפץ מסוג צינור. הזירה נחסמה והחבלן ביצע פיצוץ מבוקר של המטען.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: "חדשות 24/7"
המחבל לאחר שנוטרל
צילום: "חדשות 24/7"
מומלצים