שתף קטע נבחר

נפל לבור בגינה - העירייה תשלם 62 אלף שקל

עיריית נס ציונה סירבה לפצות תושב שנפצע כששיחק בכדור בגינה ציבורית במהלך בילוי משפחתי ביום העצמאות. הוא פנה לבית המשפט וניצח

בית משפט השלום בראשל"צ קבע לאחרונה שתושב נס ציונה, שנפצע כשנפל לבור נסתר במהלך משחק כדור בגן ציבורי, יפוצה על ידי העירייה בכ-62 אלף שקל. העירייה ניסתה להתנגד בטענה שהמקום אינו מיועד למשחקים, אך השופטת ד"ר איריס סורוקר הבהירה: גם בפארקים אנשים משחקים בכדור.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

האירוע התרחש במהלך בילוי משפחתי ביום העצמאות 2012 באחד הגנים בנס ציונה. התובע (45) סיפר ששיחק עם אחייניו בכדור, שבשלב מסוים עף לאזור צמחייה. הוא רץ להביא אותו ונפל לבור שהיה מכוסה עלים.

 

הוא פנה למיון שם נקבע כי הוא סובל משבר בעצם הירך. הוא נאלץ לעבור שני ניתוחים בהרדמה כללית ושהה בגבס שלושה חודשים. כמו כן נקבעה לו נכות רפואית של 10%.

 

התובע ביקש פיצויים בגין כאב וסבל, הפסדי שכר לעבר ולעתיד, הוצאות רפואיות, הוצאות ניידות ועזרה חיצונית.

 

העירייה ביקשה לדחות את התביעה בטענה שהפארק אינו מיועד למשחקי כדור, שכן במקום קיימת אדמה קשה ללא דשא. עוד נטען כי השטח הצמוד לשיחים, ובוודאי השטח תחתיהם, אינו מעבר להולכי רגל.

 

אבל השופטת סורוקר התרשמה לחיוב מאמינותו של התובע, שתיאר את מהלך הדברים במדויק. הוא לא הפריז ואפילו הודה שפעל בהיסח הדעת. כמו כן, דבריו נתמכו בדבריהם של שני בני משפחה, שכולם מסרו עדויות עקביות ומפורטות.

 

לטעמה של השופטת, שני הצדדים נושאים באחריות: העירייה כיוון שמשחקי כדור "קלים" הם חלק טבעי ממהלך פעילות נופש משפחתית בחורשה מסוג זה. "פעילות זו לא נאסרה", כתבה. "התגלגלות כדור לכיוון כזה או אחר, לרבות שיחים - היא מהלך צפוי".

 

עם זאת היא החליטה לייחס לתובע 50% מן האחריות לתאונה, שכן היה עליו לתת את הדעת לדרך שבפניו ולצעוד במתינות, במיוחד כשמדובר במקום שכולו זרוע אבנים, ענפים ושורשי עצים, ולא במגרש המיועד לספורט. אילו היה הולך במתינות לעבר השיחים, העירה, ככל הנראה התאונה הייתה נמנעת.

 

השופטת העריכה את נזקו של התובע ב-125 אלף שקל, כך שבסופו של דבר נקבע כי העירייה תשלם לו פיצויים בסך 62,500 שקל עבור הפסדי השתכרות לעתיד, הפסדי פנסיה, הוצאות רפואיות, וכאב וסבל. בנוסף העירייה תשלם הוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד בשיעור 23.4% מסכום הפיצוי.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד דן אבירם
  • ב"כ הנתבעת: עו"ד אורי עמר
  • עו"ד בתיה קפלן עוסקת בדיני נזיקין
  • הכותבת לא ייצגה בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים