שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  חברת SAS מפסיקה לטוס לישראל: "בגלל חוסר היציבות באזור"
  חברת התעופה הסקנדינבית SAS (סקנדינביאן איירליינס) המפעילה בין 2 ל-4 טיסות שבועיות בקו תל אביב-קופנהגן תפסיק את טיסותיה לארץ במרס 2016. בהודעת החברה בישראל נמסר כי מדובר בנסיבות טכניות, אך בחברה מאשרים: "הטיסות יופסקו בשל חוסר היציבות הפוליטי המשפיע על קו הטיסות". משרד התיירות: "מצרים על ההחלטה"

  חברת התעופה הסקנדינבית SAS (סקנדינביאן איירליינס) החליטה להפסיק את טיסותיה לתל אביב, מוסקבה ואנקרה. יעדים אלה לא ייכללו בלוח הקיץ הקרוב של החברה החל ממרס 2016. על אף הודעת נציגי החברה בישראל לפיה הסיבה היחידה להפסקת הטיסות הינה טכנית, בהנהלת החברה מאשרים: "חוסר היציבות הפוליטי משפיע על קו הטיסות".

  מטוס חברת SAS (צילום: SAS חו"ל) (צילום: SAS חו
  מטוס חברת SAS

  בהודעת דוברת החברה, טרין קרומן-מיקלסן, נמסר כי "תל אביב היא יעד יקר לתפעול עבורנו, בתחרות קשה שהפכה גם ללא רווחית מבחינתנו. בנוסף חוסר היציבות הפוליטי באוזר משפיע על פעילותו של הקו".

   

  כאמור, לעומת הודעה זו, נציגי החברה בישראל טרחו לציין אך ורק כי "החברה תתמקד בלוח הקיץ בפתיחת קווים חדשים לטווח ארוך וקצר". מדובר בחברה הראשונה שמפסיקה את טיסותיה לישראל מאז מבצע "צוק איתן", במהלכו חדלו מלטוס לתל אביב חברות רבות.

   

  חברת SAS החלה להפעיל טיסות לישראל ביוני 2012, לאחר שלפני כ-20 שנה כבר הפעילה טיסות לישראל והפסיקה את הקו מסיבות שונות. בהודעת נציגות

  החברה בישראל נמסר עוד כי "למרות הצלחתו של הקו מתל אביב לקופנהגן וגידול של כ-41% בתנועת הנוסעים במהלך 2014 ושל כ-25% עד יולי בשנה זו היא נאלצת לוותר על הפעלת טיסות בלוח הקיץ מסיבות טכניות הקשורות להיצע במטוסים לטווח בינוני במהלך שעות היום בקיץ הקרוב ועלויות תפעול גבוהות וזמינות של צוות הטייסים והדיילים בטיסות בשעות הלילה כפי שהיה בלוח טיסות הקיץ לתל אביב" (הטיסות יצאו בשעה 22:45 מקופנהגן והגיעו לפנות בוקר לתל אביב - ואז שבו לקופנהגן). כאמור, הודעת הנהלת החברה הבינלאומית מדברת על הפיכתו של הקו ללא רווחי. בחברה מדגישים כי הנציגות שלה בארץ תמשיך לפעול כרגיל, להעניק שירות ולמכור את טיסות החברה.

   

  משרד התיירות: "מצרים על ההחלטה"

  במשרד התיירות הביעו צער על החלטתה של חברת SAS להפסיק את הטיסות לישראל וציינו כי הדבר קורה דווקא בשעה שחברות התעופה ריינאייר, האינאן הסינית וחברת מונארך הבריטית החליטו לטוס לארץ. "אנחנו מצרים על החלטת החברה הסקנדינבית להפסיק את טיסותיה לישראל ומברכים כל חברה שרוצה לטוס לכאן", אמרו.

   


  פורסם לראשונה 19/10/2015 20:42

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים