שתף קטע נבחר

המעורבות הרוסית: 370 הרוגים ב-20 יום

בתקיפת מטוסי חיל האוויר הרוסי באזור לטקייה נהרגו 45 בני אדם, בהם אזרחים ומפקד של ארגון מורדים מתון שזוכה לתמיכת המערב. עשרות נפצעו. במקביל, התפרסמו נתונים על ההשלכות הקטלניות של מעורבות רוסיה בסוריה

45 בני אדם לפחות נהרגו אתמול (יום ב') ועשרות נפצעו בתקיפה של מטוסי חיל האוויר הרוסי בסוריה. על פי ארגון "מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם", בתקיפה שבוצעה במחוז לטקייה נהרגו בין היתר מפקד בארגון מורדים מתון ואזרחים רבים. 

 

עוד חדשות מרתקות מהעולם בדף הפייסבוק של דסק חוץ

 

רמי עבד אל-רחמן, ראש הארגון שמושבו בלונדון, אמר שהתקיפות האוויריות בוצעו באזור ג'בל אל-אכראד במחוז הנושק לחוף. לדבריו, אחד ההרוגים בתקיפה הרוסית היה מפקד "חטיבת החוף הראשונה", ארגון מורדים קטן שזוכה לתמיכת המערב ונלחם בחסות "צבא סוריה החופשי".

 

 (צילום: AP) (צילום: AP)
(צילום: AP)

אתמול התפרסם דיווח לא מאומת לפיו 11 חיילים רוסים נהרגו באזור לטקייה מפצצת מרגמה או מירי תועה. במקביל, בתקשורת הערבית דיווחו על עשרות הרוגים ופצועים בהפצצות של הרוסים אתמול באזור פרברי לטקייה. באחד הדיווחים נטען ש-12 מלוחמי ארגון המורדים "צבא סוריה החופשי" נהרגו בתקיפות האוויריות.

 

אבדות לחיזבאללה ולמשמרות המהפכה האיראניים

המעורבות הצבאית הרוסית החלה במדינה הערבית לפני יותר משבועיים ומטרתה העיקרית, על פי ההערכות, היא לשמור על בעל הברית בשאר אסד בשלטון בדמשק. רוסיה טוענת שתקיפותיה מכוונות נגד מטרות של ארגון הטרור הסוני "המדינה האיסלאמית" (דאעש), אולם במערב יש מי שמטיל בכך ספק וטוען שהמטוסים הסוריים פוגעים בעיקר במטרות של ארגוני מורדים מתונים.

 

מורדים שנלחמים בצבא הסורי ליד חלב סיפרו שקיבלו ציוד חדש בדמות טילים נגד טנקים ממדינות שמתנגדות לאסד, לראשונה מאז שכוחות הממשלה הסורית פתחו במבצע צבאי גדול נגד המורדים בסיוע חיזבאללה ומשמרות המהפכה האיראניים. חיזבאללה ומשמרות המהפכה האיראניים לא מלקקים דבש בסוריה ועל פי הדיווחים האחרונים רשמו אבדות רבות במלחמה בסוריה. לפי דיווחים שונים בקוניטרה, נאדר חמיד, מפקד בכוחות הבסיג' האיראניים, מת מפצעיו לאחר שנפגע בקרב. איראני נוסף שנהרג הוא מוסלים ח'יזאב, קצין במשמרות המהפכה, שעל פי הדיווחים מילא משימות הקשורות לייעוץ לכוחות אסד בצפון סוריה.

 

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

באתרים המקורבים לחיזבאללה דווח אתמול על מותו של מוחמד חסן ספא. בעיתון "א-שרק אל-אווסט" נטען שהוא היה מפקד בארגון השיעי שקודם לפני חמישה ימים בלבד. בהודעות שפרסמו אתרים המקורבים לחיזבאללה הוא לא כונה מפקד, אלא סתם לוחם ג'יהאד.

 

"370 בני אדם נהרגו ב-20 ימי תקיפות רוסיות"

"מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם" פרסם היום נתונים ראשונים על המבצע הרוסי האווירי בסוריה. מהנתונים עולה שכ-370 בני אדם נהרגו במאות תקיפות של חיל האוויר הרוסי, שמתבצעות זה 20 יום ברציפות

 

ארגון OCHA, סוכנות של האו"ם שאחראית לסיוע הומניטרי באזורי מצוקה בעולם, דיווח אמש כי הקרבות באזור העיר חלב בסוריה גרמו ל-35 אלף בני אדם לעזוב את בתיהם. באו"ם מודאגים שמשפחות שישנות בחוץ עלולות להיפגע ממזג האוויר ההולך ומתקרר.

 

"אנשים זקוקים בדחיפות למזון ולדיור בסיסי ולמוצרים חיוניים. בנוסף, סוכנויות הסיוע מודאגות יותר ויותר מכך שמשפחות חיות ברחובות בשעה שמזג האוויר הולך ונעשה קר יותר, בייחוד בלילה", מסר הארגון.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
הפצצה רוסית בסוריה
צילום: EPA
מומלצים