שתף קטע נבחר

טייבה: עו"ד מנצור נבחר לראשות העירייה

אחרי 8 שנים של ועדה קרואה בחרו התושבים את עו"ד שועאע מסארווה מנצור לראשות עיריית טייבה. הוא התחייב: לא ניתן לעבריינים להשפיע על קבלת ההחלטות. לראשונה נבחרה אישה למועצת העיר

 

עו"ד מנצור. חגיגות עד אור הבוקר (צילום:  חסן שעלאן ) (צילום:  חסן שעלאן )
עו"ד מנצור. חגיגות עד אור הבוקר(צילום: חסן שעלאן )
 

קלפי בטייבה, אתמול. עידן חדש ()
קלפי בטייבה, אתמול. עידן חדש

אחרי שמונה שנים שבהן כיהנה ועדה קרואה, נבחר אמש (יום ג') עורך הדין שועאע מסארווה מנצור לראשות עיריית טייבה. חגיגות הניצחון סחפו אלפי נשים, גברים וילדים לחוצות העיר, עד לשעות הקטנות של הלילה. לראשונה נבחרה למועצת העיר גם אישה: ד"ר נהאיה חביב.

 

ראש העיר הנבחר אמר: "החזרנו לטייבה את הכבוד. אישית לא הופתעתי מתוצאות הבחירות, ידעתי שאזכה לתמיכת רוב התושבים היקרים. מכאן אני מודה לכל התומכים שהיו לצדנו לאורך התקופה הקשה".

 

מנצור הבהיר כי בכוונתו "להוביל את העיר ולהציל אותה ממצבה הקשה. נדאג לשרת את התושבים בצורה טובה ומקצועית. הכי חשוב - לא נרשה לעבריינים להתערב בהחלטות העירייה".

 

לצד מנצור התמודדו גם מנהל תיכון עתיד לשעבר חוסני מרעי חאג' יחיא, ועו"ד וואליד זיד מסארווה, העומד בראש רשימת "אלתחאלף אלטייבאוי" (האיחוד של טייבה), שמייצגת קואליציה של גופים פוליטיים, חברתיים ודתיים.

 

לבחירות היה ממד היסטורי, מאחר שהתמודדו ארבע נשים מרשימות שונות על מקום במועצה המקומית. פרט לחביב התמודדו שלוש נשים נוספות: היפא עאזם, ד"ר זהור מסארווה ועו"ד נסרין גנימה, שאמרה: "זכותנו להיות שותפות בהחלטות העירייה. זה הזמן שנוביל בפוליטיקה המקומית אחרי שנים של התעלמות מנשים".

 

הקלפיות נפתחו אתמול בבוקר, ורבים מאלה שהגיעו להצביע ושוחחו עם ynet הביעו סיפוק מסיום הכהונה של הוועדה הקרואה, שמונתה באמצע העשור הקודם על ידי משרד הפנים בשל תפקוד ליקוי של העירייה. "היא הייתה כמו שלטון צבאי", אמר איאד עזאם, תושב טייבה. "אני מקווה שראש העיר שייבחר יצליח להציל את טייבה".

 

נהאיה חביב, נבחרה למועצת העיר ()
נהאיה חביב, נבחרה למועצת העיר

עו"ד נסרין גנימה ()
עו"ד נסרין גנימה

ד"ר זהור מסארווה, מועמדת למועצת העיר ()
ד"ר זהור מסארווה, מועמדת למועצת העיר

היפא עזאם ()
היפא עזאם

 

עו"ד וואליד מסארווה מגיע מהמשפחה הכי גדולה בעיר, אבל בחר לא לרוץ תחת שמה אלא בראש רשימת "אלתחאלף אלטייבאוי". הוא הסביר זאת בכך ש"הקואליציה שהצלחנו לבנות מתבססת על מרבית המפלגות שיש להן קול חזק. אנחנו מקווים שזאת תהיה פעם ראשונה שבה טייבה תנחל הצלחה גם בקו בחירות אחר שאיננו בנוי על חמולה".

 

על הביקורת שהשמיעו המועמדים והתושבים אמר ראש הוועדה הקרואה אריק בראמי: "בשלוש השנים שהייתי בראש הוועדה הצלחנו להוביל את העיר למצב הכי טוב. ראש העיר שייבחר היום יקבל את העירייה ללא שום גירעונות. הוא יתחיל לעבוד מחדש. בתקופה שלי היה לנו עשרות פרויקטים. בנינו בתי ספר, הכנו תשתית, סללנו כבישים, פיתוח אזור התעשייה. אם העירייה תנוהל בצורה מקצועית היא תהפוך להיות כמו רעננה וכפר סבא".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:  חסן שעלאן
ראש העירייה: עו"ד מנצור
צילום: חסן שעלאן
מומלצים