שתף קטע נבחר

ברייסי רייט: "לא רציתי להיות עבד, הרגשתי שסוטרים לי בפנים"

שחקנה לשעבר של הפועל י-ם בראיון מיוחד ל-ynet ספורט מספר על התקופה הקשה שעבר במועדון, השיחה שהקליט עם המנכ"ל גיא הראל, והסיבה שבגללה שיקר וטס לסין ולא לארה"ב: "הרגשתי חוסר כבוד. ניסו למכור אותי למרבה במחיר". הפועל ירושלים: "מדובר בשקרן"

"אני יודע שגיא הראל ניסה למכור אותי לקבוצות אחרות, גואנדונג הסינית היא אחת מהן. הוא גם ניסה למכור אותי לאירופה". הדובר , ברייסי רייט, עד לפני מספר ימים שחקנה של הפועל ירושלים. בראיון מיוחד ל-ynet ספורט שופך הגארד האמריקאי שהיה בעין הסערה בימים האחרונים את שעל ליבו לאחר ששיקר לקבוצתו וטען כי הוא טס לארה"ב לטפל בנושא משפחתי, אך למעשה שהה בסין ובדק אופציות חדשות עבור הקריירה שלו.

 

 

"הגרסה שלי למה שקרה מתחילה הרבה לפני השבוע האחרון", מגולל השחקן את הטלנובלה שהתנהלה בינו לבין האלופה הישראלית. "כל מה שקרה הוא תוצאה מהמקרה שהיה כמה ימים אחרי שזכינו באליפות. לקבוצה הייתה אופציה להאריך את החוזה שלי עד ה-1 ביולי, אבל המנכ"ל, גיא הראל, ביקש לדחות את התאריך למועד מאוחר יותר וזה מראה שהוא רצה למצוא שחקן אחר על העמדה שלי ולא רצה אותי בקבוצה".

 

צפו בראיון המיוחד עם ברייסי רייט (צילום: עפר מאיר, עריכה: אורן אהרוני) 

 

הופתעת מהמהלך של גיא?

"זכינו באליפות הראשונה בהיסטוריה של המועדון, הייתי המצטיין בגמר עם 19 נקודות בממוצע בשני המשחקים הכי חשובים של הקבוצה אי פעם, ופתאום שגיא אומר שברצונו לדחות את תאריך האופציה עליי לא היה הוגן והרגשתי כאילו מישהו סטר לי בפנים".

 

סוכן חשאי

רייט שכאמור חשד שהראל מחפש לו קבוצה אחרת הבין שדברים בינו לבין ירושלים יגיעו כנראה לפסים משפטיים והחליט יומיים לפני טיסתו לסין להקליט שיחה בינו לבין הראל בה נשמע המנכ"ל בבירור אומר לו שהוא אינו מחויב לקבוצה ב-100 אחוז ושהוא שוקל אופציות אחרות של שחקנים על העמדה שלו. לסיכום אמר הראל: "העבר איתך לא משנה כי אין עתיד. צריך לחתוך את ההפסדים ולסיים".

 

 האזינו לשיחה בין ברייסי רייט לגיא הראל

 

אחרי שהציג את ההקלטה, רייט התפנה להראות את המסמך עליו חתם הראל ובו הוא מאשר לו לצאת לחו"ל. חשוב לציין כי במסמך לא כתוב דבר על כך שהגארד האמריקאי חייב לשהות בארה"ב במשך תקופת היעדרותו. "הם נתנו לי את הזמן החופשי הזה, וגיא אפילו חתום על זה".

 

אבל בשורה התחתונה שיקרת, למה לא פנית לאורי אלון אם הרגשת לא בנוח עם גיא הראל?

"יכולתי ללכת לאורי אלון ולהגיד לו על מה שקרה, אבל זה היה מסוכן עבורי כי ידעתי שהוא וגיא קרובים ובטח גיא היה מכחיש את הדברים. מההיכרות שלי עם אורי אני בטוח שהוא היה מנסה לארגן עוד פגישה עם גיא וזה בטח לא היה עוזר".

 

המסמך המדובר (צילום: עופר עמרם) (צילום: עופר עמרם)
המסמך המדובר(צילום: עופר עמרם)

 

רייט בימים היפים בהפועל ירושלים (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
רייט בימים היפים בהפועל ירושלים(צילום: אוהד צויגנברג)

 

אתה מרגיש שאכזבת את אורי אלון?

"לא ניסיתי לרמות את אורי אלון, אפילו התקשרתי אליו ברגע שחזרתי כדי שישמע ממני מה קרה. התנצלתי על כך ששיקרתי לו כי היו בינינו יחסים טובים והוא תמיד היה לצידי. סיפרתי לו גם מדוע לא באתי אליו מהתחלה. שוחחנו 10 דקות. הוא אמר לי שהוא הופתע מכך שהלכתי לסין ולא לארה"ב. אורי אמר לי שאין לו כלום נגדי והוא לא רוצה להפוך את זה לאישי. שנינו ידענו באותו רגע שהזמן שלנו יחד נגמר, הוא איחל לי בהצלחה, קיבל את ההתנצלות שלי".

 

השחקן אף טוען שעל דעת עצמו נסע לסין כשגם סוכניו לא מודעים להחלטתו לבחון את השוק האסייתי: "הודעתי לסוכנים שלי רק יומיים לאחר מכן שאני בעצם בהונג קונג. לא רציתי להיות עבד של ירושלים ולהימכר למי שמציע הכי הרבה כסף עליי. זה לא NBA פה, אין טריידים וכסף. לא קונים כרטיסי שחקן, זה גם לא כדורגל. בכדורסל אין אישור להעביר ובטח שלא למכור שחקן ללא רשותה של פיב"א".

 

אלון. "לא ניסיתי לתחמן אותו" (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
אלון. "לא ניסיתי לתחמן אותו"(צילום: עוז מועלם)

 

כשאתה אומר עבד, למה אתה מתכוון?

"לפי מקרי העבר כנראה שככה נוהגים בירושלים. יינסי גייטס למשל בקושי התאמן עם הקבוצה והעבירו אותו לסין תמורת כסף. זה שחקן שקלע מולנו ברבע גמר הפלייאוף בעונה שעברה 25 נקודות ולא הייתה לנו תשובה איך לעצור אותו.

 

"גם מה שקרה עם דרווין קיצ'ן הקיץ, שחקן שתרם כ"כ הרבה למועדון בשנתיים האחרונות, פתאום להחתים שחקן אחר על העמדה שלו ובכל זאת להביא אותו לישראל שיעבור בדיקה רפואית בידיעה שהחלטתם שהוא לא יעבור אותה. הם עשו את זה כדי לא לשלם לו פיצוי על הפרת חוזה. הדברים האלה גרמו לי גם לבחור בצעד שבחרתי הזה כדי להיות אחראי על העתיד שלי ושלא ירושלים יהיו אחראים אליו".

 

גייטס. חתם והושאל ישר (צילום: האתר הרשמי של הפועל ירושלים) (צילום: האתר הרשמי של הפועל ירושלים)
גייטס. חתם והושאל ישר(צילום: האתר הרשמי של הפועל ירושלים)

 

"הרגשתי חוסר כבוד"

זה לא סוד שלאורך תקופתו של רייט בירושלים הוא לא היה מרוצה ממעמדו, החל מהעובדה שבחלק גדול מהמשחקים הוא כלל לא פתח בחמישייה ועד למערכת היחסים בינו לבין מאמנו לשעבר, דני פרנקו. במהלך הקיץ הוא עוד ניסה לשפר את תנאיו הכספיים כדי להרגיש מוערך יותר, אך במועדון לא הסכימו לשמוע על כך: "ביקשתי העלאה בשכר אחרי שזכיתי בשחקן המצטיין של הגמר.  

לא ביקשתי משהו מוגזם אבל הרגשתי שמגיע לי יותר מבונוס קטן. לא הסכמתי עם העובדה שארבעה או חמישה שחקנים מרוויחים יותר ממני בקבוצה, בטח כשהצטיינתי בכל המשחקים החשובים של הקבוצה. הרגשתי חוסר כבוד כלפי".

 

גם מחוץ למגרש היחסים בינו לבין הקבוצה ידעו עליות ומורדות. בעונה שעברה הושעה רייט לאחר שלא הגיע לאירוע למען הקהילה שאורגן ע"י ירושלים. לאחרונה אוהדי הקבוצה אף התלוננו על כך שבהפנינג פתיחת העונה הוא התנהג בצורה מזלזלת באוהדים.

 

על כך הוא אומר: "הפסדתי אירוע אחד של הקבוצה כי היה לי עניין אישי באותו הזמן. בקבוצה לא חשבו שהעניין האישי שלי חשוב אז השעו אותי. תמיד הייתי מעורב בשאר האירועים, לא אגיד שאני אדם של אנשים כי זו האישיות שלי, זה אני. אבל כן הגעתי, התחברתי לילדים וההורים גם כשהיה כאוס מוחלט ואנשים דחפו אותי. עדיין חתמתי לכולם והצטלמתי".

 

במסיבת עיתונאים שנערכה לאחר משחקה של ירושלים מול הפועל חולון (ביום בו שוחרר רייט), התייחס פרנקו לעובדה שהשחקן לא לקח יותר מדי חלק בהכנה של הקבוצה. המאמן טען כי רייט אמר שהוא פצוע למרות שרופא הקבוצה קבע שהוא כשיר לשחק.

 

רייט. הפציעה שהרתיחה את ירושלים (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
רייט. הפציעה שהרתיחה את ירושלים(צילום: אורן אהרוני)
 

גם על זה האמריקאי הגיב: "זה לא נכון. היו לי כמה פציעות בגב וברגל. לפני שנסענו לאיטליה נפגשתי עם הרופא שאמר שהפציעה שלי לא כ"כ חמורה ושעד הטיסה יהיה בסדר, אבל זה תלוי בי. לא התאמנתי שבוע לפני כן, והיה לי ברור שלא אשחק במשחק הראשון. אחרי אימון אחד הרגשתי חלש לכן לא רציתי לשחק במשחק השני ולא שיחקתי. צריך להבין שזה היה מוקדם בהכנה והעדפתי להיות כשיר לפתיחת הליגה. עובדה שאחרי שחזרנו מאיטליה היו שלושה משחקים והעדפתי לשחק שם".

 

כעת ירושלים תובעת את רייט על סכום של חצי מיליון דולר פיצוי על הנזקים שנגרמו לה בעקבותיו ו-350 אלף שקל על הוצאות שוטפות. את השחקן התביעה הזו מצחיקה: "התביעה שלהם היא בדיחה. לדעתי גיא רוצה להפוך את זה לאישי עם התביעה הזו. אני לא מאמין שזה אורי אלון כי דיברתי איתו. על מה שהם תובעים אותי והדרך בה הם תובעים אותי מצחיקה. הם רוצים לפגוע בשמי הטוב".

 

לאן פנייך מועדות כעת?

"קודם כל אני חוזר לארצות הברית. לא רציתי לחתום באף קבוצה עד שאסגור את העניינים שלי כאן. מה שהכי חשוב עבורי זה לשמור את הילדים שלי מחוץ לכל הבלאגן הזה והשטויות שאומרים על אבא שלהם".

 

הפועל ירושלים: "מדובר בשקרן"

מהפועל ירושלים נמסר בתגובה: "מדובר בשקרן מוכח שניצל את מצבו המשפחתי ואת ילדיו כדי לרמות ולטוס בשביל בצע כסף - זו העובדה הברורה היחידה שאינה מוטלת בספק. בזמן שהקבוצה גילתה אנושיות וסיכנה את העונה האירופית מתוך התחשבות בשחקן הוא ירק בפני המועדון כולו. מעבר לכך, הדברים יתבררו בתביעה שהקבוצה הגישה נגד השחקן וסוכניו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
ברייסי רייט (עפר מאיר)
צילום: עופר עמרם
מומלצים