שתף קטע נבחר

שלחתם הודעה בטעות? האפליקציה שתאפשר לכם למחוק

האפליקציה שפותחה בישראל אמורה למנוע תופעות של שיימינג. ניתן למחוק הודעה או תמונה - לאחר ששלחתם אותה, והיא תימחק מכל המכשירים אליהם הגיעה. האפליקציה זמינה להורדה חינמית בכל המכשירים

למי זה לא קרה? שלחתם בטעות הודעה בווטסאפ למישהו שלא התכוונתם לשלוח אליו, או ששלחתם תמונה ואתם מתחרטים שהיא הופצה בין כל החברים שלכם. אפליקציית המסרים החדשה SessMe שפותחה בישראל אמורה לאפשר לכם למחוק הודעות כאלו, בין היתר כדי למנוע מקרים של שיימינג. הלילה (יום ד') עלתה האפליקציה וניתן להוריד אותה בחינם מה-app store ומ-google play store.

 

מפתחי האפליקציה אמרו כי היא צפויה למזער את תופעת ה"שיימינג" ברשת ואת הקלות שבה מסרים "מושרשים" ומגיעים לתפוצה רחבה, ובכך גורמים לנזק בלתי הפיך. לראשונה יהיה ניתן להגן על מידע, תמונות וסרטונים ולמנוע שיתוף שלהם. כך ניתן למזער את הנזק הגלום בחשיפה של מידע אישי, פוגעני, כוזב או שיקרי.

 

 

האפליקציה תציע מספר פיצ'רים בלעדיים, כמו אפשרות למחוק כל סוג של הודעה לפני או אחרי שנקראה, גם אם הופצה בתפוצה רחבה, התרעה על חומר פוגעני ולא ראוי שמועבר, אפשרות לערוך שיחות אישיות ללא יכולת העברת תכנים, הצפנת שיחות שלמות באמצעות סיסמה ואפילו פיקסול תמונות לצורך הסתרת תמונות.

 (צילום: מתוך האפליקציה)
(צילום: מתוך האפליקציה)

 

ומה עוד באפליקציה? שיחה מוצפנת - תגן על הפרטיות של המידע שנשלח על ידי הפיכת טקסט רגיל לטקסט מוצפן. רק המשתמש יכול לבטל את נעילת ההצפנה על ידי הקלדת הקוד האישי שלו. חסימת צילומי מסך - באנדרואיד, ססמי חוסמת את האפשרות של צילומי מסך ובכך הופכת את השגת מידע ללא רשות לדבר בלתי אפשרי.

 

Masking - כששולחים תמונה לאדם שלא בטוח שאפשר לסמוך עליו ניתן להוסיף מסכה מותאמת כדי להגן על התמונה מצילום מסך. Take a Peek - כששולחים תמונה ניתן לבחור אם לשלוח אותה דרך מאפיין זה, בדרך הזו התמונה תופיע לזמן קצר להצצה, ואז תימחק. מעקב אחרי תוכן - משתמשים יכולים לקבל מידע כמותי עלהעברת התמונה. כפתור הלייק - משתמשים יכולים לעשות לייק לתוכן (תמונות או וידאו) בתוך הצ'אט ולראות כמה לייקים התמונה שלהם קיבלה ברשת.

 (צילום: מתוך האפליקציה)
(צילום: מתוך האפליקציה)

 

בנוסף ניתן לשלוח הודעות מתוזמנות כמו הודעות יום הולדת - כלומר משתמשים יכולים לתזמן טקסטים או קבצים מצורפים כגון תמונות, קטעי וידאו ומקומות כדי שיישלחו בזמן קבוע מראש ועוד. אסתר ליברזון נמר, סמנכ"לית השיווק ודוברת החברה, אמרה כי כמו ווטסאפ גם ב-SessMe ניתן לצרף 100 חברים לקבוצה.

 

עופר בן דוד וחיים סער, מנכ"לים משותפים של חברת YouMe שפיתחה את האפליקציה ציינו: "בני נוער העידו במחקרים שונים כי המסר המרכזי אותו היו מסמנים היום לו היו נשאלים היה 'לחשוב 10 שניות לפני שליחה'. בני נוער בין הגילאים 13-21, העידו כי פגעו ו- 90% מהם היו רוצים להתחרט, רק אלא שאין להם את היכולת לעשות זאת. SessMe מאפשרת לראשונה להחזיר את הגלגל אחורה. אנו מאמינים שיש כאן בשורה חברתית וחינוכית ואפשרות לשנות את כללי המשחק".

 (צילום: מתוך האפליקציה)
(צילום: מתוך האפליקציה)

 

האפליקציה זמינה ב-16 שפות, כולל עברית כמובן, ותאריך ההשקה 21 באוקטובר לא היה מקרי - כיוון שזהו יום ה"בחזרה לעתיד 2".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך האפליקציה
עכשיו אפשר להתחרט
צילום: מתוך האפליקציה
מומלצים