שתף קטע נבחר

נשימה לנשמה: להירגע עם יוגה בערבה

גם אם אתם סקפטים ולא חושבים שיש לכם יותר מדי סבלנות לאימוני יוגה, חכו עד שתגיעו לעשות את זה בנופי המדבר הפראיים, לצד חיות מטריפות ואנשים שהם אפילו ממש כמוכם. קפצנו ליוגה בערבה

 

כבר שש שנים שפסטיבל היוגה המושקע מתקיים ברחבי הערבה, מאילת שבדרום עד מושב עידן הצפוני יותר. כשנסעתי, הייתי מעט סקפטית. אני לא חובבת גדולה של עולם היוגה ותהיתי איזו מין אוכלוסיה מגיעה לפסטיבל. נוכחתי לדעת כי מגיעים אנשים מדהימים, מכל קצוות הארץ, מכל מנעד הרמות של מתרגלי היוגה - מהמתחילים ועד המנוסים ביותר שמגיעים לשם פשוט כדי להירגע. איך אפשר שלא? מימין ומשמאל, מלמטה עד למעלה - מדבר. מדבר מלא בשקט ובעוצמות שלא תיארתי שאחוש, טבע פראי, גידולים מדהימים ובעיקר שלווה מסקרנת וקסומה.

 (צילום: אור רוזנטל) (צילום: אור רוזנטל)
(צילום: אור רוזנטל)

"יוגה ערבה" מתפרס על פני 17 מוקדים ומעניק 40 סדנאות כשהחדשות שבינהן הן יוגה על סאפ (גלשן) שתתקיים באילת, יוגה במים בעין יהב וצ'י יוגה (שיטה שפותחה על ידי דריה איל, המחברת בין תנועת הגוף הפנימית - צ'י לבין מנעד התנועה העמוק והרחב יותר של היוגה) גם בעין יהב. המוקדים של הסדנאות הינם קסומים ומלאי השראות - ובמיוחד האנשים שמאחוריהם. פגשתי בסיור אנשי הייטק מהמרכז שהיגרו לערבה מתחושת אידיולוגיה ורצון ליישב אותה, בנו דונמים של מלונות בוטיק בחוות ערנדל, צימרים וחאנים מעוררים קנאה - והכל בבנייה אקולוגית. האוכל המוגש במוקדי הסדנה טעים, בריא ומגוון - בדיוק כל מה שמתאמן צריך אחרי היוגה שלו.

 (צילום: אור רוזנטל) (צילום: אור רוזנטל)
(צילום: אור רוזנטל)
אם תבחרו למשל להתאמן בחוות האנטילופות תזכו לעשות זאת בשיטת היוגה ויניאסה הדינאמית או בשיטת האשטנגה עם עוד כמה חברים על ארבע - הזברות, הלאמות, האנטילופות ועוד כמה יצורים חמודים אחרים. אם תרצו להתאמן בצוקים - כפר נופש אקולוגי העשוי מבקתות בוץ עם שירותים אקולוגיים, בניה ירוקה, אוכל מעולה וכפר אומנים מרהיב של חברי הקהילה, תזכו לבחור בין שיטת האיינגאר לבין הויג'ננה.

 (צילום: אור רוזנטל) (צילום: אור רוזנטל)
(צילום: אור רוזנטל)

אין מספיק מילים שיתארו את המקומות בהם ביקרתי, החוויות שחוויתי, הניתוק שעשיתי, וצורת החיים האחרת שפגשתי. 

 

פסטיבל "יוגה בערבה" יתקיים בין 5 ל-7 בנובמבר. כל מתאמן יבחר סדנא ומדריך שאליהם ישתייך במשך כל שלושת הימים, כאשר ביום שישי ייערך האירוע המרכזי - הערבה לובשת לבן ועושה 108 ברכות שמש ברציפות של כל המשתתפים בעמודי שלמה בפארק תמנע.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אור רוזנטל
יוגה בערבה
צילום: אור רוזנטל
מומלצים