שתף קטע נבחר

תוגברה האבטחה על שופט העליון עוזי פוגלמן

ח"כ מוטי יוגב מתח ביקורת על החלטת השופט פוגלמן בנושא הריסת בתי מחבלים, וברשתות החברתיות הופצו טוקבקים אלימים נגד השופט. ח"כ רויטל סויד: "20 שנה לרצח רבין ונדמה שלא הפקנו לקחים"

 

שופט בית המשפט העליון, עוזי פוגלמן (צילום: אתר בתי המשפט) (צילום: אתר בתי המשפט)
שופט בית המשפט העליון, עוזי פוגלמן(צילום: אתר בתי המשפט)

משמר בתי המשפט תגבר היום (א') את האבטחה סביב שופט בית המשפט העליון, עוזי פוגלמן לאחר פרסום דברי ההסתה של ח"כ מוטי יוגב בעקבות החלטת הביניים שלו בתיק הריסת בתי המחבלים. ההחלטה להגביר את האבטחה על פוגלמן התקבלה בהנהלת בתי המשפט בשל ריבוי הטוקבקים האלימים שהופצו ברשתות נגדו בעקבות התבטאות ח"כ יוגב.

 

היום שלח מנהל בתי המשפט, השופט מיכאל שפיצר, מכתב זועם ליו"ר הכנסת יולי אדלשטיין בעקבות דבריו של ח"כ  יוגב נגד פוגלמן, שעליו אמר "שם את עצמו בצד של האויב". שפיצר קרא לאדלשטיין לפעול נגד יוגב: "הרחיק לכת באמירה קיצונית ומסיתה". ככל הנראה המכתב נשלח על דעת הנשיאה מרים נאור.

 

ח"כ רויטל סויד (המחנה הציוני) החליטה בעקבות הדברים של יוגב לכנס ישיבה מיוחדת של הלובי

לשמירה על שלטון החוק בכנסת. "זו בושה וחרפה לבית המחוקקים שמנהל בתי המשפט נאלץ לפנות בצעד כה חריג ליו"ר הכנסת, בדרישה למנוע הסתה והתרת דמו של שופט עליון. אבוי לח"כ המנצל את הדמוקרטיה, ובשמה מסית וקורא לאלימות שוב ושוב נגד בית המשפט העליון ונגד שופט בית משפט העליון. 20 שנה לרצח רבין ונדמה שלא הפקנו לקחים. לא חייבים להסכים עם פסיקות בתי המשפט, ניתן לחלוק עליהן ולבקר אותן. אך מכאן ועד להתרת דמו של שופט וקריאה מסיתה לאלימות נגד בית המשפט העליון - הדרך ארוכה".

 

שר החינוך נפתלי בנט אמר הערב בעצרת של תנועות הנוער שנערכה התל אביב: "בתקופה האחרונה מתחדדת ביקורת של חלקים בעם, וגם של פוליטיקאים מהמחנה שלי, על בית המשפט העליון. ביקורת היא דבר לגיטימי, וגם לי יש לא מעט ביקורת על מערכת המשפט, אבל אסור שמתוכנו יהיה מי שישפוך את התינוק עם המים. בית המשפט אינו אוייב העם. גם אם יש לנו מחלוקת קשה על זהות המדינה - כולנו בצד אחד, באותו צד".

 

דוברת בתי המשפט מסרה בתגובה: "משמר בתי המשפט אינו מוסר מידע אודות פעילות בנושא אבטחת שופטים, ובכלל זה אם קיימת אבטחה לשופט זה או אחר".

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים