שתף קטע נבחר

בדרך לשלום - לא עוצרים

200 אמריקאים מקנדה וארה"ב הגיעו השבוע לארץ ביוזמת מכון הערבה, דווקא עכשיו, כדי לרכוב על אופניים במסע ארוך ולא פשוט מירושלים לאילת. הכל במטרה לגייס כספים לפרוייקטים בין יהודים, ערבים, פלסטינים וירדנים. שניים מהרוכבים הגיעו לאולפן ynet כדי לספר למה החליטו לעשות את זה

"Israel Ride" היא יוזמה של מכון הערבה העוסק במציאת פתרונות לבעיות הסביבתיות המשותפות לכל תושבי האזור. 200 אמריקאים ירכבו השבוע מרושלים עד אילת ובדרך יעצרו באשקלון, יישובי עוטף עזה, ירוחם, קיבוץ קטורה ואילת וגם ייפגשו עם תושבים.

בדרך מירושלים לאילת, מסע "Israel Ride"  (צילום: מכון הערבה) (צילום: מכון הערבה)
בדרך מירושלים לאילת, מסע "Israel Ride" (צילום: מכון הערבה)

בין המשתתפים, איזבל בולינגר, בת 12 מלוס אנג'לס. שהחליטה לוותר על טיול בת המצווה שלה ברחבי העולם והגיעה לחגוג את המאורע דווקא כאן בישראל בצורה המיוחדת הזאת. בולינגר הגיעה לאולפן ynet כדי להסביר מה עמד מאחורי ההחלטה יוצאת הדופן שקיבלה.

200 אמריקאים על אופניים למטרה אחת טובה (צילום: מכון הערבה) (צילום: מכון הערבה)
200 אמריקאים על אופניים למטרה אחת טובה(צילום: מכון הערבה)
 

במהלך "צוק איתן" היא למדה בבית הספר על פעילותו של ביה"ס הדו לשוני בירושלים. כשבית הספר הוצת בתום המלחמה, היא החליטה לוותר על חגיגות בת המצווה ובמקום זה לבוא לישראל ולגייס כספים עבור מלגת לימודים לסטודנט במכון הערבה. היא הציבה יעד של 3,000 דולר ועד כה גייסה 9,400 דולר, הרבה יותר מהשותף שלה לרכיבה אבא שלה ג'רמי.

אליזבת בולינגר וג'ט פלט, ממשתתפי המסע בישראל ()
אליזבת בולינגר וג'ט פלט, ממשתתפי המסע בישראל
 

משתתף נוסף שגם הגיע לאולפן ynet הוא ג'ק פלאט, אחד הפעילים המרכזיים בקהילה היהודית בפנסילבניה, איש עסקים מצליח וסגן נשיא חברה גדולה. הוא מצטרף לרכיבה למרות היותו חולה כליות במצב לא פשוט. בנו קווין יצטרף אליו. בבקרים הוא ירכוב, ובלילות יעשה דיאליזה.

יד ביד לאורך כל הדרך (צילום: מכון הערבה) (צילום: מכון הערבה)
יד ביד לאורך כל הדרך(צילום: מכון הערבה)
  

ננסי ברג היא נשיאת רשת הילטון בפילדלפיה. באוקטובר שעבר היא ובעלה מארק יזמו רכיבה דומה בפילדלפיה, הפעם במטרה הרבה יותר אישית: לנסות להציל את חייו של מארק שחלה בלימפומה. מארק היה רוכב אופניים מושבע שחלם להשתתף ב"רכיבת ישראל". היא תגיע השנה בלעדיו ותרכב לזכרו.

בדרך לשלום - לא עוצרים (צילום: מכון הערבה) (צילום: מכון הערבה)
בדרך לשלום - לא עוצרים(צילום: מכון הערבה)
 

דוד אייזנברג, בכיר בחברת השקעות בינלאומית ירכב לזכרו של אחיינו גיא בר יוסף, מדריך ב"תגלית" שנפטר מסרטן והתפרסם בישראל במהלך המאבק למציאת תורם מח עצם.

גיוס כספים עבור יהודים, פלסטינים וירדנים על שני גלגלים (צילום: מכון הערבה) (צילום: מכון הערבה)
גיוס כספים עבור יהודים, פלסטינים וירדנים על שני גלגלים(צילום: מכון הערבה)
 

בנוסף לכל אלו יהיו שם שופטים, עורכי דין, רופאים, מדענים, רבנים ואפילו משפטן אחד שמתמחה בתביעות בנושא אופניים. מדובר בקבוצה איכותית בצורה בלתי רגילה של אנשים שהציבו לעצמם יעד אחד: גיוס כספים לטובת ישראל.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מכון הערבה
הדרך רצופה כוונות טובות, רכיבה בישראל במסגרת "Israel Ride"
צילום: מכון הערבה
צילום: מכון הערבה
200 אמריקאים רוכבים על אופניים בישראל למטרה אחת
צילום: מכון הערבה
מומלצים