שתף קטע נבחר

טסט בלי רכב תמורת כסף: נעצרו בוחני רישוי

סוכן סמוי הפליל בוחנים במכון רישוי בנתיבות שקיבלו שוחד תמורת העברת טסט של כלי רכב עם תקלות בטיחות חמורות. בחלק מהמקרים מכוניות עברו טסט ללא הגעה לבחינה. את הכסף היו משאירים לחשודים במגן השמש ברכב

סכנה על הכביש בחסות מכון הרישוי: שלושה בוחני רישוי ממכון בנתיבות יובאו הבוקר (ג') להארכת מעצר בבית משפט השלום באשקלון לאחר שנעצרו בחשד שקיבלו שוחד תמורת העברת טסט לכלי רכב לא תקינים.

 

השלושה נעצרו בפעילות משותפת, סמויה וגלויה, של היחידה המרכזית של אגף התנועה והיחידה המרכזית של משמר הגבול דרום. סוכן משטרתי שהופעל ביים העברת טסט למכוניות עם תקלות בטיחות חמורות. לפי החשד, הבוחנים העבירו מכוניות טסט אפילו ללא הגעת כלי הרכב למכון עצמו.

 

השיטה עבדה כך שחברים של החשוד המרכזי, בן 59 מחולון, היו יוצרים עמו קשר ובעזרת שיטת "חבר מביא חבר" והיו מגיעים עם הרכבים. החשוד היה מאשר את כלי הרכב אף שהיו בהם תקלות חמורות, ובתמורה היה מקבל כמה מאות שקלים.

 

בעלי המכוניות "שעברו טסט" היו משאירים לטסטר את מעטפות הכסף במגן שמש או במגירה במשרדו והוא היה חותם על אישור הרכב.

 

אנשי יחידת ימ"ר אגף התנועה של אזור הדרום, בפיקודו של סגן ניצב לידור קטעבי, קיבלו מידע על אודות הנעשה במקום והוחלט להפעיל סוכן סמוי. הסוכן התחזה לגבר חרדי שמבקש לאשר את רכבו במכון.

 

השוטרים ציידו את הסוכן בכלי רכב תקולים באופן כזה שאין מחלוקת על המסוכנות אם יעלו על הכביש ולאחר שבוחן מקצועי פסל אותם. חמישה מקרים נחשפו על-ידי הסוכן של העברת טסט לכלי רכב שאסור שיהיו על הכביש.

 

אתמול פשטו שוטרים על המכון ושלושה מבוחניו, בהם החשוד המרכזי, נעצרו. השניים הנוספים הם גבר בן 55 מיבנה וצעיר בן 29 משדרות. הם חשודים בקבלת שוחד, קשירת קשר לביצוע פשע וסיכון חיי אדם בנתיב תעבורה בטיפול.

 

חמישה עובדים אחרים במכון עוכבו לחקירה. המכון נסגר עד להחלטה בשימוע שייערך היום לבעלי המכון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלעד קוולרציק
למצולמים אין קשר לידיעה
צילום: גלעד קוולרציק
מומלצים