שתף קטע נבחר

מפגן עוצמה ישראלי

אני ברכבת, בדרכי לניו יורק, חוזרת מכנס של ארגון ה- IAC שהתקיים בסוף השבוע שעבר בוושינגטון. זה היה הכנס השנתי השני של הארגון מאז הקמתו בשנת 2007. היה זה כנס מרשים ורב עצמה, שקיבץ מעל 1300 ראשי קהילות ישראליות מכל רחבי ארצות הברית והעולם.

 

בילינו שלושה ימים גדושים בהרצאות ובפאנלים, אשר עסקו בנושאי הקהילה הישראלית החיה מחוץ לישראל ובנושאים פוליטים הקשורים לישראל. בין הנואמים שהגיעו היו שגריר ישראל באו״ם לשעבר רון פרושאור, שגריר ישראל בארצות הברית רון דרמר, אנשי פוליטיקה ישראלים וביניהם יובל שטייניץ, איילת שקד, ענת ברקו, דליה איציק, ראש האופוזיציה בוז׳י הרצוג, וכמובן גם חברי קונגרס אמריקאי אשר תומכים בישראל כמו אד רויס, בראד שרמן, פיטר רוסקם ואליוט אנגל. נדב אייל, דנה וייס, רינה מצליח ודליה בן-ארי הם רק כמה מן העיתונאים הידועים וממנחי תכניות טלויזיה מישראל, שהשתתפו אף הם בכנס.

 

לקינוח ערב הגאלה של הכנס התענגנו בהופעה אינטימית של הזמרת-שחקנית מירי מסיקה. מירי קיבלה קהל חם אשר הצטרף לשירתה וידע את כל מילות שיריה.

 

הגעתי לכנס עם עוד כ- 20 מחברי ארגון הגג של מנהיגי הקהילה הישראלית בניו יורק - ״מועצה מקומית ניו יורק״- בו אני חברת קבינט. השנה הצטרפה אלינו לכנס יושבת הראש החדשה של הארגון - רינה שקולניק, שכיהנה בעבר כמנכ״לית של ה— Five towns Y ובתפקידי מפתח נוספים בפדרציה היהודית. להזכירכם, ארגון ״מועצה מקומית ניו יורק״ הוקם לפני כשלוש שנים על ידי עורך הדין ארן היימן, ובעזרת מנהלת המרכז הישראלי בטנפליי, איה שכטר. השניים עמדו בראש הארגון - ארן כיושב הראש של הארגון ואיה כסגניתו - מה שמביא אותי לספר לכם על עניין אחר הקשור במועצה.

 

לפני כחדשיים פרשו ארן ואיה מראשות הארגון, הוא לטובת חזרתו לישראל בסיום שנה זו והיא לטובת הקמת בית ספר לילדי ישראלים באיזור ניו ג׳רזי. כהוקרה לשני אנשים נפלאים אלו יקיים הארגון ביום רביעי 11 בנובמבר 2015, ערב גאלה במסעדה ניו-יורקית שתהפוך לערב אחד למסעדה תל-אביבית בסגנון תל-אביב הקטנה וההיסטורית. התכנית תכלול קוקטייל מלווה במופע ג׳אז, ארוחת ערב, מוזיקה ישראלית והצדעה לארן ולאיה.

 

השתתפותי בכנס הרחיבה את ליבי לגלות שוב שיש כל כך הרבה ארגונים ואנשים שמקדישים מזמנם, מכישוריהם, מניסיונם ומכספם למען הישראלים החיים מחוץ למדינה ולמען ארץ ישראל. אני שמחה להיות חלק מהנהלה של ארגון כזה ולעבוד עם אנשים נפלאים כאלה.

 

* שרית חביב היא מנהלת המרכז הישראלי של Hebrew Educational Society בברוקלין וחברת קבינט במועצה מקומית ניו יורק.

 

* קהילה הוא מדור הנכתב על ידי פעילי מועצה מקומית ניו-יורק, ארגון הגג של הקהילות הישראליות השונות בניו יורק רבתי.

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים