שתף קטע נבחר

ליברמן יצא לפקח על הבחירות באזרבייג'ן

שר החוץ לשעבר עומד בראש משלחת של ח"כים שנסעו למדינה המוסלמית כמשקיפים על הבחירות לפרלמנט: "זו ידידה של ישראל, צריך לחזק את היחסים"

 

יום הבוחר. ליברמן באזרבייג'ן, הבוקר ()
יום הבוחר. ליברמן באזרבייג'ן, הבוקר
משלחת של חברי כנסת ישראלים בראשות שר החוץ לשעבר, יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן, משתתפת היום (א') בפיקוח על הבחירות לפרלמנט באזרבייג'ן, מדינה שיעית מוסלמית וחילונית שלה גבול משותף עם איראן. עוד חברים במשלחת המשקיפים חברי הכנסת מייקל אורן (כולנו), סופה לנדבר (ישראל ביתנו), ויואל רזבוזוב (יש עתיד).


ח"כ מייקל אורן וח"כ סופה לנדבר באזרבייג'ן ()
ח"כ מייקל אורן וח"כ סופה לנדבר באזרבייג'ן

לאזרבייג'ן הגיעו 503 משקיפים בינלאומיים מ-40 ארגונים ומדינות. במסגרת הבחירות מתמודדים 767 מועמדים על 125 המושבים בפרלמנט המקומי.

 

המשלחת הישראלית הגיעה לאחת הקלפיות במדינה ובחנה את התהליך הבחירות. ליברמן אמר כי אזרבייג'ן היא דוגמה מובהקת לדמוקרטיה, יציבות ומדיניות חוץ מוצלחת, והביע ביטחון שהבחירות ייערכו בהתאם לעקרונות בינלאומיים.

 

"העם האזרי יעשה את הבחירה שלו בבחירות הפרלמנטריות והתוצאה של הבחירות תהיה שיעור טוב לכמה מהכוחות שמבקרים שלא בצדק את אזרבייג'ן", אמר. "זו מדינה חשובה וידידה טובה של ישראל. גם בתקופת ברית המועצות היא הייתה ידועה ביחסה הטוב ליהודים ולא הייתה בה אנטישמיות. יש להמשיך ולחזק את היחסים עמה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים