שתף קטע נבחר

אמה של נעמה הנקין: "איתם הציל את ארבעת הילדים"

באירוע לזכרם של נעמה ואיתם הנקין ז"ל, שנרצחו לפני חודש ליד איתמר, סיפרה אמהּ של נעמה, הילה ערמוני, כיצד הציל איתם את ילדיו וכיצד הפכו מסבתא וסבא להורים: "ארונות ילדותכם התמלאו בבגדי הילדים מנריה והמרפסת הופכת לחדר משחקים נפלא שבו יוכלו הילדים לשחק וליהנות""הילדים המדהימים ניצלו בזכות מעשה גבורה שאין כמותו של אבא שלהם האמיץ, מסתכלים כל אחד בדרכו על החיים החדשים בביתם החדש, שנושא את השלט החדש:  ערמוני-הנקין",
כך אמרה הערב (יום א') הילה ערמוני, אמהּ של נעמה הנקין ז"ל, שנרצחה יחד עם בעלה איתם לפני חודש ליד איתמר.

 

באירוע לציון 30 להירצחם של נעמה ואיתם הנקין ז"ל מהיישוב נריה, שנערך במלון רמדה בירושלים, השתתפו מאות בני אדם. ערמוני סיפרה כיצד היא ובעלה הפכו מסבתא וסבא להורים לארבעת הילדים. "ארונות ילדותכם התמלאו בבגדי הילדים מנריה והמרפסת הופכת לחדר משחקים נפלא שבו יוכלו הילדים לשחק וליהנות משעות מחשב, ממש כפי שנהגו בנריה", היא אמרה בדבריה המרגשים. "ארון הספרים, גדוש ספרי הקודש של איתם יעבור בעזרת השם מנריה לביתנו ויהווה בעזרת השם אבן שואבת לילדים, בפשט וגם בדרש".

 

30 להירצחם של בני הזוג הנקין ()
30 להירצחם של בני הזוג הנקין

 

ערמוני הוסיפה: "אכן המעבר מסבתאות רגילה לסבתאות שכזאת לא קלה לנו, אבל אנחנו נזכרים בציטוט המופלא ששלחת לנו בשמה של אישה שהערכתם מאוד, על הנתינה, שצריכה להיעשות ללא ציפיה לתמורה. שיש להפסיק לצפות שלחיצה על כפתורים תפעיל את הילד. רק לתת ולתת. כי זה תפקידך כהורה או סבא, לתת כמתנת חינם".

 

הנקין נרצחה יחד עם בעלה איתם ליד בית פוריק בעת שחזרו הביתה בחג סוכות. המחבלים וידאו הריגה בשניים, אולם בשל ירי של אחד מהם בחברו הם נמלטו מהמקום והשאירו בחיים את ארבעת ילדיהם של בני הזוג. איתם הנקין היה רב, ונעמה שימשה כגרפיקאית. הזוג הותיר אחריו את מתן הילל בן התשע, ניצן יצחק בן השבע, נטע אליעזר בן הארבע ואיתמר בן השמונה חודשים.

 

 

 

בחודש אוקטובר נתפסו בשכם חמישה חברי חוליה שהודו על פי השב"כ ברצח. חברי החוליה הם יחיא מוחמד נאיף עבדאללה חג' חמד, יליד 91', תושב שכם, פעיל חמאס, שביצע את הירי בפיגוע זה וכן בפיגועים נוספים. סמיר זהיר אבראהים כוסא, יליד 82', תושב שכם, פעיל חמאס, לקח חלק בשלושת הפיגועים, שימש כנהג. כרם לוטפי פתחי רזק, יליד 92', תושב שכם, פעיל חמאס - יצא לפיגוע חמוש באקדח, ביצע בו ירי במהלך הפיגוע ונפגע בשוגג מירי חברו. זיד זיאד ג'מיל עאמר, יליד 89', תושב שכם, פעיל חמאס - ביצע פתיחת ציר לחוליה לטובת הפיגוע.

 

חברי החוליה מסרו בחקירתם כי בערב הפיגוע נסעו שניים מהם בציר שבו מומש הפיגוע ובחרו את הנקודה שבה יבצעו את הירי. לאחר מכן אספו את יתר חברי החוליה, כאשר אחד מהם יצא לבצע פתיחת ציר. עם קבלת האישור לכך שהציר נקי, יצאה חוליית הירי לנסיעה, זיהתה את רכבה של משפחת הנקין וירתה לעברם. לאחר עצירת הרכב, שני חברי חוליה ירדו מרכבם וביצעו ירי נוסף, מטווח קרוב מאוד, לעבר יושבי הרכב. תוך כדי ירי זה נורה בטעות אחד המחבלים בידו על ידי חברו, ואקדח שהיה ברשותו נפל ונותר בשטח. אקדח זה נתפס על ידי כוחות הביטחון. לאחר ביצוע הפיגוע הם נמלטו מהמקום לעיר שכם.

 

 

 

 

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים