שתף קטע נבחר

פרויקט חדש בראשל"צ: 4 חדרים ב-1.8 מיליון

חברת אלעד ישראל מגורים מקבוצת תשובה חנכה מיזם מגורים בשכונת הראשונים בראשון לציון, על קרקע שהפשרתה אושרה אחרי 15 שנים של דיונים. הפרויקט יכלול 6 בנייני מגורים בני 8-17 קומות עם 330 דירות

פרויקט מגורים חדש בראשון לציון יוצא לדרך: חברת אלעד ישראל מגורים מקבוצת יצחק תשובה חנכה הבוקר (ב') את השלב הראשון של פרויקט "אורבן פארק ראשונים" בשכונת הראשונים שבשדרות נים פינת רחוב הרצל. במסיבת עיתונאים שנערכה באתר הבנייה הוצג מתחם הפרויקט, שצפוי לכלול 6 בנייני מגורים בני 8-17 קומות עם 330 דירות בנות 4-5 חדרים, במחיר התחלתי של כ-1.8 מיליון שקלים. שלב א' של הפרויקט כולל שני מגדלים בני 17 קומות.

 

כתבות נוספות על ראשון לציון בערוץ הנדל"ן :

 

מדובר בקרקע שעליה חלה תב"ע (תוכנית בניין עיר) שאושרה רק לאחרונה לאחר 15 שנים של דיונים בנושא. היא משתרעת על פני 3 מתחמים, והפרויקט החדש, אותו מגדירה החברה "שכונת מגורים" בשל גודלו, נמצא על מחתם אחד בשטח של כ-19 דונם. בשלב זה קיבלה החברה היתרי חפירה ודיפון, ובעוד כחצי שנה היא צפויה לקבל היתרי בנייה. הצפי למסירת הדירות הוא 32 חודשים מיום קבלת ההיתר.

 

הפרויקט ממוקם בקרבת מרכז עזריאלי החדש הנמצא בימים אלה בבנייה, תחנת הרכבת הראשונים ובקרבת היציאה לכביש 4 (תל-אביב-אשדוד) ולא רחוק מכביש 431. הוא תוכנן כך שחזיתות הבניינים והכניסות הראשיות אליהם יהיו דרך פארק ירוק בשטח של 5 דונם, כך שיווצר שילוב בין שטחים ציבוריים ופרטיים פתוחים ללא כבישים וללא הצורך בכלי רכב, כך לדברי החברה.

 

רונן יפו, מנכ"ל אלעד ישראל מגורים, הסביר היום כי בפרויקט מוצעים 3 סוגים של דירות 4 חדרים - יעילה, רגילה וגדולה. דירת 4 חדרים "יעילה" היא בשטח של 89 מ"ר, עם מרפסת בשטח של 12 מ"ר, ועולה בשלב זה של ההשקה כ-1.79 מיליון שקלים בממוצע. המחיר יעלה בהמשך, והוא גם תלוי בקומה. לדברי יפו, הדירה מוגדרת "יעילה" משום שהיא קטנה ביחס לגודל של דירות 4 חדרים הנבנות כיום, ומיועדת למשפחות בתחילת דרכן.

 

דירת 4 חדרים "רגילה" לפי הסטדנרטים של הפרויקט היא בשטח של 101 מ"ר עם מרפסת בשטח של 12 מ"ר ותעלה החל מ-1.890 מיליון שקלים. דירת 4 חדרים "גדולה" כבר מתפרשת על פני שטח של 107 מ"ר וכוללת מרפסת בשטח של 16 מ"ר. היא עולה החל מ-1.990 מיליון שקלים. ואילו דירת 5 חדרים בשטח של 129 מ"ר עם מרפסת דומה עולה החל מ-2.190 מיליון שקלים.

הדמיית שלב א' של הפרויקט (הדמיה: סטודיו 84) (הדמיה: סטודיו 84)
הדמיית שלב א' של הפרויקט(הדמיה: סטודיו 84)

 

"66% מתושבי ראשל"צ רוצים לקנות דירה בעיר"

על פי מחקר של מכון גיאוקרטוגרפיה, כ-66% מתושבי ראשון לציון מתכוונים לקנות דירה בעיר, כאשר 46% מהדירות נרכשות בעיר על ידי משפרי דיור וכ-29% על ידי זוגות צעירים. כ-20% מהדירות שנמכרות הן דירות להשקעה ואחוז בודד מהווים תושבי חוץ. עוד עולה מהמחקר כי ראשון לציון נמצאת במקום החמישי מבחינת הביקוש לרכישת דירה, אחרי ירושלים, תל-אביב, פתח תקווה ונתניה.

 

לדברי מתכננת הערים ד"ר רינה דגני, מנכ"לית גיאוקרטוגרפיה שערכה את המחקר, "הבנייה במרכז ראשון לציון, שהייתה מנומנמת עד לאחרונה, תקודם ותתפתח בשנים הקרובות בקצב מהיר, הן מבחינה מסחרית והן בתחום המגורים. בעשור האחרון נבנו בעיר פחות מ-1,000 דירות בממוצע בשנה, וגידול קטן חל בין השנים 2009-2013, כאשר נבנו בה יותר מ-1,100 דירות בממוצע בשנה".

 

"השכונה החדשה מוקמת בלב ראשון לציון ומאפשרת למשפחות ליהנות ממיקום מרכזי ונגיש, אך גם ממרחב ציבורי נרחב, ירוק ונקי מכלי רכב", מוסיף רונן יפו, "התמהיל הרחב של הדירות נועד לאפשר התאמה לצרכי משפחות צעירות, בהיבט ההון העצמי הנדרש. אנחנו רואים מגמה של זוגות צעירים שגדלו בראשון לציון, עברו לגור בשכירות בתל-אביב והחליטו לחזור".

הדמיית טרקלין הדיירים (הדמיה: סטודיו 84) (הדמיה: סטודיו 84)
הדמיית טרקלין הדיירים(הדמיה: סטודיו 84)

בחברה מציינים כי כל צמד בניינים יכלול טרקלין דיירים עם מטבחון, שירותים, פינות ישיבה, פינות עבודה, חדר משחקים לילדים, חדר ספורט, מתקני אחסון לאופניים ואולם עם מערכות וידיאו ואודיו ומסך הקרנה, שיכולים לשמש את הדיירים לאירוח מפגשים ואירועים פרטיים. עם זאת, בחברה ציינו כי עלות דמי הניהול לא תהיה גבוהה כמו בפרויקטים אחרים שהיא משווקת, במטרה להקל על הדיירים. את הפרויקט תבנה חברת תדהר בנייה ועל שיווקו אחראית חברת אלדר שיווק נדל"ן.

 

ראיון עם מנכ"ל אלעד ישראל מגורים באולפן ynet - מוזמנים לצפות:

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: סטודיו 84
הדמיית פרויקט אורבן פארק ראשונים
הדמיה: סטודיו 84
רונן יפו, מנכ"ל אלעד ישראל מגורים
מומלצים