שתף קטע נבחר

עיתוני העולם על טרנספר החתולים: "יגורשו במצנחים?"

כלי תקשורת בעולם מדווחים בשעשוע על הצעת השר אורי אריאל להעביר חתולי רחוב למדינה זרה "בגלל צו תנ"כי". ב"וושינגטון פוסט" כתבו: "איך הם יישלחו, בטיסות צ'רטר?"

הדיווחים בעיתוני העולם. "כחלק מעסקאות נשק?" ()
הדיווחים בעיתוני העולם. "כחלק מעסקאות נשק?"

אתרי חדשות ברחבי העולם דיווחו היום (ב') בשעשוע על הצעתו של שר החקלאות אורי אריאל לשלוח את חתולי הרחוב של ישראל למדינה שלישית שתסכים לקלוט אותם במקום לעקרם.

 

עוד סיפורים מרתקים בדף הפייסבוק של דסק החוץ

 

עוד חדשות בעולם :

 

הבוקר פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי במכתב ששלח באחרונה לשר להגנת הסביבה הציע אריאל לקחת את התקציב המיועד לטיפול בבעלי חיים משוטטים - 4.5 מיליון שקל בשנה - ולהשתמש בו "להעברת כלבים ו/או חתולים משוטטים ממין אחד (כל הזכרים או כל הנקבות) למדינה זרה שתיאות לקבלם‭."‬ אריאל סבור שיש בעיה הלכתית עם הפתרון שננקט עד כה - סירוס או עיקור החתולים והכלבים למניעת התרבותם - הן מטעמי צער בעלי חיים והן משום שאלוהים בירך את כל בעלי החיים בברכת "פרו ורבו ומלאו את הארץ‭."‬ הצעתו של אריאל גררה שורה של ממים ופוסטים משועשעים ברשתות החברתיות בישראל.

סוכנות הידיעות רויטרס ()
סוכנות הידיעות רויטרס

ככה זה נראה ב"דיילי מייל" ()
ככה זה נראה ב"דיילי מייל"

"אל-מונדו" הספרדי ()
"אל-מונדו" הספרדי

בשעות הערב דיווחו גם אתרי חדשות בכירים בעולם על הצעתו של אורי אריאל, אחרי שסוכנות הידיעות AP פרסמה כתבה בנושא. "שר ישראלי מציע שחתולי הרחוב יעזבו את המדינה", התנוססה הכותרת בצהובון הבריטי "דיילי מייל", ובכתבה של AP דווח: "שר בקבינט הישראלי ספג זעם ולעג אחרי שהציע להעביר אלפי חתולי רחוב למדינה אחרת. ב'ידיעות אחרונות' דווח שהוא ציטט חוק יהודי האוסר להתעלל בבעלי חיים כסיבה שלא לעקר חתולים, וכן ציטט את הצו התנ"כי של פרו ורבו". אותו דיווח הובא גם באתרים אחרים בארה"ב, כמו ABC, ובאתרים באפריקה.

מכתבו של אורי אריאל שפורסם ב"ידיעות אחרונות" ()
מכתבו של אורי אריאל שפורסם ב"ידיעות אחרונות"
ב"וושינגטון פוסט" דיווחו על הצעתו של אריאל בנימה משועשעת: "חתולי הרחוב אוכלים, ולא אכפת להם אם זה ממוסלמי, מנוצרי או מיהודי... שר החקלאות הישראלי אורי אריאל מצא פתרון: אפשר לגרש את החתולים. לא את כל החתולים כמובן, זה יהיה מטורף. רק את החתולים הזכרים. או רק את הנקבות. תלוי. אבל כך או כך – רק מין אחד של חתולים צריך להישלח למדינה שלישית

שתסכים לקלוט אותם. איך זה אמור לקרות – האם בטיסות צ'רטר, במצנחים קטנים, באמצעות עסקאות נשק? אריאל לא הסביר".

 

בסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו גם כן על התגובות המשועשעות בישראל להצעתו של השר אריאל, וציטטו ציוץ של ציפי לבני בטוויטר, שאליו צרפה תמונה שלה מאכילה את החתול שלה עם הכיתוב: "אין מצב שמוציאה לפיצקלה דרכון זר". התגובה המלגלגת של לבני הובאה גם בעיתון הספרדי הנפוץ "אל-מונדו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גם הלגלוג של לבני נכנס. הסיקור בעולם
מומלצים