שתף קטע נבחר

סערת הטרנספר: "תחזירו את ויזות החתולים לארנקים"

שר החקלאות אורי אריאל הביע סיפוק מהתהודה שקיבלה הצעתו להעביר חתולים למדינות זרות שיסכימו לקבלם: "מצאנו דרך שכל המדינה תדבר על צער בעלי חיים". עם זאת, הוא ציין כי הצעתו לא עומדת על הפרק: "אנחנו לא מטיסים את החתולים"

 

 

"אני רואה שעד שלא ארגיע את הציבור בנושא הטרנספר אז לא תקשיבו. נא להכניס את הוויזות של חתולים לארנקים לכיס האחורי". שר החקלאות אורי אריאל התייחס היום (ד') בפעם הראשונה בקולו לסערה שחולל בעקבות הצעתו להעביר למדינה זרה חתולים במקום לסרס אותם בניגוד להלכה. במהלך כנס הנהגות הקיבוצים שנערך בקיבוץ מעלה החמישה אמר השר אריאל בהתייחסו לסערה שנחשפה ב"ידיעות אחרונות" כי "הנה מצאנו דרך שכל המדינה תדבר על צער בעלי חיים".

 

השר אריאל אמר עוד כי "תודו שזה לא קרה מעולם, המטרה הזאת הושגה ואפשר להודות שבעניין הזה אנחנו חושבים באופן יצירתי ומחוץ לקופסה. נעשה כל מאמץ כדי שאכן נמנע צער בעלי חיים ככל יכולתנו. אנחנו מחפשים דרכים אחרות ולא לעקר ולסרס, שזה כשלעצמו ברור לכם צער בעלי חיים אחד גדול".

השר אריאל (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
השר אריאל(צילום: מוטי קמחי)

עוד אמר השר כי "נשגב מבינתי למה צריך להוריד לחתול את האוזן כדי שיידעו שהוא מסורס. אני לא מסכים לזה. מתוך צער בעלי חיים אני לא מסכים לזה ואנחנו נעשה את הדברים הנדרשים, כמו שעשינו בתחומים אחרים. בשבוע הבא בעזרת השם ניפגש עוד פעם עם ארגוני צער בעלי חיים ואחרים ואנחנו נשב איתם ונחשוב ביחד על דרכים נוספות כדי לצמצם את צער בעלי החיים. אנחנו לא מטיסים את החתולים".

 

השר אריאל הציע במכתב ששלח לשר להגנת הסביבה אבי גבאי לקחת את התקציב המיועד לטיפול בבעלי חיים משוטטים ולהשתמש בו להעברת כלבים וחתולים משוטטים ממין אחד למדינה זרה שתיאות לקבלם. אריאל הביע סברה כי יש בעיה הלכתית עם הפתרון שננקט עד כה – סירוס או עיקור החתולים והכלבים למניעת התרבותם – הן מטעמי צער בעלי חיים והן משום שאלוהים בירך את כל בעלי החיים בברכת "פרו ורבו ומלאו את הארץ".

 

 

המכתב של השר אריאל שנחשף ב"ידיעות אחרונות" ()
המכתב של השר אריאל שנחשף ב"ידיעות אחרונות"

 

פעילים למען זכויות בעלי חיים התקוממו בעקבות ההצעה של השר אריאל. "זה פשוט אבסורד ששר חקלאות שאמור לשמור על צער בעלי חיים עושה בדיוק את ההפך", אמרה השחקנית והבדרנית אורנה בנאי. "זה עצוב, מחריד ומזעזע".

 

בנאי אמרה עוד בתגובתה להצעת אריאל כי "אולי במקום בית מקדש שיבנה בית שלישי לחתול. מדובר פה באקט ההומני ביותר שאפשר לעשות למענם. סירוס זה פעילות שיש לה חשיבות עליונה כדי שלא ייוולדו חתולים חדשים לעולם האכזר הזה, ולבוא עם הצעה כל כך הזויה, זה דבר מתאים לשר ההזוי הזה. אולי חברים שלו שאיתו בחוג מסכימים איתו, עכשיו כשהוא לא יכול לעלות להר הבית בטח יש לו זמן לחוגים".

 

היא הוסיפה כי "אין מה לדאוג, ארגוני בעלי החיים יגישו בג"ץ. אח שלי שחזר בתשובה תמיד אומר שמצוות צער בעלי חיים היא מהגבוהות שיש, לבוא ולהגיד 'לגרש מפה חתולים' כי זה מטריד, זה פשוט בולשיט, אבל שוב המוסר הבסיסי של השר אריאל הוא לא בטוח נמצא אצלו בגוף. למזלנו, יש פה אנשים נורמליים. יש פה חתולות מסכנות שממליטות גורים שנידונים לסבל נוראי. כדאי שהשר אריאל יחפש מקום אחר או עבודה אחרת לא עם בני אדם, ובטח לא עם בעלי חיים".

 

מאז מינויו לשר החקלאות הפך אריאל ליקיר הארגונים להגנה על זכויות בעלי החיים, במיוחד לאור המאבק שהכריז בתופעת ההתעללות בבעלי חיים המובלים לשחיטה. אבל לאחרונה התברר כי הוא מתנגד לאחד הפרויקטים המרכזיים של המשרד בתחום זה שדווקא זכה להצלחה: עיקור חתולי רחוב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השר אריאל. החתולים יישארו בארץ
צילום: מוטי קמחי
מומלצים