שתף קטע נבחר

"90% הנחה במחיר הקרקע לחיילים דרוזים"

בסיור שערך ביישובים דרוזים בגליל ובכרמל הבהיר שר השיכון והבינוי, יואב גלנט, כי בכוונתו ליישם תוכנית דיור לחיילים משוחררים במגזר, במסגרתה יקבלו סבסוד של עד 90% על מחיר הקרקע ועלויות הפיתוח לבניית דירות

הממשלה תסבסד עד 90% ממחיר הקרקע ועלויות הפיתוח לחיילים משוחררים מהמגזר הדרוזי. כך אמר היום (ה') שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, בסיור שערך עם מנכ"ל המשרד, אשל ארמוני, ועם חברי כנסת וראשי מועצות מהמגזר ביישובים דרוזים בגליל ובכרמל.

 

כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן של ynet:

הלמ"ס: ירידה במכירת דירות בספטמבר

ירושלים: 450 דירות חדשות בפינוי-בינוי

אושרה השקעת 1.3 מיליארד ש' בבנייה בחיפה

 

השר גלנט הדגיש כי יחד עם שר האוצר, משה כחלון, השניים "מרכזים מאמצים בחיזוק האוכלוסייה הדרוזית, ובמיוחד בחיילים המשוחררים ובזוגות הצעירים, המתמודדים לאורך השנים עם קשיי דיור". הוא הודיע על יישום תוכנית דיור למגזר, כחלק מתוכנית החומש הממשלתית המוקדשת ליישובים דרוזים וצ'רקסים בהיקף של כשני מיליארד שקלים, עליה הוחלט בשנה החולפת.

 

במסגרת זאת, חיילים משוחררים מהעדה יהיו זכאים להנחה של עד 90% במחיר הקרקע, ובנוסף לסבסוד של עד 90% מעלויות הפיתוח. כמו כן, במסגרת תוכנית החומש לקידום המגזר הדרוזי, יקצה משרד האוצר, באמצעות משרד הבינוי והשיכון ומשרדים נוספים, כ-60 מיליון שקל בשנה למשך 4 השנים הקרובות לשיקום שכונות, פיתוח תשתיות, בניית מוסדות ציבור והסרת חסמים.

 

"הדרוזים הם אחינו והברית איתם היא של חיים ושל דם", אמר שר השיכון והבינוי, "אנחנו נלחמים יחד איתם, שכם אל שכם, בקרבות ועלינו לדאוג שהברית הזו נשמרת בעוצמתה, גם בחיים האזרחיים ובתנאי המחייה היומיומיים".

 

הוא הוסיף כי "היישובים הדרוזים מתמודדים עם קשיי דיור הנובעים, בין היתר, מתשתיות מיושנות וטופוגרפיה מאתגרת. שר האוצר ואנוכי פועלים כדי למצוא לכך פתרונות. אנחנו משפחה אחת, ובאחריותנו לשמור עליה מאוחדת וחזקה. אנחנו עושים הכל כדי לדאוג לרווחת המגזר ולהביא לשגשוגו".

 (צילום: מוחמד שינאווי) (צילום: מוחמד שינאווי)
(צילום: מוחמד שינאווי)

 

הדיור הציבורי: נרכשו 178 דירות נוספות

בתוך כך, הודיע היום סגן שר הבינוי והשיכון, ח"כ ז'קי לוי, משרד הבינוי והשיכון רכש 178 דירות נוספות למלאי הדיור הציבורי ולטובת הזכאים הממתינים. "ההנחיות האחרונות שלי ושל השר גלנט, והורדת החסמים הרבים שהסרנו, מובילים להגברת רכישת הדירות ברחבי הארץ", אמר לוי.

 

לדבריו, "במסגרת הרכישה האחרונה של אגף נכסים וחברות במשרד, נרכשו דירות רבות בערים ירושלים, תל-אביב, חולון, נתניה, בית שמש, רחובות, כפר סבא, בת ים, באר שבע, עפולה ועוד. נמשיך לספק פתרונות עבור דיירי הדיור הציבורי, חרף העובדה כי נוצר פער גדול במשך השנים בין כמות הדירות הקיימות עבור דיירי הדיור הציבורי לבין תור ארוך של זכאים הממתינים לדירה".

 

נזכיר כי לפני כחודש הפגינו עשרות פעילים למען הדיור הציבורי סמוך לביתו של השר גלנט, בטענה כי לא עמד בהבטחתו לאכלס מאות יחידות דיור ריקות. לטענתם, השר הבטיח 500 דירות עד לסיום החגים אולם רק 150 נרכשו. בלשכת השר הבהירו כי עד סוף השנה יאוכלסו כל הדירות שהובטחו.

 

יואב גלנט על הגדלת מאגר הדיור הציבורי:

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
שר הבינוי והשיכון יואב גלנט
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
ז'קי לוי, סגן שר הבינוי והשיכון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים