שתף קטע נבחר

ר' מטה הדיור: אם הדירות לא יוזלו - אתפטר

בקונגרס החברתי הבטיח אביגדור יצחקי כי אם עד סוף 2017 מחירי הדיור לא יירדו ב-15% הוא יתפטר. שר השיכון: נשקיע מעל מיליארד ש' בדיור ציבורי

ראש מטה הדיור באוצר, אביגדור יצחקי, התארח היום (א') בקונגרס החברתי השני שנערך לרגל משבר הדיור והבטיח: "אני מוכן להתחייב על כך שאם עד סוף 2017 יש ממשלה ואנחנו עובדים, מחירי הדיור לא ירדו ב15% אני הולך הביתה"

 

כותרות אחרונות בערוץ הנדל"ן :

 

יצחקי התייחס למכרזי מחיר למשתכן ואמר: "האוצר מפרסם מכרזים איפה שיש מלאי תכנוני, וזה נובע מהליכי תכנון ושיתוף פעולה של רשויות מקומיות, המדינה לא יכולה להתקדם ללא שיתוף הפעולה הזה".

 

שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, שהשתתף אף הוא בקונגרס, אמר כי: "מי שחושב שהמחאה החברתית לא השפיעה, שוגה. מה שאנחנו עושים היום נשען גם על המחאה הזו. במחיר למשתכן, תכנית שהגה שר האוצר כחלון, העברנו 5 מיליארד שקל, שאותם המדינה לא גובה והעברנו אותם לאזרח. עד סוף 2016 נשווק כ-70 אלף יחידות דיור בשיטת מחיר למשתכן".

 

גלנט הוסיף: "נשקיע מעל מיליארד שקל בדיור הציבורי. אני רואה בטיפול באוכלוסיות שידן אינן משגת חובה חברתית ומטרה מהמעלה הראשונה. יש לנו מדינה חזקה. אנחנו יכולים לדאוג שהאוכלוסיות האמידות יעזרו לקבוצות החלשות. המסר של המחאה החברתית נקלט. אתם יושבים עם חברי כנסת, מנהיגים ואנשי תקשורת ומדברים על המצב. תמשיכו ותשפיעו".

 

בפאנל שהוקדש לדיור הציבורי, התייחס מנכ"ל עמיגור, יובל פרנקל, לנושא ואמר: "הדבר הכי גרוע שיקרה לדיור הציבורי הוא שהפעילים החברתיים שעוסקים בו יפסיקו להיאבק. אני לא רוצה ליצור אווירה טובה מדי, אבל ככל שמדובר בדיור ציבורי, איני זוכר ימים טובים כמו אלה.בשנים האחרונות הגענו למצב של 700 אכלוסים בשנה וישנה אפשרות שנגיע ל-300 נוספים במהלך השנה הבאה. בחמש השנים הקרובות אנחנו צפויים לבנות כ-2,500 יחידות דיור. מדובר במספר חסר תקדים. עם זאת, אל לנו להיות שבעי רצון כי אנחנו עדיין רחוקים ממה שקבעה ועדת אללוף, כלומר לפחות 120 אלף דירות".

 

בהכנת הכתבה השתתף אמיתי גזית מכלכליסט

 

ממשיכים לבנות: צפו בפינוי בה"ד 10 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ראש מטה הדיור, אביגדור יצחקי
מומלצים