שתף קטע נבחר

אשקלון מתחת למים: קריסת כביש והצפות בבי"ח ברזילי

30 מ"מ של גשם ירדו בזמן קצר באשקלון וגרמו נזקים כבדים: כמה משפחות נלכדו בבתיהן, נהגים חולצו ממכוניות, כביש מרכזי קרס ובבית החולים חדרו מים רבים למחלקות. "מעולם לא קרה דבר כזה כאן"

  

רחוב עולי הגרדום באשקלון, הבוקר ()
רחוב עולי הגרדום באשקלון, הבוקר

עיר בהצפה: מחלקות רבות בבית החולים ברזילי באשקלון הוצפו הבוקר (יום ב') וכך גם המסדרונות וחדר המיון. ברחובות העיר, שהוצפו אף הם לאחר שירדו 30 מ"מ גשם בזמן קצר, נסחפו נהגים רבים במים. משטרת אשקלון בסיוע שוטרי מרחב לכיש ויחידת השיטור הימי של המרחב מסייעים לוודא שאין לכודים או נפגעים במוקדי ההצפות. כמה משפחות נלכדו בבתיהן וממתינות לחילוץ. גם אזור בית העלמין בגבעת ציון הוצף.

 

צילמתם את ההצפות באשקלון? צילמתם נזקים? מוזמנים לשלוח למייל האדום של ynet

 

בבית החולים ברזילי סיפרו כי לערך בשעה 09:00 שבר ענן מעל העיר הביא עמו כמויות גשם גדולות. מים רבים חדרו דרך הדלתות והחלונות והצפות כה משמעותיות שם לא זכורות גם לרופאים הוותיקים ביותר. במד"א הורו לפנות לברזילי רק מקרים דחופים. 

 
כביש שקרס באשקלון ()
כביש שקרס באשקלון

 (צילום: דוברות עיריית אשקלון) (צילום: דוברות עיריית אשקלון)
(צילום: דוברות עיריית אשקלון)

 (צילום: דוברות עיריית אשקלון) (צילום: דוברות עיריית אשקלון)
(צילום: דוברות עיריית אשקלון)

מסדרונות מוצפים בבית החולים הבוקר  (צילום: דוברות עיריית אשקלון) (צילום: דוברות עיריית אשקלון)
מסדרונות מוצפים בבית החולים הבוקר (צילום: דוברות עיריית אשקלון)
 

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)

 (צילום: אייל) (צילום: אייל)
(צילום: אייל)

 (צילום: אייל) (צילום: אייל)
(צילום: אייל)
 

מבין המחלקות שמסדרונותיהן הוצפו: חדר המיון, פגייה, חדר הניתוח והקפיטריה, מחלקת הפוריות, מחלקת הילדים והמסדרונות הראשיים של בית החולים.

 

צוותי האחזקה נאלצו לפתוח את בורות הניקוז ובמשך יותר משעה בית החולים כמעט שותק. מרבית הרופאים והאחיות עסקו בניקוז המים וניגוב הרצפה.

 

מחברת מטאו-טק נמסר כי באשקלון ומזרחית לה ירדו בין 25 ל-30 מ"מ גשם בפרק זמן קצר. הממטרים צפויים להימשך באזור. בנתיב העשרה ירדו 7 מ"מ בשעה ובכוכב מיכאל כ-12 מ"מ.

 

 (צילום: דוברות עיריית אשקלון) (צילום: דוברות עיריית אשקלון)
(צילום: דוברות עיריית אשקלון)

 (צילום: דוברות עיריית אשקלון) (צילום: דוברות עיריית אשקלון)
(צילום: דוברות עיריית אשקלון)

הצפות גם ברחבי העיר (צילום: דוברות עיריית אשקלון) (צילום: דוברות עיריית אשקלון)
הצפות גם ברחבי העיר(צילום: דוברות עיריית אשקלון)
עובדת ותיקה בברזילי סיפרה: "תוך שניות ירדו כמויות גשם אדירות ומערכת הניקוז של בית החולים פשוט לא עמדה בעומס. מעולם לא קרה לנו דבר כזה. בסך הכול מערכת הניקוז בבית החולים תקינה, אבל כמויות המים היו גדולות מהרגיל".

 

בבית החולים סיפרו כי רופאים שגרים בעיר נתקעו בהצפות בכבישים ברחובות מרכזיים. ברחוב רבין חולצו ללא פגע אם ותינוק מתוך מכוניתם שהוצפה. גם המדרחוב הוצף כליל.

 

ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני, אמר ל-ynet כי המוקד העירוני קרס עקב פניות רבות של תושבים. העירייה פתחה מוקד חירום נוסף ואיישה כמה ממשרדי העירייה לצורך מענה טלפוני. "כל צוותי העירייה שוהים בחוץ ומטפלים כעת בהצפות", אמר, והוסיף כי נדרשות כמהש עות הפוגה כדי שהמים יתנקזו כראוי. "יש נזקים כבדים מאוד אבל אנחנו מתמודדים עם ההצפות. מדובר בכמות גשם חריגה שלא זכורה בעיר. הבשורות הטובות הן שלא ידוע לנו על נפגעים והמצב בסך הכול בשליטה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים