שתף קטע נבחר

התנועה למדינה יהודית הגישה לבג"ץ עתירה להפסקת הכדורגל בשבת

העתירה הוגשה נגד היועמ"ש, יהודה וינשטיין ושרת הספורט, מירי רגב על התנהלותם הלקויה בפרשה. השופטת אסתר חיות נענתה לבקשה וקבעה דיון דחוף בנושא. "לא יעלה על הדעת שבמדינה יהודית יכפו על אנשים לבחור בין שמירת שבת לבין פרנסה", אמרו בתנועה בין היתר

התנועה למדינה יהודית עתרה לבג"ץ בשם מספר שחקני כדורגל בדרישה להפסיק משחקים בשבת. העתירה לבג"ץ הוגשה אתמול (ג') נגד היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין ושרת הספורט מירי רגב על התנהלותם הלקויה בפרשה, תוך ביטול החלטות שיפוטיות שנתן בית הדין לעבודה בתל אביב לטובת השחקנים שביקשו לנוח בשבת בחיק משפחתם.

 

השופטת אסתר חיות נענתה לבקשת התנועה לקבוע דיון דחוף בעתירה, בכך שהעבירה את ההכרעה בצווים שהתבקשו, כולל צו הביניים הזמני, לדיון בפני הרכב של שלושה שופטי בג"ץ. השופטת חיות הורתה כי המשיבים יגישו את תגובתם לעתירה עד 15 ימים לפני מועד הדיון שיקבע.

 

האם הפעם המאבק נגד הכדורגל בשבת יצליח? (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
האם הפעם המאבק נגד הכדורגל בשבת יצליח?(צילום: אורן אהרוני)

 

התנועה למדינה יהודית מבקשת משופטי בג"ץ להורות ליועץ וינשטיין לאכוף את חוק שעות עבודה ומנוחה, האוסר על העסקת עובדים בשבת ללא היתר משר הכלכלה. לפי פסיקת בית המשפט העליון, שחקני הכדורגל הם בבחינת עובדים, כך שחלים עליהם דיני משפט העבודה. מאחר ושר הכלכלה היוצא אריה דרעי סירב לתת היתר לעריכת משחקי כדורגל בשבת, כעת דורשת התנועה כי בג"ץ יורה למשרד הכלכלה לחלק קנסות מינהליים בהיקף של כ-36,000 שקלים על כל הפרה של חוק שעות עבודה ומנוחה מצד מינהלת הליגות לכדורגל וההתאחדות לכדורגל.

 

התנועה למדינה יהודית טענה בין השאר: "לא יעלה על הדעת שבמדינה יהודית יכפו על אנשים לבחור בין שמירת שבת לבין פרנסה. ודאי כשמדובר ברוב העוסקים בענף הכדורגל". עו"ד אורי ישראל פז, שהגיש את העתירה אמר בין היתר: "קשה לקבל שדווקא במדינה יהודית אדם לא יוכל להיות גם שומר שבת וגם ספורטאי. כל עוד יהיו משחקי כדורגל בשבת – יהיו עובדים שישלמו את המחיר על כך".

 

מיקי גיצין, מנכ"ל ישראל חופשית הגיב לעתירה ואמר: "הכדורגל הישראלי הוא חלק בלתי נפרד מהתרבות הישראלית והמסורת הישראלית ולכן קיומו בשבת הוא דבר אקוטי להמשך קיומו. כל אחד שבקיא ולו במעט בספורט בינלאומי יודע זאת. אני מכבד כל אדם אשר אינו רוצה לעבוד בשבת, אך אופ"א מחייבת אימון או משחק שבעה ימים בשבוע והשחקנים המקצוענים מחוייבים להתאמן בכל מקרה. אסור לנו כמדינה לעקור את התרבות הזאת מאיתנו רק בשל משחק פוליטי מכוער בו משתמשים פוליטיקאים בשבת כקרדום לחפור בו".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
כדורגלנים דתיים
צילום: אורן אהרוני
מומלצים