שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אחרי ההצתה: תפילה ושיפוץ בקבר יוסף
  ארבעה אוטובוסים של מתפללים, יחד עם אנשי תחזוקה של המועצה האזורית שומרון, הגיעו לקבר שהושחת וערכו בו שיפוצים. הם לוו על ידי כוח גבעתי, שיצר שרוול אבטחה במרכז העיר שכם. כתב ynet היה שם  דגן: להחזיר את דגל ישראל לקבר יוסף    (צילום: אלישע בן קימון )

  דגן: להחזיר את דגל ישראל לקבר יוסף    (צילום: אלישע בן קימון )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:


  כחודש לאחר שהוצת, נכנסו הלילה ארבעה אוטובוסים של מבקרים למתחם קבר יוסף בשכם. נוסף על המתפללים, הגיעו למקום גם אנשי מקצוע מטעם המועצה האזורית שומרון וערכו שיפוצים במקום. "מאז הוונדליזם וההשחתה הביקוש לביקורים במקום דווקא עולה", אמר ראש המועצה, יוסי דגן. "מעכשיו, צה"ל והממשלה צריכים להחיל את הריבונות במתחם הקבר".

  התפילה בקבר יוסף, הלילה (צילום: אלישע בן קימון) (צילום: אלישע בן קימון)
  התפילה בקבר יוסף, הלילה(צילום: אלישע בן קימון)

   (צילום: אלישע בן קימון) (צילום: אלישע בן קימון)
  (צילום: אלישע בן קימון)

   (צילום: אלישע בן קימון) (צילום: אלישע בן קימון)
  (צילום: אלישע בן קימון)
  בין הבאים להתפלל היו גם נערים בני 14 ותלמידי ישיבה מכל הארץ, והם נעזרו בחיילי גבעתי שיצרו שרוול אבטחה באמצע העיר שכם. מיד כשהגיעו האוטובוסים לרחבת הקבר יצאו תלמידי הישיבה בריצה תוך שהם צועקים "יוסף הצדיק, יוסף הצדיק". האברכים גם הביאו אוכל ושתייה, קראו פרקי תהילים והתפללו במקום. מלבד יו"ר המועצה, הגיעו למקום גם הרב הליטאי מרדכי גרוס מבני ברק, מח"ט שומרון אל"מ שי קלפר וקצין הגמ"ר איו"ש מקי סיבוני. "אני מהבוקר בטרמפים. הגעתי לפה מטבריה, מהרגע ששמעתי על ההשחתה שעשו פה הייתי חייבת לבוא ולראות", סיפרה אישה שהגיעה למקום.

   

  אנשי התחזוקה מנגד החלו בשיפוצים, ובין היתר תיקנו הפועלים את החדר הסמוך לציון הקבר שבו אמורה לקום עזרת הנשים, התקינו תאורת חוץ, תשתיות לשירותים ועוד. "יש כאן הרבה עבודה, מה שעשו כאן זו השחתה לשמה. צריך לחדש את כל הצבע, להתקין תשתית ראויה ולסדר את השירותים", אמר נתנאל שניר, האחראי על המקומות הקדושים במועצה האזורית. יש לציין שגם בתחילת

   החודש הגיעו למקום רבנים ואנשי תחזוקה, שהחלו בשיקום המקום. יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, אמר כי יישא בעלות השיפוצים במקום, אולם דבר לא קרה.

   

  באמצע חודש אוקטובר הוצתו חלקים מהמתחם אחרי הכרזה על יום זעם מצד חמאס. במהלך הפרת סדר יידו פלסטינים בקבוקי תבערה לעבר המתחם, הכוחות הפלסטיניים הדפו אותם, ירו באוויר והשתלטו על האש. מתאם פעולות הממשלה בשטחים וראש המנהל האזרחי שוחחו עם גורמים פלסטיניים רלוונטיים שגינו את האירוע.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלישע בן קימון
  מתפללים בקבר, הלילה
  צילום: אלישע בן קימון
  מומלצים