שתף קטע נבחר

"הטווס מסילוואן" היא הצגת השנה בפרינג'

פרס הצגת השנה בפרינג' בטקס "קיפוד הזהב" הוענק להצגה "הטווס מסילוואן". במרכזה סיפורו של בית מריבה בכפר סילוואן ומשתתפים בה שחקנים ישראלים ופלסטינים. פרסי השחקנים הראשיים הוענקו ליאיר רובין על תפקידו ב"תולעים" ולליז רביניאן על "בוץ"

טקס פרסי "קיפוד הזהב", האירוע המסכם את עונת תיאטרוני הפרינג 2015, נערך היום (ו') באולם תיאטרון "נוצר" בבת ים. את פרס הצגת השנה קטפה ההצגה "הטווס מסילוואן", המספרת את סיפורו של בית מריבה בכפר סילוואן. בהפקה, בבימויו של סיני פתר וחן אלון, שעלתה בבכורה בפסטיבל עכו לתיאטרון אחר, משתתפים שחקנים יהודים וערבים, ישראלים ופלסטינים. ההצגה גרפה במקביל את פרסי שחקני המשנה שהוענקו לשחקנים סמירה סרייה וג'ורג' איסקנדר.

 

"הטווס מסילוואן". הצגת השנה (צילום: רוני אלפנדרי) (צילום: רוני אלפנדרי)
"הטווס מסילוואן". הצגת השנה(צילום: רוני אלפנדרי)
 

בטקס המתקיים זו השנה התשיעית, הוענקו פרסים ב-16 קטגוריות. ההצגות הזוכות נבחרו מבין 55 הפקות שהגישו את מועמדותן השנה. פרס במאי השנה הוענק מטעם חבר השופטים לבמאי יואב מיכאלי, במאי ההצגה "Bפולארי", שהופקה על ידי מרכז הפרינג בבאר שבע ומציגה בו.

 

פרס עיבוד למחזה הוענק לאבי גיבסון בראל ואמיר אוריין על "המשרתים" שמציג במסגרת תיאטרון אורתו-דה. פרסי השחקנים בתפקידים הראשיים הוענקו ליאיר רובין על תפקידו בהצגה "תולעים" בבימויו של נדב פרידמן והשחקנית ליז רביניאן על תפקידה בהצגה "בוץ", בבימויו של יגאל זקס.

 

שחקנית השנה ליז רביניאן בהצגה "בוץ" (צילום: אורלי דניאלי) (צילום: אורלי דניאלי)
שחקנית השנה ליז רביניאן בהצגה "בוץ"(צילום: אורלי דניאלי)

ההצגה "טו לייף" בבימוי גילי עברי גרפה את פרס שחקנית המשנה שהוענק ללי אלוני, פרס על עיצוב תלבושות לבלה חבצקין ושפת הבמה לבימאית גילי איבגי. פרסים נוספים שהוענקו בטקס: פרס מבצעת השנה ע"ש אלישבע גרינבאום הוענק לשחקנית רחל קשת על תפקידה בהצגה "ותהר ותלד", אותה יצרו במשותף חנה ואזנה גרינולד ורחל קשת. פרס לעבודת אנסמבל הוענק לשחקני ההצגה "קופסא שחורה" בבימוי פבלו זלצמן ושגית דמתי מהמרכז לתיאטרון אלטרנטיבי בשלומי.

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רוני אלפנדרי
"הטווס מסילוואן". הצגת השנה בפרינג'
צילום: רוני אלפנדרי
לאתר ההטבות
מומלצים