שתף קטע נבחר

שופטת: כינוי "הומו" עדיין נחשב כאן לשון הרע

עימות פיזי ומילולי בין שני גברים בסופרמרקט התגלגל לתביעת פיצויים בבית משפט. בין השאר טען המותקף שהנתבע כינה אותו "יא חתיכת הומו"

שופטת השלום בחיפה מעין צור קבעה לאחרונה שלצערה השמעת הביטוי "הומו" בחברה הישראלית ב-2015 עדיין מהווה לשון הרע. הקביעה התקבלה בפסק דין שעסק בתביעה של תושב הצפון שהותקף פיזית ומילולית בסופרמרקט על ידי אדם אחר.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

האירוע האלים התרחש ב-2011, אולם שורשיו נעוצים שנים קודם לכן ברומן שניהל התובע עם גרושתו של התוקף. ביום העימות נפגשו השניים במקרה בסופרמרקט, ומכאן כל אחד מהם החזיק בגרסה שונה.

 

התובע, שהיה בסופר עם בת זוגו החדשה, טען שהנתבע צעק עליו "יא חתיכת הומו" ו"ההומו הזה למד לזיין", ולאחר מכן הפיל אותו לרצפה והכה בו. הנתבע הכחיש וטען שדווקא התובע הוא זה שהחל את העימות. הוא הוסיף שאי אפשר לקבל את התביעה ללא צירוף עדים נוספים, למשל את בת זוגו.

 

השופטת מעין צור התרשמה ש"בעוד שגרסת התובע אחידה ועקבית, גרסת הנתבע רצופת שינויים וסתירות". היא ציינה שהתובע סיפר את אותו סיפור גם למשטרה, גם למומחה בית המשפט וגם בעדותו, בעוד שהנתבע סיפר פרטים שונים במקומות שונים.

 

השופטת הוסיפה כי גם החבלות בגופו של התובע, כפי שתועדו בבית חולים שעות ספורות אחרי האירוע, מתיישבות עם גרסתו – שלפיה הנתבע בעט בו בזמן ששכב – ולא עם גרסת הנתבע.

 

משכך, השופטת קיבלה את התביעה ואף החליטה לפסוק פיצויים עבור לשון הרע. בהקשר זה היא הסבירה כי למרבה הצער, במציאות החברתית של היום המילה "הומו" עדיין מהווה עלבון, לפחות בעייני חלק נכבד מהציבור.

 

בנוסף, השופטת אימצה את חוות דעתו של מומחה בית המשפט שהעריך כי בעקבות האירוע נותרה לתובע נכות נפשית קבועה בשיעור 5%.

 

לפיכך, בסיכומו של דבר נקבע כי הנתבע ישלם לתובע פיצוי בסך 80 אלף שקל: 50 אלף שקל עבור הפסד השתכרות לעתיד, 25 אלף בגין כאב וסבל ופרסום לשון הרע, ו-5,000 שקל הוצאות רפואיות.

 

  • לקריאת פסק הדין המלא – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ התובע: עו"ד יוסף נחשון
  • ב"כ הנתבע: עו"ד עמית מור
  • עו"ד יצחק אברהם עוסק בדיני נזיקין
  • הכותב לא ייצג בתיק

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוחמד שינאווי
ארכיון
צילום: מוחמד שינאווי
מומלצים