שתף קטע נבחר

רוצח שכיר נמלט משומריו - ונלכד לאחר שעות

ירון סנקר, שמרצה שני מאסרי עולם בגין רצח, נמלט לשומריו בעת שהיה מאושפז בבית החולים אסף הרופא לאחר ששבת רעב. הוא נלכד בבאר שבע לאחר מצוד נרחב שארך כשלוש שעות וחצי

ירון סנקר (צילום: באדיבות השב"ס) (צילום: באדיבות השב
ירון סנקר(צילום: באדיבות השב"ס)

ירון סנקר, אסיר המרצה שני מאסרי עולם בגין שני מקרי רצח, ברח אמש לשומריו בעת שהיה מאושפז בבית החולים אסף הרופא. כך פורסם לראשונה ב-ynet. הוא נלכד בסביבות השעה 1:30 בתחנה המרכזית של באר שבע. סנקר שבת רעב במשך 80 יום. הוא נמלט עם מונית כשהוא לובש מדי אסיר כתומים, יש לו זקן והוא חובש כיפה.

 

בשעה 22:00 התקבל במשטרה דיווח על כך שאסיר שהגיע לטיפול נמלט מבית החולים. כוחות גדולים של משטרה, בפיקודו של מפקד מרחב שפלה תת-ניצב יהודה בן עטר, הגיעו לאזור בית החולים. השוטרים הציבו מחסומים בכל אזור השפלה וסיירים וכלבנים הוקפצו לאזור בית החולים. כמו כן, מסוקים חגו באוויר.

 

צילום ארכיון בבית המשפט (צילום: חיים הורנשטיין, "ידיעות אחרונות") (צילום: חיים הורנשטיין,
צילום ארכיון בבית המשפט(צילום: חיים הורנשטיין, "ידיעות אחרונות")

 

 

סריקות בבית החולים אסף הרופא, הלילה (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
סריקות בבית החולים אסף הרופא, הלילה(צילום: אבי מועלם)
 (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
(צילום: אבי מועלם)
 

בעקבות האירוע הוכרז מצב חירום באזור השפלה. הכוחות התרכזו בשני מוקדים: בסביבת בית החולים, ובריכוז כוחות ביציאה הדרומית מראשון לציון. במשטרה בודקים אם האסיר קיבל סיוע מאדם נוסף. מפרטי החקירה עולה כי סנקר ככל הנראה התקשר לאשתו מהמונית. המשטרה איתרה את הנהג והוא עוכב לחקירה. כמו כן, כוחות הוקפצו גם לבתים של קרובי משפחה אחרים שלו. כוחות הביטחון ביצעו סריקות קפדניות בכל רכב שיוצא מבית החולים. 

 

עם תום האירוע ותפיסתו המחודשת של סנקר נמסר מהשב"ס: "על פי חקירה ראשונית, האסיר הצליח לחמוק מחדר אשפוזו. צוותים גדולים של שב"ס ומשטרה החלו בטיפול האירוע תוך בחינת מרכיבי האיום וזהות האסיר. בסביבות השעה 01:30 זוהה, בעקבות פרסום תמונתו של האסיר בכלי התקשורת, בכניסה לתחנה המרכזית בבאר שבע על ידי מאבטח המתחם שריתק את האסיר לרצפה. צוותי בילוש משטרה ויחידת מצדה של שב"ס שנפרסו מבעוד מועד במוקדים רלוונטיים, תפסו את האסיר לחזקתם. פרטים על אופן בריחתו והימלטותו לאזור באר שבע נבדקים ויואמתו בחקירת האסיר".

 

שכיר חרב של משפחת אוחנה 

סנקר השתייך בעבר לארגון פשע ושימש רוצח שכיר. במהלך ריצוי עונשו הוא היה תחת שמירה כבדה. כשהיה בן 31 בעת משפטו, הודה ששימש רוצח שכיר של משפחת אוחנה כחלק ממאבקי העולם התחתון. בחודש מאי 2003, לאחר שהצטרף למשפחת אוחנה כשכיר חרב, הטילו בני המשפחה על סנקר לרצוח את שמעון זריהן, אחרי שחשדו בזריהן כי הוא מעורב ברצח אחיהם חנניה אוחנה. הם שלחו את סנקר להתנקש בו, אולם הוא נכשל וזריהן נפצע קשה באירוע.

 

באוקטובר 2003 נשלח סנקר להתנקש בחיים שבי, יעד נוסף שהגדירה המשפחה. הוא הגיע להוד השרון, ושם ירה בשבי, אך באותה הזדמנות ירה למוות גם בתומר שבת, שישב לתומו על מעקה ברחוב. סנקר הורשע ברצח חיים שבי ותומר שבת, וכן הורשע בניסיון לרצח ובשוד מזוין. בית המשפט קבע אז כי מדובר בתיק פשע חמור ש"חומרתו הקיצונית חריגה גם באולם הזה, שיודע תיקי פשע חמורים מן השורה הראשונה".

 

במהלך חקירותיו במשטרה הודה סנקר בכל המיוחס לו, הביע חרטה על מעשיו ועלה לקבריהם של שבי ושבת וביקש סליחה על מעשיו. עם תחילת המשפט חזר בו מהודאותיו ואף יצא למאבק משפטי על קבילות הודאותיו במשטרה. הוא טען כי הובטח לו מעמד של עד מדינה אך בית המשפט דחה את הטענות, והוא הורשע במעשי הרצח. הוא שבת רעב במחאה על הטיפול של המשטרה בו לאחר שהיה עד מדינה.


פורסם לראשונה 15/11/2015 23:49

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות השב"ס
ירון סנקר
צילום: באדיבות השב"ס
מומלצים