שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אילנה לא הלכה 12 שנה בגלל אלרגיה למתכת

  אילנה סביר סבלה משחיקה מלאה של מפרק הברך, אך נמנעה מניתוח בשל אלרגיה למתכות מהן מיוצרי מפרקי הברך המלאכותיים. לאחרונה עברה בהצלחה ניתוח בבית החולים זיו עם משתל מסגסוגת מיוחדת, שהוזמן במיוחד עבורה מבריטניה

  הכל בגלל אלרגיה: אילנה סביר, בת 77 מהגליל, לא הצליחה לדרוך על רגלה, אך נמנעה מניתוח להחלפת המפרק במשך 12 שנים, עקב אלרגיה למתכות. בזכות משתל מיוחד שיוצר במיוחד עבורה באנגליה, מהרכב מתכות שאינו מכיל את המתכות להן היא אלרגית, כעת היא יכולה שוב ללכת בלי כאבים.

   

  קראו עוד על כאבי ברכיים:

  ניתוח להחלפת מפרק ברך: ההכנות, הסכנות וההחלמה

  עברתם ניתוח בברך ועדיין כואב? יש פיתרון

  בעיות בברכיים? הפיתרון המפתיע שיחסוך ניתוח

   

  סביר החלה לסבול לפני שנים משחיקה מלאה של מפרק הברך, שהקשתה עליה את התנועה. "מדובר על כאבים במשך כל היום, אשר לא מאפשרים לבצע אפילו את הפעולות הפשוטות", היא מתארת, "כל תנועה היתה מלווה בכאב ופעולות 'מסובכות', כמו לרדת מהמדרכה, לא יכולתי לבצע בעצמי ונאלצתי להסתמך על עזרה של חברים או של בעלי. כבר שכחתי מה זה ללכת לקניות או לצאת לטיול".

   

  בדרך כלל, לאנשים הסובלים משחיקה של מפרק הברך, מומלץ לבצע ניתוח השתלת ברך. עבור סביר, הניתוח לא היה אפשרי בשל אלרגיה למתכות, מהן עשוי לרוב המשתל המוחדר לברך.

   

  לאחרונה נמצא פתרון לבעיה בבית החולים זיו."המטופלת סיפרה כי במשך 12 שנים נמנעה מהחלפת המפרק הפגוע, עקב אלרגיה למתכות, וכי היא סובלת כאבים עזים מדי יום, הפוגעים באיכות חייה והופכים את חייה לקשים ובעייתיים", מספר ד"ר דוד רותם, מנהל יחידה במחלקת אורתופדיה בבית החולים זיו, "כיוון שמשתלי מפרק ברך סטנדרטיים עשויים ממתכת היו גורמים לתגובה אלרגית קשה, ערכנו למטופלת סדרה של בדיקות וטסטים מיוחדים עם מתכות שונות, על מנת למצוא הרכב מתכות מדויק ולהזמין עבורה משתל מיוחד מבריטניה שאינו מכיל מתכות אלו".

   

  ד"ר דוד רותם במהלך הניתוח (צילום: המרכז הרפואי זיו) (צילום: המרכז הרפואי זיו)
  ד"ר דוד רותם במהלך הניתוח(צילום: המרכז הרפואי זיו)

   

  אילנה הולכת - בלי כאבים

  לאחר שהגיע המשתל המיוחד, ניתוח ד"ר רותם את סביר, בניתוח שארך כשעתיים והוכתר כהצלחה. יום למחרת, כבר קמה סביר ממיטתה וצעדה במחלקה. "הלכתי עם המפרק החדש וללא כאבים", היא אומרת בהתרגשות, "ד"ר רותם הבטיח וקיים. עכשיו עם מעט שיקום ופיזיותרפיה, אני אהיה מסוגלת סופסוף ללכת ללא כאבים, לאחר שנים כה רבות"

   

  ד"ר דוד רותם עם אילנה סביר. הצליחה ללכת יום לאחר הניתוח (צילום: המרכז הרפואי זיו) (צילום: המרכז הרפואי זיו)
  ד"ר דוד רותם עם אילנה סביר. הצליחה ללכת יום לאחר הניתוח(צילום: המרכז הרפואי זיו)

   

  פרופ' אלכסנדר לרנר, מנהל מחלקת אורתופדיה במרכז הרפואי זיו מוסיף: "אנו שואפים להעניק למטופלינו שירות בסטנדרטים הגבוהים ביותר הן מבחינת הטיפול המתקדם, הציוד והטכנולוגיה הרפואית הנמצאים בשימוש והן מבחינת היחס האישי והפתרון המותאם לצרכיו של כל מטופל. רופאי המחלקה מקפידים להתעדכן בכל שיטות הטיפול המתקדמות הקיימות בעולם ולהכיר את כל הציוד והמכשור הרפואי החדיש. אנו מרחיבים את מגוון הניתוחים והשירותים במחלקה על מנת להעניק למטופלים את הטיפול המקצועי הטוב ביותר שניתן". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: המרכז הרפואי זיו
  אילנה סביר. לא הצליחה לרדת מהמדרכה
  צילום: המרכז הרפואי זיו
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים