שתף קטע נבחר

סמוטריץ' וסתיו שפיר בדו-קרב על התקציב: "כל ח"כ דואג לחבורה שלו"

ועדת הכספים אישרה את דרישת המפלגה, ושניים מתוך 10 המיליונים מיועדים לשמירת השטחים הפתוחים ביו"ש. ח"כ שפיר התנחמה: "בפעם הראשונה נחשפו ההסכמים הקואליציוניים ממש, על פי שם של כל ח"כ וכל סיעה"

  

 

בתקציב המדינה שאישרה אמש (א') ועדת הכספים של הכנסת התקבלה דרישת הבית היהודי לתוספת של יותר מעשרה מיליון שקלים, שניים מהם לשמירת השטחים הפתוחים ביהודה ושומרון. בראיון לאולפן ynet הבהיר ח"כ בצלאל סמוטריץ', חבר המפלגה: "אני לא מתנצל על זה שדאגנו לתקציבים לדברים שאנחנו מאמינים בהם", ואילו ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) הביעה תרעומת על הדברים אך בירכה על השקיפות שהצליחה לקדם בוועדה.  

 

לדברי שפיר, מעבר ל-10 מיליוני השקלים שאישרה הוועדה, התווספו "עוד ארבעה מיליון לוועד היהודי בחברון, ועוד 100 מיליון שקלים למוסדות תורניים, ועוד ועוד ועוד", אך אמרה כי ברצונה "לברך על משהו אחד - בזכות מאבק עיקש בוועדת הכספים בפעם הראשונה נחשפו ההסכמים הקואליציוניים ממש, על פי שם של כל חבר כנסת וכל סיעה. בזה כבר יש צעד נוסף לקראת השקיפות".

 

שפיר אמרה כי היא וחבריה "מגלים שתקציב המדינה במקום לשרת את כל אזרחי ישראל, במקום שיהיו לנו פוליטיקאים שדואגים לכולם - הפכנו לפוליטיקה של מגזרים, שבה כל חבר כנסת דואג לחבורה שלו, למקורבים שלו, מעביר כספים לעמותות שקרובות אליו ולאנשים שמשרתים אותו אחר כך פוליטית במקום לדאוג לאזרחי המדינה. פשוט בושה לכנסת".

 

סמוטריץ' ביקש להבהיר כי "הכסף לא הלך לכיסי. אני לא מתבייש ולא מתנצל על זה שהבית היהודי, ואני בתוכו, דאגנו לתקציבים מהמדינה לדברים שאנחנו מאמינים שמדינת ישראל צריכה לעזור להם. אלו דברים חברתיים פרופר שמשרתים את כל אזרחי מדינת ישראל".

 

שפיר השיבה: "כל אזרח בישראל צריך לקבל שווה בשווה. כשבצלאל וחבריו בבית היהודי מחליטים להעביר 100 מיליון שקל לחטיבה להתיישבות, גוף מושחת שהעביר עשרות מיליונים לגרעינים תורניים ועמותות שפועלות בשירות הבית היהודי ומופעלות על ידי מקורבי הבית היהודי - והפלא ופלא אפילו לא בפריפריה - חלק מהם, עשרה מהם ממוקמים באזור תל-אביב, בהרצליה, ברעננה, ברמת השרון, והשירות הפוליטי שהן נותנות הוא זה שמקבל את הכסף פה".

 

סמוטריץ' טען כי זהו "פופוליזם זול שמשרת את הפריימריז של סתיו שפיר", והסביר כי "הגרעינים המשימתיים הם אחד הפרויקטים הכי חברתיים שיש היום במדינת ישראל, לוקחים אוכלוסיות חזקות לשכונות מצוקה ומטפחים את החברה. נמשיך לתקציב את זה בעשרות מיליונים על אפה וחמתה של סתיו שפיר, שחוץ מלהיות באופוזיציה ולצעוק לא עושים שום דבר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יוגב אטיאס, ניצן דרור, אורי דוידוביץ
הח"כים סמוטריץ' ושפיר
צילום: יוגב אטיאס, ניצן דרור, אורי דוידוביץ
מומלצים