שתף קטע נבחר

זעם במגזר הערבי: "אם יש ראיות נגד הפלג הצפוני - שיגישו אותן לבית משפט"

ביום חמישי תתקיים שביתה של ערביי ישראל במחאה על הוצאת התנועה מחוץ לחוק. סגנו של ראאד סלאח, כמאל חטיב: "ניצלו את הפיגועים בפריז". תושב טייבה: "הממשלה מוכיחה שאנחנו הערבים לא מעניינים אותה"

 

 

"הוצאת הפלג הצפוני של התנועה האסלאמית מחוץ לחוק היא צעד שפוגע בכל החברה הערבית. צריך לבטל אותה אחרת התגובות יהיו קשות", הצעד של הקבינט שפורסם הבוקר (יום ג') התקבל במחאה חריפה במגזר הערבי. אישי ציבור, אנשי דת וגם אזרחים מהשורה טענו כי מדובר ברדיפה פוליטית, והדגישו שאילו היו לממשלה הוכחות להפרת חוק שביצעה התנעה - היא יכולה הייתה לנהל נגדה הליך בבית משפט, ולא לקבל את החלטה בקבינט.

 

הח"כ לשעבר מוחמד ברכה, ראש ועדת המעקב של ערביי ישראל, הודיע היום במהלך ישיבה שהתכנסה בנצרת כי לדון במהלך כי "הכרזנו על שביתה כללית ביום חמישי שתכלול את כל בתי הספר ובתי עסק. בשבת הבאה צפויה הפגנה באום אל פחם".

 

סגן יו"ר הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השיח כמאל חטיב אמר ל-ynet: "ממשלת ישראל ניצלה את האירוע בפריז שבוצע על ידי דאעש. אנחנו חוזרים ואומרים שאנחנו רואים בדאעש ארגון שפוגע באיסלאם ובמוסלמים. הממשלה כל הזמן חיפשה אותנו והגדירה אותנו כגוף שמהווה סכנה על המדינה אבל אנחנו פועלים למען הציבור ולמטרות חיוביות. אני מקווה שההחלטה הזו תבוטל בימים הקרובים. צריך להפסיק את הרדיפה הפוליטית אחרי התנועה האיסלאמית".

 

ההחלטה להכריז על הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית "התאחדות בלתי מותרת" התקבלה בקבינט המדיני-ביטחוני כבר לפני שבועיים. ההחלטה, שעליה הודיע משרד ראש הממשלה רק הבוקר, התקבלה לאחר ששב"כ הציג ראיות שאפשרו למערכת המשפטית להעריך כי תוכל להגן על ההחלטה בבג"ץ.

 

 

כדי לקדם מצב שבו הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית יקרא לעצמו בשם אחר אך ימשיך בפעילות בלתי חוקית, צוין בהכרזת הקבינט כי פעילות בלתי מותרת תחול גם "על כל גוף אחר או כינוי אחר",

שיש לו אותן מטרות לפגוע במדינת שראל כמדינה יהודית ודמוקרטית.

 

עבד אל-סתאר שאהין חאג' יחיא, תושב טייבה, אמר ל-ynet: "החלטה פוגעת בנו. זכותנו כמוסלמים שתהיה לנו תנועה שתייצג אותנו. אני לא יכול לקבל החלטה כזאת. אם הממשלה לא רוצה את התנועה, אז אין צורך להכיר גם בממשלה. היא מוכיחה שהציבור הערבי לא מעניין אותה. כולנו עדים שהתנועה האיסלמית מסודרת, מארגנת פעילויות והפגנות מסודרות".

 

רג'א אגבריה מאום אל פחם הוסיף: "זאת החלטה פוליטית של משטר פושט רגל. אם הייתה לנתניהו ולחבורה ראייה נגד הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית הם היו צריכים להגיש אותה לבית המשפט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
יו"ר הפלג הצפוני, ראאד סלאח
צילום: גיל יוחנן
מומלצים