שתף קטע נבחר

השליך מוט על המחבל: "חמודי הציל אותי"

ישראל בכר שמע צעקות "מחבל", לקח מוט חניה והשליך אותו על הפלסטיני. זה התחיל לרדוף אחריו, והעובד שלו - חמודי סיקסיק - הציל אותו. לוכד המחבל: "קשרנו אותו בחגורה". הפלסטיני עבד באישור במסעדה ליד זירת הפיגוע
שיתוף הפעולה הישראלי-ערבי הציל משפיכות דמים נוספת.
ישראל בכר השליך מוט על המחבל בפיגוע בבניין פנורמה בתל אביב - והביא ללכידתו. העובד שבחנות הסמוכה, חמודי סיקסיק, סייע לחילוצו, אחרי שהמחבל רדף אחריו. בפיגוע היום (ה') נרצחו שני בני אדם. לבית החולים איכילוב פונה פצוע שמצבו בינוני. המחבל עצמו נתפס ומצבו מוגדר קל. על פי חשד המשטרה, המחבל עבד במסעדה.
 

"שמענו צעקות, לפעמים יש פה צעקות על חניה, ומישהו צועק 'מחבל, מחבל'", סיפר בכר, בעלי חנות הדפסה ליד החנות שבה נערכה תפילת מנחה, שבמהלכה ניסה המחבל לדקור. "יצאתי החוצה וראיתי מישהו שוכב על הקרקע ומישהו דוקר בטירוף. הוא היה באטרף".

 

 (צילום: זק"א) (צילום: זק
(צילום: זק"א)

 (צילום: זק"א) (צילום: זק
(צילום: זק"א)


 (צילום: זק"א) (צילום: זק
(צילום: זק"א)

בכר לא היסס - ופעל במהירות: "רציתי לעצור את הטירוף הזה ולקחתי מוט של חניה. זרקתי עליו". הוא אמר כי המחבל החל לרדוף אחריו ואחרי סיקסיק: "התחיל לרוץ אחרינו. עמדתי לשנייה - ואז חמודי משך אותי פנימה, לחנות שלו". השניים נעלו את הדלת, וכך חייהם ניצלו.

 

רון בליסה, עובד חנות הנעליים "קבקב" במקום, השתלט על המחבל, פלסטיני בן 36 מדורא באזור חברון, שנפצע קל. "ישבתי במשרד, לא היה קשה להבין שזה מחבל. ניגשתי, עובד שלי נתן לו בעיטה, קשרנו אותו עם חגורה ועם נייר דבק. לא חושבים על דבר כזה. היה ספונטני", סיפר בליסה. 

 

למחבל אין עבר ביטחוני והוא הועבר לחקירת השב"כ והוא בעל היתר כניסה לישראל. מי שעזר להשתלט על המחבל היה עובד החנות טנגיז: "הנחתי קרטונים ושמעתי צעקות. לא ייחסתי חשיבות. אבל אז ראיתי אותו מתקרב ושואל מישהו איך אתה חונה ואז הרים הסכין ודקר. הוא התקרב אליי ונתתי לו בעיטה לפנים".

 

 

שמעון ועקנין, שהתפלל בבית כנסת מאולתר שפועל בבניין, סיפר שהמחבל הגיע עם סכין ודקר את מי שנקרה בדרכו בקומה הרביעית. אחד הפצועים רץ לתוך בית הכנסת, והמתפללים שהבחינו במתרחש סגרו את הדלת: "דקה אחרי שהתחלנו תפילת 18 נכנס אדם, כולו דם, ונפל על המתפללים. אחד מאיתנו ראה מחבל עם סכין ענקית מנסה להיכנס לבית הכנסת והספקנו לסגור את הדלת. עמדנו עשרה אנשים על הדלת, אבל הוא היה חזק ודחף בניסיון להיכנס פנימה. חלק מהמתפללים טיפלו בפצוע ששכב על הרצפה, שמוּ לו סמרטוט וכמה בדים על הפתחים שלו".

 

הדר בסט, שעובדת בבית פנרמה, סיפרה כי רעש הסירנות של המשטרה גרם לה ולעובדים במשרדה להבין

 שמשהו חריג קרה. "בשלב הראשון המנכ"ל קם ואמר לנעול את כל המשרדים. לא יכולנו אפילו לצאת לראות מה קורה בחוץ. ראינו שיש כבר המון ניידות ואמבולנסים. יש פה הכול מהכול, זו יפו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: זק"א
זירת הפיגוע
צילום: זק"א
צילום: נעם (דבול) דביר
חמודי ובכר. מנעו אסון
צילום: נעם (דבול) דביר
מומלצים