שתף קטע נבחר

עולה בדרגה: עפרה קלינגר נכנסה לתפקיד נציבת השב"ס

הבוקר מונתה קלינגר רשמית לתפקיד נציבת שירות בתי הסוהר, הראשונה שמגיעה מתוך השירות, והועלתה לדרגת רב-גונדר. בטקס חילופי הנציבים אמרה: שיקום האסיר - חלק חיוני בעבודה. הנציב היוצא על קלינגר: הבחירה הנכונה

 

 

 

 

נתניהו וארדן עונדים את דרגות הרב-גונדר לקלינגר (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
נתניהו וארדן עונדים את דרגות הרב-גונדר לקלינגר(צילום: גיל יוחנן)
מתחילה לעבוד: גונדר עפרה קלינגר נכנסה הבוקר (ב') באופן רשמי לתפקיד כנציבת שירות בתי הסוהר והועלתה לדרגת רב-גונדר. קלינגר היא האישה הראשונה שמתמנה לתפקיד מתוך השירות והאישה השנייה בתפקיד מאז אורית אדטו.

 

יומה הראשון של קלינגר בתפקיד הסוהרת מספר 1 החל בטקס חילופי נציבי השב"ס במשרד ראש הממשלה בהשתתפות בנימין נתניהו והשר לביטחון פנים גלעד ארדן. קלינגר החליפה את הנציב היוצא, רב-גונדר אהרון פרנקו. בהמשך יתקיים טקס בנציבות השב"ס ברמלה.

אווירה מחויכת במשרד ראש הממשלה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
אווירה מחויכת במשרד ראש הממשלה(צילום: גיל יוחנן)

קלינגר ציינה בנאומה כי שיקום האסיר הוא חלק בלתי נפרד מעבודת השב"ס. "מחויבים אנו להביט ליום השחרור של כל כלוא ולייצר עבור החברה הישראלית הזדמנות לקלוט אותם", אמרה הנציבה החדשה.

 

ראש הממשלה נתניהו הודה לפרנקו ובירך את הנציבה הנכנסת. "ניווטת את המערכת בצניעות ורגישות ועשית עבודה חשובה מאוד בנושא המסתננים. שירות בתי הסוהר הוא מרכיב מרכזי של חברה שומרת חוק. אנשי ונשות השב"ס נמצאים בקו הראשון של המאבק בטרור. אלו לא רק חומות, גדרות, תא ומנעול. אתם עובדים מסביב לשעון עם הרבה נשמה בעבודה שכרוכה בסיכון אישי, והחברה הישראלית חייבת לכם רבות". השר ארדן בירך גם כן ואמר: "המינוי של עופרה מעביר מסר שאין תקרת זכוכית. קצין טוב יתקדם".

זאת שבאה וזה שיוצא. קלינגר ופרנקו (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
זאת שבאה וזה שיוצא. קלינגר ופרנקו(צילום: גיל יוחנן)

הצדעה לנציבה החדשה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הצדעה לנציבה החדשה(צילום: גיל יוחנן)

הנציב היוצא פרנקו סיכם קריירה של 42 שנה ובירך על מינויה של קלינגר. "בשירות בתי הסוהר משרתות 1,700 נשים, 40% מהן קצינות. אדוני ראש הממשלה והשר ארדן, בחרתם נכון. אין ספק שעפרה תדע להוביל את הארגון בשנים הקרובות. אני מודה לנתניהו ולשר הקודם יצחק אהרונוביץ' על האמון שנתנו בי ולשר ארדן על שיתוף הפעולה".

 

קלינגר התגייסה לשירות בתי הסוהר בשנת 1989. במשך 26 שנות שירותה בשב"ס היא ביצעה שורה של תפקידים בכירים. בין השאר כיהנה כראש מחלקת סגל, ראש חטיבת הכליאה וראש אגף האסיר. תפקידה האחרון לפני המינוי הבכיר היה ראש אגף האסיר.

 

קלינגר, בת 53, היא בעלת תואר ראשון במשפטים מאוניברסיטת ת"א ותואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת חיפה. היא נשואה ואם לשלושה ילדים ומתגוררת ביהוד.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
נציבת השב"ס החדשה. קלינגר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים