שתף קטע נבחר

הושלמה מכירת תחנה מרכזית ישנה בת"א

קבוצת משולם לוינשטין וחברת שיכון ובינוי נדל"ן הודיעו כי השלימו עסקה בהיקף 400 מיליון שקל לרכישת המתחם בדרום העיר ללא הפסקה. 40 בעלי הקרקעות הפרטיים קיבלו את כספם באמצעות כונסי הנכסים של המתחם

צעד נוסף בדרך לבנייה חדשה בדרום תל-אביב: קבוצת משולם לוינשטין וחברת שיכון ובינוי נדל"ן מקבוצת שיכון ובינוי הודיעו כי השלימו את רכישת מתחם התחנה המרכזית הישנה בתל-אביב. שתי החברות זכו בחודש יוני האחרון במכרז, לאחר שהזכייה אושרה על ידי בית משפט השלום בראשון לציון. אתמול (א') העבירו את התשלום עבור המתחם לכונסי הנכסים, עוה"ד מרדכי גלוסקה ודורית לוי- טילר, המייצגים את 40 בעלי הקרקעות הפרטיים במתחם.

 

 

מהחברות נמסר כי בנק דיסקונט מעניק מימון לעסקה בהיקף של 400 מיליון שקל, כאשר את ליווי העסקה מטעם הבנק ביצע אגף נדל"ן ותשתיות, בהובלת מנהלת האגף, מיכל כספי שפירא, ומנהלת העסקים באגף, שירלי משאל. נזכיר כי במהלך שנת 2011 רכשה משולם לוינשטין כ-23% מהזכויות במתחם, וכעת השלימה רכישה של 27% נוספים ובכך הגדילה את חלקה ל-50%. שיכון ובינוי נדל"ן רכשה את 50% הנותרים מזכויות המתחם.

 

לדברי תמיר דגן, מנכ"ל שיכון ובינוי נדל"ן, "מתחם התחנה המרכזית הישנה היה בעבר מרכז שוקק חיים. יחד עם השותפים והעירייה נוכל להחזירו לימי הזוהר. תכנון מגה פרויקט בטכנולוגיות מתקדמות ובבנייה ירוקה יחולל מהפך חיובי ויהפוך את המתחם למשגשג; מה שיוביל למרקם חיים אורבני ומתקדם שמשרת בהצלחה את תושבי תל-אביב והסביבה'".

 

שאול לוטן, מנכ"ל קבוצת משולם לוינשטין ומבעליה, הוסיף כי "מתחם התחנה המרכזית הישנה הוא פרויקט הדגל של הקבוצה לעשור הקרוב. מדובר במתחם המתעורר של דרום תל-אביב, ומטרתנו להפוך אותו לאורבני, מרכזי ושוקק חיים - כראוי למרכז המטרופולין החדש של גוש דן. שיתוף הפעולה עם שיכון ובינוי מביא עמו איתנות פיננסית וידע מצטבר רב ואנו ערוכים לקראת השגת היעדים שהצבנו לעצמנו"

הדמיית תוכנית התחנה המרכזית הישנה בתל-אביב (הדמיה: משרד קייזר אדריכלים ומתכנני ערים) (הדמיה: משרד קייזר אדריכלים ומתכנני ערים)
הדמיית תוכנית התחנה המרכזית הישנה בתל-אביב(הדמיה: משרד קייזר אדריכלים ומתכנני ערים)

 

בתוכנית: 1,000 דירות ורכבת קלה

מתחם התחנה המרכזית כולל 5 חלקות ומשתרע על 36 דונם. הוא ממוקם בין הרחובות מנחם בגין, הגליל, הגדוד העברי ושדרות הר ציון, וכולל מבנים ישנים של קומה ושתי קומות, ומגרשים ריקים. בצמוד למתחם עתיד לעבור הקו הירוק של הרכבת הקלה. על פי התב"ע (תוכנית בניין עיר) המאושרת של עיריית תל-אביב, ניתן לבנות בשטח כ-85 אלף מ"ר.

 

בימים אלו מקדמת עיריית תל-אביב תב"ע חדשה באזור בשטח של כ-78 דונם, שיכלול כ-1,000 יחידות דיור ועוד כ-180 אלף מ"ר תעסוקה ומסחר. היקף הבינוי הצפוי במתחם יגיע לכ-280 אלף מ"ר, וזכויות הבנייה האפשריות לפי התב"ע הן בהיקף כולל של עד 1,280%. במתחם יתאפשר, למעשה, מגוון רחב של אפשרויות בנייה, ובכוונת החברות לשלב אזורי מגורים, משרדים, מסחר תרבות, אמנות ופנאי.

 

מדובר בתוכנית שהיא חלק ממתחם השומרון שבו נמצא מתחם התחנה המרכזית הישנה. התוכנית, שכונתה "התחנה המרכזית הישנה - העתיד" מתייחסת לרציפי התחנה המרכזית הישנה - אחת מעתודות הרקקע הפנויה הגדולות והאחרונות שנותרו בעיר ללא הפסקה. היא מבקשת להוות המשך למרכז העסקים הראשי (המע"ר) הצפוני של העיר בדרך מנחם בגין, והיא תכלול מגדלים בגובה של עד 30 קומות עם עירוב שימושים (עד 25% יהיו מיועדים למגורים), לצד חזיתות מסחריות.

 

המבנים שיפנו לרחוב השומרון, הגדוד העברי והגליל יתאפיינו בדגש לבנייה למגורים, כאשר כל קומות הקרקע יהיו בשימושים מסחריים או ציבוריים. כמו כן, יינתן דגש ליצירת מרחבים פתוחים לטובת בנייני המגורים במתחם. שני מגרשים לאורך שביל עכו יהיו מיועדים לשטחים ציבוריים ויכללו את שימור בית הבאר והצמחייה סביבו. במסגרת שטחי הציבור, יוקם מבנה קהילתי חדש שישמש את צרכי הקהילה המקומית בהיקף של כ-1,000 מ"ר. המתחם יכלול מרחב ציבורי פתוח ככיכר עירונית.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדי נאור שמאות וניהול מקרקעין בע"מ
מתחם התחנה המרכזית הישנה בת"א
עדי נאור שמאות וניהול מקרקעין בע"מ
מומלצים