שתף קטע נבחר

אבינעם פורת קיבל פרס על מפעל חיים

עיתונאי "ידיעות אחרונות" ו-ynet ספורט זכה לכבוד מיוחד מאיגוד האתלטיקה על סיקור הענף במשך יותר מ-40 שנה: "באלפי כתבותיו הוא ביטא את הצד האנושי והתחרותי של האתלטיקה"

כתב "ידיעות אחרונות" ו-ynet ספורט, אבינעם פורת, זכה הערב (ד') לכבוד מיוחד כשקיבל מאיגוד האתלטיקה פרס על מפעל חיים בעקבות סיקור מקיף של הענף במשך 40 שנה.

 

פורת קיבל את הפרס במסגרת טקס הגאלה שערך האיגוד בכפר המכביה. בעת קבלת הפרס נאמרו עליו הדברים הבאים: "אבינעם פורת הפך את האתלטיקה למפעל חייו. הוא חולק את מסעו הארוך עם האתלטיקה, כעיתונאי, כבר 45 שנה, מאז שאסתר שחמורוב רצה בתחרויות במכון וינגייט. באלפי כתבותיו ביטא אבינעם את הצד האנושי והתחרותי של האתלטיקה, לא חשש להביע ביקורת, אולם תמיד עשה זאת מנקודת מוצא חיובית ובמטרה לגרום לשינוי. כעיתונאי כיסה אבינעם את כל המדליות העולמיות והאירופאיות של אלכס אברבוך ושל דונלד בלייר-סנפורד, שמונה אולימפיאדות ואליפויות בין-לאומיות רבות. למרות כמות המילים אותה כתב והקליד, הוא משתדל להתייחס לכל כתבה חדשה אותה הוא כותב כחשובה ביותר שנכתבה על-ידו, ויוצא מנקודת הנחה שטרם התפרסמה כתבת הפוליצר האישית שלו".

 

פורת עם הפרס (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
פורת עם הפרס(צילום: אורן אהרוני)

ועם משפחתו בטקס (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
ועם משפחתו בטקס(צילום: אורן אהרוני)

 

פורת גדל במשפחה של עיתונאי ספורט. אביו, יצחק רפפורט היה כתב חדשות הספורט ברעננה וכשאבינעם היה בן 17 שלח למערכת כתבה של בנו שפורסמה והייתה לכתבת הספורט הראשונה שלו. אחיו של אבינעם, אריה רפפורט שימש כתב "ידיעות אחרונות" בבאר-שבע וכהיסטוריון של הספורט בעיר.

 

פורת הובא למערכת "ידיעות אחרונות" ב-1975 על ידי העיתונאי רפאל נאה ועבד תחילה תחת עורך מדור הספורט דאז, שוקי ילין ז"ל. בנוסף לאתלטיקה הוא סיקר גם את ענף הכדורגל וענפי ספורט נוספים. המשחק הראשון שסיקר היה דרבי תל-אביבי בין שמשון ת"א לבני יהודה. כתבה שלו שתיעדה מפגש בין שני הברקוביצ'ים הגדולים של הספורט הישראלי מיקי ואיל נבחרה לאחת מ-70 הכתבות הטובות בכל הזמנים של "ידיעות אחרונות".  

 

אלכס אברבוך ופורת (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אלכס אברבוך ופורת(צילום: אורן אהרוני)

אבינעם פורת ואסתר רוט-שחמורוב (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
אבינעם פורת ואסתר רוט-שחמורוב(צילום: אורן אהרוני)

 

גם היום, בעודו בפנסיה, פורת ממשיך להילחם על סיקור הולם לענף האתלטיקה ובנוסף לכתבותיו הרבות בעיתון, מפרסם מדור שבועי ב-ynet בשם "הוד מלכותה" בו הוא מביא בהרחבה את הסיפורים המעניינים ביותר של מלכת הספורט.

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
אבינעם פורת ואסתר רוט-שחמורוב
צילום: אורן אהרוני
מומלצים