שתף קטע נבחר

פיגוע דריסה: שני חיילים נפצעו קל-בינוני

מחבל דרס שני חיילים כבני 20 שעמדו בתחנת אוטובוס סמוך לכפר אדומים. הוא נורה למוות על ידי מתנדב מיחידת חילוץ שעבר במקום: "הוא נכנס בחיילים והם עפו מהמכה. הוא יצא מהרכב ורץ עם סכין ביד. דרכתי, יריתי וזהו". אחיו של המחבל דקר אזרח באותו צומת בתחילת השבוע

 

טרור ללא הפסקה: מחבל פלסטיני ביצע הבוקר (יום ו') פיגוע דריסה סמוך לכפר אדומים לכיוון ים המלח. שני חיילים כבני 20 נפצעו באורח קל עד בינוני, ופונו לקבלת טיפול בבית חולים. המחבל נורה למוות בזירה על ידי מתנדב מיחידת חילוץ שעבר במקום. המחבל, פאדי חסיב, בן 30, הוא תושב אל בירה שליד רמאללה, נשוי ואב לשניים. אחיו ביצע פיגוע דריסה ביום ראשון בצומת ממול.

 

מהמשטרה נמסר כי החיילים שנפגעו עמדו סמוך לתחנת אוטובוס. לאחר הדריסה יצא המחבל מהמכונית ורץ לעבר חייל כשסכין בידו, אך היא נשמטה ממנה ואז נורה למוות. עוד נמסר כי "מתנדבים מיחידת חילוץ מגילות של משטרת מחוז ש"י שחזרו מאימון זיהו את הפיגוע, מתנדב מהיחידה חיסל את המחבל וחובש מד"א שמתנדב גם הוא ביחידה התחיל לתת את הטיפול הרפואי הראשוני עד להגעת האמבולנסים".

 

המחבל הגיע במכונית שכורה  (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
המחבל הגיע במכונית שכורה (צילום: אלי מנדלבאום)
המחבל נהג ברכב שכור מכיוון ירושלים במהירות, התנגש בטרמפיאדה, ואף שיש במקום בטונדות הוא הצליח לפגוע בחיילים. הוא שכר את הרכב אתמול ברמאללה. מצה"ל נמסר כי לא היה לו עבר ביטחוני אך הוא ריצה בעבר עונשי מאסר בישראל לאחר שהורשע בפלילים.

 

פרמדיק מד"א אמיר אדרי הגיע למקום וסיפר כי סמוך לתחנת האוטובוס שכבו הפצועים בהכרה מלאה. "מצבו של האחד מוגדר קל עד בינוני והשני קל. בסמוך אליהם עמד הרכב הפוגע כשהמחבל נפגע ונוטרל".

 

איש יחידת החילוץ שירה במחבל סיפר: "ראינו רכב נכנס לכיוון התחנה, הוא נכנס בחיילים והם עפו מהמכה. מהרכב יצא בחור לבוש חליפה שחורה, החזיק משהו, רץ לכיוון החיילים. יצאתי מהרכב, לקחתי את האקדח ורצתי לכיוונו. דרכתי, יריתי. וזהו. לא אירוע שהייתי רוצה להיות בו אבל זו המציאות".

 

סכין שנשמטה מידו של המחבל (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
סכין שנשמטה מידו של המחבל(צילום: אלי מנדלבאום)

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

 

טיפול בנפגעים בזירה (צילום: משטרת מחוז שי) (צילום: משטרת מחוז שי)
טיפול בנפגעים בזירה(צילום: משטרת מחוז שי)
 

 

 (צילום: הלל מאיר,  tps) (צילום: הלל מאיר,  tps)
(צילום: הלל מאיר, tps)

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

מיקום הפיגוע (צילום: google maps) (צילום: google maps)
מיקום הפיגוע(צילום: google maps)

זירת הפיגוע (צילום: מד"א) (צילום: מד
זירת הפיגוע(צילום: מד"א)

מימין: שאדי ופאדי חסיב, שביצעו הפיגועים בצומת ()
מימין: שאדי ופאדי חסיב, שביצעו הפיגועים בצומת

פאדי חסיב מהזרם הסלפי באיסלאם, היה לבוש בפיגוע בהתאם לנהוג בקרב בני העדה, ולכן שגו במשטרה להעריך כי בגדיו קשורים לפיגוע.

 

אחיו של המחבל, שאדי חסיב, ביצע ניסיון פיגוע באותו צומת ביום ראשון. הוא הגיע במונית פלסטינית לצומת כפר אדומים, ניסה לדרוס אזרחים שעמדו שם, ומשלא הצליח ירד מהרכב וניסה לדקור אותם בסכין. אזרח שהיה שם ירה לעברו והרג אותו. שמואל שפירא נפצע בידו בניסיון הדקירה וסיפר: "היינו בדרך מאילת לירושלים. ליד מישור אדומים נכנסה בנו מונית ערבית צהובה. עשינו כמה סיבובים והיא נכנסה בנו עוד פעם. המונית נעצרה לפנינו ותוך כדי שאנחנו יוצאים החוצה לראות מה קורה, הנהג של המונית רץ עם סכין. אחד מהנוסעים איתנו היה עם אקדח והצליח לירות במחבל". 

 

אתמול אירע פיגוע בצומת תפוח: מחבל הגיע ברכב לצומת, ועצר סמוך לעמדת לוחמי משמר הגבול. הוא יצא ורץ לעבר הלוחמים כשסכין בידו. הצוות זיהה אותו וביצע לעברו ירי מדויק עד שנוטרל. איש לא נפגע באירוע מקרב כוחות הביטחון. יומיים קודם לכן אירע פיגוע דריסה

שבו נפצעו באותו המקום אל"מ, סא"ל, קצין במג"ב ולוחם בצה"ל באורח קל-בינוני.

 

הרשות הפלסטינית פרסמה אתמול כי מספר ההרוגים הפלסטיני בגל הטרור הנוכחי חצה את קו המאה, והוא כולל מחבלים, מתפרעים שהתעמתו עם כוחות הביטחון וגם ערבים-ישראלים שנטלו חלק בפיגועים נגד אזרחים ישראלים. בצה"ל הבהירו כי הם מנסים להימנע ככל האפשר ממצב של הרוגים, ואף מתרגלים פעולות לצורך זה. 

 

אליאור לוי ויואב זיתון השתתפו בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
המכונית ששכר המחבל
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים