שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש עיר בהונגריה: "ישראל עומדת מאחורי הפיגועים בפריז"
  התקשורת בהונגריה פרסמה הקלטה שבה נשמע ראש עיר מקומי אומר כי "מדינת היהודים בסבירות גדולה" עומדת מאחורי מתקפת הטרור. שגריר ישראל בבודפשט: "אנשים לא למדו מההיסטוריה, הסתה כזו הובילה לטרגדיה"

  ראש עיר בהונגריה אמר במהלך ישיבת מועצה לפני כשבועיים כי מדינת ישראל עומדת מאחורי מתקפת הטרור בפריז . הקלטתם של הדברים שנאמרו בדיון הסגור דלפה לתקשורת המקומית. עם זאת, ראש העיר התנצל על "התבטאותו המצערת".

  "מדינת היהודים עומדת מאחורי זה". ראש עיריית סאנטגוטהארד ()
  "מדינת היהודים עומדת מאחורי זה". ראש עיריית סאנטגוטהארד

  גאבור הוזדאר, ראש העיר של סאנטגוטהארד שסמוכה לגבול עם אוסטריה במערב המדינה, הוקלט בישיבת מועצה שהתקיימה ב-16 בנובמבר אומר את הדברים הבאים: "שמעו זאת ממני, מה שקרה בפריז, זו הוכחה ברורה שחוגי עסקים מסוימים - ואני אומר זאת כאן בבירור - אפילו מדינת היהודים, בסבירות גדולה, עומדת מאחורי זה (הפיגועים בפריז) משום שהיא רוצה להסית את אירופה הנוצרית נגד המוסלמים".

   

  הדברים נאמרו בדיון שבו הצביעו חברי המועצה על הקמת מחנה לפליטים מוסלמים סמוך לעיר, ודחו את ההצעה.

   

  ראש העיר נמנה עם מפלגת השלטון של ראש הממשלה ויקטור אורבן, שאמר לאחר האירועים בפריז כי "האיחוד האירופי צריך לחשוב מחדש מה מאחד אותו, בעקבות האתגרים הביטחוניים שניצבים מול אירופה בשנים האחרונות".

   

  שגריר ישראל בהונגריה, אילן מור, פרסם הודעת גינוי חריפה נגד דבריו של ראש העיר, ואמר שהם "מוכיחים שוב שאנשים מסוימים לא למדו מההיסטוריה, כשהם מפיצים תיאוריות קונספירציה נגד היהודים ומדינת ישראל. הסתה כזו הובילה בעבר לטרגדיה הגדולה ביותר של העם היהודי, גם כאן בהונגריה".

   

  עוד הוסיף השגריר כי "ישראל היא עצמה קורבן של אלפי התקפות טרור שבוצעו נגד אזרחיה. ראש העיר מבלבל לחלוטין בין הטרוריסטים לבין קורבנותיהם במקרה הזה". לדבריו "זה מצער שנבחר ציבור בכיר שאמור להיות דוגמא לקהל בוחריו פולט את ההאשמות השקריות והמגוחכות האלה".

   

  בעקבות פרסום ההקלטה, התנצל ראש העיר על "התבטאותו המצערת". כמו כן, דובר מפלגת "פידס" מסר שראש העיר הביע דעה פרטית, וכי המפלגה מגנה את כל סוגי הטרור וסבורה שדאעש הוא שעומד מאחורי מתקפת הטרור בפריז.

   

  יצוין כי שר החוץ ההונגרי, פיטר סייארטו, אמר לפני כשבועיים בביקורו בישראל כי ארצו מתנגדת להחלטת האיחוד האירופי בדבר סימון מוצרים מההתנחלויות: "מדובר בצעד לא רציונלי שלא תהיה לא שום תרומה לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ובנוסף רק יגרום לנזק גדול במונחים כלכליים, לא רק לישראל ולכלכלות האירופיות, אלא גם לפועלים הפלסטינים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים