שתף קטע נבחר

צפו: כך נלחמים בבני ברק בחדר כושר לחרדיות

משחיתים את המכונית של הבעלים, פוגעים במנעול הכניסה, תולים פשקווילים מכפישים. שרה ויהודה גנוט רוצים להפעיל מכון כושר לנשים חרדיות, אבל השכנים לא מאפשרים להם

 

 

השחתת מכונית, גניבת ציוד, פשקווילים מכפישים, נזק למנעול: כך נלחמים תושבים בבני ברק במכון כושר לנשים חרדיות שפועל ברחוב הרב בלוי בעיר. המאבק סביב מכון הכושר פורסם בשבוע שעבר במוסף "24 שעות" של "ידיעות אחרונות", וכעת מתפרסם כאן התיעוד המצולם של ההתנכלות השיטתית למפעילת המקום. צפו בסרטון, בתחילת הכתבה.

 

הבעלים, שרה גנוט, מפעילה כבר כעשור חדר כושר ומכון לקידום הבריאות. לפני כמה חודשים היא שכרה סטודיו חדש ברחוב הרב בלוי, ובו מתבצעת הפעילות תוך הפרדה בין נשים לגברים. לטענתה, לאחרונה החל מסע השמצות, רדיפות והתנכלויות נגדה ונגד הנשים המתאמנות בטענה שהמקום אינו צנוע ומביא לריבוי של נשים ברחוב.

 

בתיעוד המצולם נראים ילדים מנסים לסתום את מנעול המכון באמצעות מסטיק, גונבים את משטח הדשא הסינתטי בכניסה, שופכים שקיות זבל על מכוניתה וגורמים לה נזק.

 

"השכנים החלו בסאגה של אלימות קשה כלפי נשים מתוך המגזר", אומרת גנוט. "ילדים זרקו אבנים, הדפיסו פשקווילים וחילקו אותם לכל אישה שהגיעה להירשם ולהתעמל. נכתב בהם שאסור להתאמן אצלנו. רב המתגורר ברחוב אמר לנו שהוא לא מוכן שיהיה חדר כושר ברחוב כי יהיה ריבוי נשים".

המקום שבו אמור לפעול חדר הכושר ברחוב בלוי ()
המקום שבו אמור לפעול חדר הכושר ברחוב בלוי

הרב הוא אברהם ישעיהו קרליץ, המתגורר ברחוב. בשיחה עם ynet הוא אמר: "השכנים מתנגדים כי זה מפריע להם".

 

- זה לא בגלל שאתה לא רוצה ריבוי נשים ברחוב?

"זה לא נכון. זה מפריע לכל השכונה. זה עושה רעש ולא רוצים את זה".

 

אלא שלפני כמה חודשים קיבלו גנוט ובעלה יהודה מכתב מהרב קרליץ שבו נכתב: "שמעתי שכבודו משפץ את הדירה ברחוב בלוי 10 למטרה שמעוררת חשש גדול לפגיעה רוחנית ובחינוך הצאצאים של בני משפחות בני עלייה המתגוררים ברחובות. על כן באתי בזאת לבקשו ולהתחנן לו לבל יעשה זאת".

 

במסגרת המאבק פנו שכנים גם לעיריית בני ברק במטרה שזו תכפה על בני הזוג גנוט להפסיק את הפעילות במקום בטענה שמדובר בפעילות מסחרית בבניין מגורים. שרה ויהודה גנוט קיבלו צו הפסקת עבודה וצו פינוי. השניים טוענים מנגד שהדירה שרכשו נמצאת בקומת קרקע נפרדת ועל כן הדבר מתיר להם לעשות בה שימוש של סטודיו. לדבריהם הם ניסו להסדיר את הנושא במחלקת ההנדסה של עיריית בני ברק,

אך לטענתם ראש העיר הודיע להם כי לא יאושר דבר שייתן להם אפשרות להישאר במקום.

 

לטענת בני הזוג, העירייה מפלה אותם ביחס לעסקים אחרים, מאחר שבחודשים האחרונים נפתחו בדירות מגורים בשכונה חנויות לממכר מוצרי חשמל, כובעים, פאות ומשרד תיווך. "שכנים שלנו ביצעו כמה שינויים ללא כל אישור, אולם העירייה מפעילה נגדנו אכיפה בררנית וסלקטיבית", אמרו בני הזוג.

 

מעיריית בני ברק נמסר בתגובה: "נגד מר גנוט הוגש כתב אישום לבית משפט לעניינים מקומיים בשל ביצוע עבודות בנייה וחריגה מהמותר הכרוך בשינוי ייעוד בדירת מגורים לחדר כושר, שאגב, מופעלים בו במשך כל שעות הפעילות מוזיקה ורעש ממכשירי התעמלות. שינוי ייעוד מגורים מצריך היתר ועדה מקומית לתכנון ולבנייה, אך במקרה דנן ישנה התנגדות מוחלטת של כל השכנים, ולכן אין מקום חוקי לאישור שינוי הייעוד. למכון הכושר אין גם רישיון עסק כנדרש בהתאם לחוק. לעומת זאת, חנויות לממכר כובעים, פאות, מוצרי חשמל ותיווך אינן טעונות רישיון עסק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך הסרטון: ילד מסתיר את פניו ליד מכון הכושר
מומלצים