שתף קטע נבחר

דו"ח: 91% מהמאושפזים בגהה שבעי רצון מהטיפול - איפה פחות מרוצים?

לפי מדד איכות הטיפול בבתי חולים לבריאות הנפש, שפורסם היום מטעם משרד הבריאות, עולה כי מרבית המאושפזים מרגישים שקיבלו טיפול טוב ויחס הולם מהצוות הרפואי. עם זאת, ישנם פערים גדולים באחוזי שביעות הרצון בין בתי החולים

מרבית המאושפזים בבתי חולים לבריאות הנפש מרוצים מהטיפול שקיבלו. כך עולה מדו"ח שמפרסם משרד הבריאות על מדד איכות הטיפול בבתי החולים לבריאות הנפש.

 

קראו עוד על בריאות הנפש:

משרד הבריאות: "מתביישים בשירותי בריאות הנפש של ישראל"

מהיום: מה מגיע לכם מקופ"ח בכל הקשור לבריאות הנפש

הטרדה מינית ואלימות: מטופלי נפש נחשפים בפייסבוק

 

הבדיקה התבססה על סקר בהשתתפות 835 מטופלים שהיו מאושפזים בבתי חולים לבריאות הנפש שהיו שבועיים לפחות, והשתחררו מבית החולים בין החודשים ינואר למאי 2015. 79% מנבדקים היו כאלו שאושפזו במחלקה סגורה, 21% מהם אושפזו בפעם הראשונה שלהם בבית חולים לבריאות הנפש וכ-60% מהם היו גברים.

 

רק 50% מהמאושפזים הרגישו כי ההכנה לשחרור הייתה מוצלחת (קרדיט: Shutterstock) (קרדיט: Shutterstock)
רק 50% מהמאושפזים הרגישו כי ההכנה לשחרור הייתה מוצלחת(קרדיט: Shutterstock)

 

91% מהמאושפזים בגהה - מרוצים מהטיפול

הסקר בדק גם את שביעות הרצון הכללית של המאושפזים על פי בתי חולים. את חמשת בתי החולים עם שביעות הרצון הגבוהה ביותר פותח בית החולים גהה עם 91% מהמטופלים, אחריו בית החולים טירת הכרמל עם 77% שביעות רצון; בתי החולים שלוותא ושער מנשה זכו ל-73% שביעות רצון ובבית החולים השרון 71% מהמטופלים הביעו שביעות רצון.

 

לתחתית הרשימה הגיעו בתי החולים מזור עם 69%, באר יעקב עם 64%, באר שבע עם 63% ואיתנים עם 58% שביעות רצון. בית החולים שקיבל את הציון הנמוך ביותר הוא אברבנאל שבו רק 56% מהמאושפזים דיווחו על שביעות רצון.

 

כן מרוצים מהאשפוז - לא מההכנה השחרור

במדדים המסכמים של כל בתי החולים בארץ, 91% מהנבדקים שבעי רצון מהטיפול של צוות המחלקה, 86% שבעי רצון מהטיפול של האחיות והרופאים, 78% מרוצים מהתנאים הסביבתיים, 68% שבעי רצון ממתן מידע והסברים שהם קיבלו בזמן האשפוז שלהם ורק 50% שבעי רצון בכל הקשור להכנות לקראת שחרורם מבית החולים.

 

68% מהנבדקים בסקר נתנו הביעו שביעות רצון כללית מהאשפוז בבית החולים לבריאות הנפש ו-76% יהיו נכונים להמליץ לכאלו על בית החולים לקרובים וחברים שיזדקקו לטיפול.

 

עוד עולה מהממצאים של הסקר עולה ש-93% מהמטופלים מרגישים שמתייחסים אליהם בכבוד ובאדיבות, עם זאת, מעל חמישית דיווחו כי לא ניתן להם מספיק זמן לדון על מצבם הרפואי עם הרופאים והאחיות.

 

בבית החולים גהה בירכו על הממצאים: "פרסום של נתוני חווית המטופל בבתי החולים הפסיכיאטריים מציב את תחום בריאות הנפש בשורה אחת עם הבריאות הגופנית, מדובר בצעד חשוב שיתרום להפחתת הסטיגמה ממנה סובלים המטופלים שנים רבות". 

  

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עופר עמרם
בית החולים גהה לבריאות הנפש
צילום: עופר עמרם
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים