שתף קטע נבחר

ראש העיר נצרת עילית זוכה משוחד בחירות

שמעון גפסו, שנמצא בחופשה, זוכה מעבירות שוחד שיוחסו לו בשל הבטחות לפעילים לפני בחירות 2009. עם הקראת ההחלטה פרץ גפסו בבכי. בשלב זה הוא לא ישוב לתפקידו בשל הליך ערעור בעליון בהרשעות אחרות

 

ראש העיר נצרת עילית בחופשה, שמעון גפסו, זוכה היום (ב') באופן מלא מעבירות של קבלת שוחד, התניית שוחד והפרת אמונים. הוא הואשם בתחילה כי במהלך מערכת הבחירות ב-2009, הבטיח לפעילים במערכת הבחירות כי יעבדו בעירייה אם יזכה בבחירות. עם זאת, גפסו לא ישוב באופן מיידי לתפקידו בשל הערעורים בתיקים אחרים שבהם הורשע.

 

השופטת דיאנה סלע מבית המשפט המחוזי בחיפה קבעה בין היתר כי בעת שניתנו ההבטחות לא היה גפסו בגדר מועמד מבחינה חוקית. היא ציינה בהחלטתה כי "קיבלתי את גרסת הנאשם בכללותה. ראשית כי אפשר היה לסתור אותה והיא לא נסתרה. כמו כן במפתיע גרסתו חוזקה דווקא על ידי עדי התביעה, שלא באו 'לברך'".

גפסו (צילום: אבישג שאר-ישוב) (צילום: אבישג שאר-ישוב)
גפסו(צילום: אבישג שאר-ישוב)

השופטת חזרה כמה פעמים על המשפט: "היה ניגוד עניינים, אבל לא מהחמורים.

היה חלל ראייתי, ששיחק לטובתו של הנאשם". עוד ציינה השופטת כי "היה לו מספיק עינוי דין מ-2008 עד היום. היה מקום לחקור את המתלוננים בחשד לסחיטה, היו עוד אנשים שהיו צריכים להיחקר ואז אולי כלל לא היינו מגיעים עד הלום".

 

עם הקראת החלטת השופטת פרץ גפסו בבכי. "תמיד הייתי אדם שומר חוק, וגם כעת. אני מקווה שכעת אוכל לחזור למפעל חיי - נצרת עילית", אמר. במקביל, תומכיו פרצו בקריאות שמחה ובמחיאות כפיים. השופטת סלע קראה בהחלטתה למחוקק להתייחס לעובדה שמועמד מוגדר ככזה רק חודש לפני הבחירות.

 

התובע, עו"ד רז ולטר מפרקליטות מחוז חיפה, אמר בתום הדיון: "בית משפט קבע שהיו הבטחות לפעילים אבל בנסיבות שזו לא הייתה עבירה פלילית. אנחנו צריכים לקרוא את הכרעת הדין וללמוד אותה".

 

הסנגור, עו"ד יעקב וינרוט, אמר כי השופטת הדגימה את עצמאות בית המשפט והתייחס במיוחד לאמירתה השופטת על כך שלו החקירה הייתה מתבצעת כראוי לא היה מקום מלכתחילה להגיש כתב אישום.

 

למרות הזיכוי, גפסו לא יוכל לחזור באופן מיידי לתפקידו מכיוון שצפוי להתקיים הליך ערעור בבית המשפט העליון, שהתבקש לקבוע כי בתיקים אחרים שבהם הורשע גפסו יש להטיל עליו קלון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבישג שאר-ישוב
פרץ בבכי. גפסו
צילום: אבישג שאר-ישוב
מומלצים