שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  חילונים, תירגעו: אנחנו לא מתכננים להשתלט על המדינה

  עמית סגל מערוץ 2 לא זומם להחליף את יונית בדניאלה וייס, וישי ריבו מגלגלצ לא רוצה לנסוע לאירוויזיון במקום דנה אינטרנשיונל. בציונות הדתית יש אנשים פרטיים עם שאיפות להגיע רחוק ואידיאלים של תרומה לחברה - בדיוק כמו אצלכם. הפסיקו לפחד

  התרגשות גדולה אחזה בכלי התקשורת: גם ראש המוסד החדש - דתי! כן, גם יוסי כהן בוגר ישיבת "אור עציון" המפורסמת. הרב חיים דרוקמן עלה לשידור, חברים מהכיתה נשלפו, ושאלה אחת בפי כל המראיינים: האם יש לכם מגמה פוליטית להחליף את השדרה המרכזית?

   

  <<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>  

   

  זה קורה בכל פעם שנבחר אדם חובש כיפה לתפקיד ציבורי. שופט, יועץ משפטי, פרליקט מדינה, ראש חטיבה או שר בכיר: האם יש לכם מגמה כזו? האם צריך לחשוש? מה מניע את הכיפות הסרוגות לתפוס עמדות? האם צפויה הפיכה?

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

   

  הדבר בולט אף יותר בכל הנוגע לאמנים, עיתונאים ויוצרים מגזריים, שם יושב עליהם עול השליחות, והתוצרת שלהם נמדדת ב"כמה היא מייצגת". האם עמית וחגי סגל מתכננים הפיכה באולפן של ערוץ 2, וזוממים להחליף את יונית בדניאלה וייס? האם שטיסל דומה לרחוב החרדי? האם כל הרווקים הם לייזי שפירא? האם ישי ריבו רוצה לנסוע לאירווויזיון ולהדיח משם את דנה אינטרנשיונל?

   

  היי, אנחנו בדיוק כמותכם

  הרשו לי להפריך את הקונספירציות. הציונות הדתית איננה מקשה אחת, אנשיה לא מתניידים במרחב כמולקולה - אלא כאטומים נפרדים. זולת ערבות הדדית והיכרות מוקדמת, אין שום דחף לאיש להנכיח את המגזר בכל מקום שבו הוא נמצא, וטוב שכך.

   

  הדתיים-לאומיים אולי לא יאהבו לקרוא את זה, אבל החילונים יוצאי תנועות נוער, הקיבוצים ופעילי הארגונים השונים, דומים להם מאוד בדי-אן-איי. זו אוכלוסייה שמונעת מתפיסת עולם מגובשת; מחונכת למעורבות חברתית, סולידריות ותרומה לחברה - ואוחזת באינטליגנציה גבוהה.

   

  כאן כמו שם מדובר באוכלוסייה משכילה, שאפתנית, מעמד-ביניימית, בעלת מקצועות חופשיים, חובבת תרבות ואוכל טוב, ומי שנושאת (בניגוד לחרדים ולערבים) במרבית העול, וממלאת את רוב הנפח של החברה הישראלית.

   

  בוגרי הציונות הדתית, והישיבות התיכוניות והאולפנות בפרט, הם אנשים שרוצים להגיע רחוק. יש להם פלפל בישבן, הם קראו שירה, ראו סרטים, הלכו לתיאטרון והם רוצים גם. המימוש העצמי הוא ערך חשוב בבתים שלהם. ההורים עסקו בחינוך והייטק, והילדים רוצים להיות אלופים בצבא וסופרות חשובות.

   

  אנחנו שותפים, לא איום

  זו הסיבה שבשנים הקרובות נראה יותר ויותר טייסות דתיות, זמרים דתיים, סופרים דתיים, ומנכ"ליות דתיות. זה לא צריך לאיים על הבורגנות החילונית, להיפך. כמה שנים יכולה החברה החילונית לשאת בעול בעצמה? כמה שנים היא יכולה לשמוע ולקרוא את עצמה מבלי להשתעמם? להתגייס לבד? לאכלס את האקדמיה בעצמה, בלי הפריה קוגנטיבית? לשלם מיסים לבד?

   

  הגיעה השעה לחבור ולהיות חולייה ראשית במערכה האזרחית, לטובת דמותה של המדינה - וזו לא מליצה. החרדים והערבים נהנים מגידול דמוגרפי. נהיה יותר ויותר יקר וקשה פה. השדרה המרכזית, חילונית ודתית, צריכה לשלב כוחות במאבק על הקיום הרוחני והגשמי בארץ.

   

  ראש המוסד חוזר לישיבה התיכונית:

   

  יוסי כהן בישיבת "אור עציון"    (קרדיט: באדיבות ערוץ 10)

  יוסי כהן בישיבת "אור עציון"    (קרדיט: באדיבות ערוץ 10)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  ראש מוסד המיועד
  צילום: מוטי קמחי
  צילום: רונן שטלצר
  עינת ברזילי
  צילום: רונן שטלצר
  מומלצים