שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  עודה טראבין בהצהרה ראשונה אחרי השחרור: "הייתי בבית קברות במצרים"
  אחרי ששוחרר מהכלא המצרי שב טראבין לביתו בפזורה הבדואית והתקבל בתשואות. "אני מרגיש בחלום", אמר. עו"ד שמייצג את המשפחה התפרץ על סגן השר קרא שטען כי הוא זה שהוביל לשחרור: "נמצאים פה פוליטיקאים נאלחים שמציגים מצג שווא". ישראל שחררה 6 אסירים פליליים מצרים בתמורה לשחרור

   

  הגעתו של טראבין הביתה    (צילום: בראל אפרים)

  הגעתו של טראבין הביתה    (צילום: בראל אפרים)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  טראבין מתחבק עם אמו (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  טראבין מתחבק עם אמו(צילום: רויטרס)
  עודה טראבין, האזרח הישראלי ששוחרר מהכלא המצרי אחרי 15 שנה, שב אחר הצהריים (יום ה') לביתו בפזורה הבדואית בנגב. עם הגעתו אמר טראבין: "תודה רבה לכולם, הייתי בבית קברות במצרים. אני לא יכול לפרט מה בדיוק קרה שגרם למאסר. תודה לאל שאני פה".

   

  הוא הודה לראש הממשלה, לנשיא המדינה, לפרקליטו, לשגריר מצרים בישראל ולקונסול ישראל בקהיר. "אני מרגיש שאני בחלום", אמר טראבין. "אתמול בערב הגיע אליי קצין ואמר לי 'עודה, תכין את עצמך'. יש לי מזל שאני אזרח ישראלי, המדינה הזאת עושה הכול בשביל האזרחים שלה".

   

  כשנשאל מדוע הוא מודה למדינה אם בסופו של דבר לא השתחרר לפני הזמן השיב כי אם המדינה לא הייתה מתערבת הוא לא היה משתחרר גם לאחר תום ריצוי העונש. בהמשך הוא התחבק ארוכות עם אמו, שבכתה על כתפו ואמרה שוב ושוב "תודה לאל". 100 איש קיבלו את פניו של טראבין בבית המשפחה.

  עודה מנשק את אביו בבית המשפחה (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
  עודה מנשק את אביו בבית המשפחה(צילום: הרצל יוסף)

  קרא על שחרור עודה טראבין    (צילום: אמיר אלון)

  קרא על שחרור עודה טראבין    (צילום: אמיר אלון)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
  (צילום: הרצל יוסף)

  טראבין ופרקליטו יצחק מלצר (צילום: בראל אפרים) (צילום: בראל אפרים)
  טראבין ופרקליטו יצחק מלצר(צילום: בראל אפרים)

  איוב קרא בבית המשפחה ()
  איוב קרא בבית המשפחה

  ח"כ איוב קרא (ליכוד) טען הבוקר כי הוא זה שאחראי על שחרורו של טראבין. כשהגיע לבית המשפחה התפרץ לעברו עו"ד יאיר דרייגור, שמייצג את משפחת טראבין: "נמצאים פה פוליטיקאים שבאו להציג מצג שווא כאילו הם עשו משהו. פוליטיקאים נאלחים".

   

  "עודה טראבין ישב 15 שנה בכלא, ואף אחד לא טרח לבקר אותו אפילו פעם אחת! באת לרקוד על הדם. חבורה של אשפתות שרוצה לקחת קרדיט על

  השחרור. באת לפה לגרוף הון פוליטי! אתה בושה וחרפה", קרא לעברו דרייגור. מאוחר יותר הגיב קרא לדבריו של דרייגור: "לא יודע מי זה. לא ראיתי אותו מעולם. אני בא לפה הרבה. זה בטח משהו פוליטי, מישהו שלח אותו".

   

  טראבין היה כלוא במצרים 15 שנה לאחר שהואשם בריגול לטובת ישראל. הוא הוחזר הבוקר לישראל ותמורתו שוחררו היום שני אסירים מצרים, שהיו כלואים בישראל וסיימו לרצות את עונשם. במצרים מכנים את המהלך עסקת חילופי אסירים או שבויים.

   

  כמו כן, הערב נודע כי הקבינט המדיני בטחוני אישר ביום ראשון את עסקת החילופים שאפשרה של שחרורו של טראבין. על פי החלטת הקבינט, כחלק מתהליך החזרת האזרח הישראלי ישוחררו בשבת שלושה אסירים פליליים למצרים. האסירים שיושחררו הם זיאד סביח סלאמה זואיד שנעצר בנובמבר 2013 והיה אמור לרצות עד נובמבר 2021 עונש מאסר בגין הסתננות יבוא והחזקת סם מסוכן.

   

  מחמד סאלח אסמעיל תיהה שנעצר בנובמבר 2013 והיה אמור לרצות עד נובמבר 2021 עונש מאסר בגין הסתננות יבוא והחזקת סם מסוכן, ומחמד סאלם שתיווי בריכאת שנעצר ביולי 2013 והיה אמור לרצות עד דצמבר 2017 עונש מאסר בגין הסתננות, ייבוא סם מסוכן ופגיעה ברכוש.אסיר נוסף שהיה כלוא בישראל וסיים לרצות את עונשו ישוחרר גם כן בשבת.

   

  בשנת 2000 נידון טראבין ל-15 שנות מאסר בגין סיוע לאיסוף חומר מודיעיני. אולם בניגוד למקרה של עזאם עזאם, משפטו נערך שלא בפניו וללא ידיעתו, בעודו שוהה בישראל. הוא נעצר על ידי השלטונות המצריים בעת שחצה את הגבול, על פי הטענה, באופן לא חוקי כדי לבקר את בני משפחתו בסיני.


  פורסם לראשונה 10/12/2015 16:48

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים